Viimased kommentaarid

See edasilennu pileti teema on nii ja naa, seda tihti eiratakse, nii VOA puhul kui ka pikendamisel. Samas kui ilma ei saa, tee turismi büroos suvaline piletibronn aga ära maksa - siis see kaotab lähiajal kehtivuse, samas viisa taotlemiseks oli edasi/tagasi lennu tõendus olemas. Mõttetur bürokraatia :)

Sama trikki kasutasime ise Papua Uus Guinea viisa saamiseks, sest ametnik ajas oma jonni ja ütles, et ilma piletita ta meie avaldust töösse ei võta.


Enda Indoneesia viisa lahenes siis hetkel nii.
Manilas ette teha ei saa - igasugune ettetegemine nõudis garantii kirja Indoneesiast, mida võimalik ainult paberkujul saada jnejne.

Esimesed 30 päeva olime viisavabalt (kogemata olime ühe päeva üle, ups).
Teinekord tegime viisa PNG's Vanimo linnas. Sealne bürokraatia on oluliselt leebem ja tegemieb käib täpselt nii lihtsalt nagu ta igalpool võiks käia.
Küll aga tehti seal B211 tüüpi viisa, millega saaksime Indos olla kuni 5 kuud kokku - ja seda täiesti ilma sponsori ja garantii kirjata. Küll nüüd aga pikendamisel Balil oli vaja sponsorit ja garantii kirja... Peale 2 korda erinevates immigratsiooni ametites käimist enam ei viitsinud, maksime natuke rohkem ja lasime agendil tegeleda. Minu aeg on rohkem väärt, kui igapäev seal jagelemas käia :)

Terv,

Oleme hetkel veel 2 kuud Filipiinidel, seejärel 2 nädalat Malaisias ja Mai lõpus lendame Jakartasse.

Indoneesias plaanime olla 3-6 kuud, aeg näitab.

http://www.imigrasi.go.id/index.php/layanan-publik/visa-kunjungan#umum
Siit saan aru, et tuleb taodelda VISIT VISA - kas seda saab teha ka lennujaamas või tuleb minna Jakartasse?
Väide, et 30 päevase viisavaba sisenemisega ei saa seda teha?
Manilas olen ka natuke aega Mai kuus, peaksin seal ära tegema?

Või tuleks ka mingit skeemitamist teha - sõita malaisasse ja tagasi - tuleb ehk odavam?

Hinnainfot kohapeal pikendades oskab keegi anda? Interneti avarustest oma aeglase Filipiini internetiga hetkel infot ei leidnud.

See 90 päeva ei rahulda kohe kuidagi.
Ei näe mingit mõtet iga kolme kuu tagant tagasi sõita :)

Aastased kindlustused niisama vaatasin on 300-400€ per inimene.
Mis pole ka teab mis tappev summa aastapeale jagades.

Väga asjalik info, tänud.

6) Üks küsimus tekkis seoses tervisekindlusega. Kuidas ja kust kaudu on Eestlasena kõige mõistlikum? Hetkel parimaid pakumisi teeb pzu eestis (konkreetselt tingimusi pole veel lugenud, kas katab üldised vajadused). Internetis kirutatakse palju ka worldnomads.com, worldwideinsure.com jne - ma pole vaadanud, kas Eesti kodanik ka sealt saab või mitte. Millised on kogemused, kust võiks võtta pikemaks ajaks kindlustuse?
Ekstreemsporti/tegevusi tuleb ette harva, siis tasuks mõelda ka ajutiselt lisakindlustusele? Pidevalt täis kindlustuse omamine läheb jube kalliks, seda enam et suurem osa ajast on lihtsalt trippimine.