Viimased kommentaarid

Tamvest...Jõudsime Wyszkowi.Teeremonte ,mis kiirust piiraksid, ei olnud ühtki. Ainsad pidurid on rekkad. Ilm ilus, 23 kraadi. Vahvat reisi!

ups!Murdoc, alles praegu avastasin, et lähete juuLis, mitte juuNis.Jah, siis oleme tagasi ja võin rääkida mis ja kuidas. Tamvest! Kuna me läheme päev varem, siis annan teeremontide kohta teada (loodan, et ei unusta).Ja soovitan Zagrebist tulles Plitvice järvesid külastada :)Kokku me ilmselt ei trehva, päevad on nihkes ja meie läheme Splitini.

toomas921,Horvaatiasse läheme ka esmakordselt, aga läbi Poola Saksa ja sealt edasi on autoga ikka käidud...oleme Pärnust startinud 7 paiku ja kohale jõudnud 21 paiku (Wyszkov on suts enne Varssavit), aga me teeme vahepeal ka peatusi kuna mina olen ainult iluasi kaasas, kes sõita ei oska :)Panevezise lähedal on poole tunnine söömine ja Suwalkis pisike shoppamine, lisaks seljasirutamise pausid.viamichelin.com annab minu tee pikkuseks 805 km ja 12tundi 15 min läbimisajaks, teil läheks kindlasti rohkem kui 10 tundi.Usun, et jõuate kenasti kohale, sest suurem osa lähevadki esimesel päeval Varssavist mööda.

Murdoc, me tagasi alles 29 juuni, aga kui netti satun, annan teada.Aga mitte kunagi ei ole teetööd niipalju aega röövinud, et öö peale jääks.Teetööd on tüütud, aga hea tuju ülevalhoidmiseks laulge kõva häälega või tehke abikaasaga vastastikku meeldivaid komplimente :D

toivo5 vinjeti võib ära osta eelmisest riigist viimasest bensukast või kui selle maha magate,siis üle piiri esimesest bensukast ja kui selle ka maha magate, alles siis on jama:) Me esimesel reisil Tsehhis lihtsalt unustasime ja pääsesime märkusega.

Esimesel õhtul bronn Wyszkov'is Na Skarpie hotellis (pigem kodumajutus, oleme ALATI esimese öö seal, kui Euroopa poole teel).Teise öö bronn Grazi lähedal ja kolmas Slunjis, et siis puhkust alustada Plitvice järvede külastusega.Ülejäänud ööbimised jätame kohapeal otsustamiseks.

Kui Euroopa Liit ja Türgi ei saa kokkuleppele (viisavabadus küsimustes), siis on Türgi öelnud, et ta ei tunnista pagulaste vastuvõtmise lepingut, nad avavad pagulastele piirid, mingu kuhu tahavad.Tore, kui see vaid ütlemiseks jääks, poliitilised mängud jne.Naisena ma tõesti soovin, et reis kujuneks pingevabaks puhkuseks ja seepärast siin olukorda uurin. NB!siia keskkonda tulin nädal tagasi ja mind hoiatati paari inimese eest, kes hakkavad ründama, halvustama, mõnitama (2 neist on siin juba sõna võtnud)...Samuti räägiti siin pikaajaliselt sõnavõtvatest inimestest, kes on alati positiivsed ja vastavad su küsimustele ilma ironiseerimata ( Horvaatia teemade puhul uva ja tutkaonu).Aga igast vastusest on midagi õppida, aitäh :)

Ülepäeva oli pikas prognoosis kirjas moderate or heavy rain shower.Aga täpse ilma saab ikka samal päeval kohal olles teada :)

Meie stardime 16.06 varahommikul Pärnust.Pagulaste kohta ootaks ka infot, aga Välisministeerium pole küll õnneks midagi hoiatavat üles riputanud.Pisut nukraks teeb ilmaennustus, sest juuni keskpaigani lubatakse palju vihma ja sooja sinna 20 kraadi kanti.Vahvat reisi kõigile! :)

Meil ka plaan sõita esmakordselt kuni Splitini.Stardime 16 juuni, tagasi 29 juuni.Splitis siiski vaid paar päeva, aga leidsime saarereisiks Blue Cave and Five Islands Tour from Split with Lunch, mis väljub Diocletiani lossi juurest, mis ehk kõige suurem vaatamisväärsus ja ostlemiseks City Center One.Kohapeal uurime ka üht vaateplatvormi, mis on kohas Park Suma ja kui aega jääb, siis läheme Aquariumi.Merevee kohta kirjutas eile keegi, et on Trogiris ja seal on vesi juba praegu ok ning ütles ka, et pagulasi ei paista kuskil.See oli rahustav :)