Viimased kommentaarid

inimesed on erinevad mõnele on ka tln -tartu reis pikk ja kurnav.meie nautisime oma reisi ja autosõit oli meile omamoodi  seiklus mis jääb kauaks meelde.kõik need ilusad kohad,fantastiline loodus...  kulgemine autoga 1200m kõrgusel mägedes kus sõnaotseses mõttes saad pilvi katsuda,väikesed külad mäenõlvadel...juba see on vägasuur elamus.

aga jah inimesed on erinevad kes tahab vinguda leiab alati põhjuse. 
minuarvates ei saa võrrelda 1;1 lennu -ja autoreisi need on lihtsalt nii erinevad (mina naudin mõlemat).
suvel lähme uuesti .. autoga ;)

dim 123

tuleb ju odavam... kui vaadata teie pakutavaid arvutusi on juba hinnavõit pea 500€.   mis puudutab kütusehindasid ja kütusekulu-leedu 1.112/l ,poola 1.21/l,tsehhi 0.97/l,itaalia 1,46/l,tuneesia 0.51/l(see oli kallim ja kvaliteetsem kütus).kütusele olime arvestanud 400€(arvutasime ka nö.eesti hinna järgi),kuid reaalselt jäi see alla 300€natuke. 2 ööd tsehhis koos hommikusöökidega 92, 2ööd itaalias hommikusöögiga 114,1öö poolas 47.
sõiduaeg:eks see oleneb rohkem inimesest,kellele meeldib kellele ei.lastele väga meeldis ja pidasid ilusti vastu.peatusi tegime piisavalt ja nägime palju nii et ei olnud ainult tuim sõit.Meie eesmärgiks oli 3nädalat puhkust tuneesias,mitte ringreis euroopas aga saime nö. 2in 1
 Rendiauto tuneesias on keskmiselt 200€/näda. 

 


Reaper  -- Eestist Itaaliasse sadamasse oli 2700 km, edasi-tagasi 5400 km. Tuneesias viibisime 3 nädalat ja see lisas veel u 1000 km. Praamid lähvad Salernost, Genovast ja Civitavecchiast (meie läksime sealt  Rooma lähedalt). Esmaspäeval hakkasime sõitma, kolmapäeva hommikul olime sadamas. Ööd veetsime hotellis. Samas rahaliselt tuli see reis kordades odavam kui lennukiga minnes (2 täiskasvanut ja 2 last + auto).       

Järgmine aasta lähme uuesti :)

meie see suvi käisime läti,leedu,poola,tsehhi,austria,itaalia ,tuneesia.ja tagasi.põhiliselt mööda kiirteid. mida täpsemalt teada soovite ehk saan natuke aidata :)


Meie käisime alles autoga Tuneesias. Eestist Itaaliasse (Rooma) ja sealt laevaga üle. Enamasti sõitsime kiirteedel ja Itaalias olid tõesti need söögid kehvad aga samas kiirteetasu ei olnudki nii hull.

odav on liikuda ringi rongiga.rongi puhul tasuks alati osta 1klassi pilet(just pikad vahemaad) on küll tavapiletist u 0,50 senti kallim aga siis on vähemalt istekoht olemas.samuti linnas sees taksoga.kui taksos puudub taksomeeter (sousses tavaliselt) siis ennem hind kokkuleppida.linnadevahel sõidavad ka pikamaa taksod.turgudel kindlalt kaubelda.paljud kohalikud turismialadel räägivad ka vene keelt,kui hakatakse vene keeles rääkima tasuks kohe mainida ,et ei ole venelane see langetab ka juba  hinda ja muudab suhtumist(minu puhul toimis 90%).kohvikute puhul on küll see ,et kohvikud kõigile ja kohvikud ainult meestele.

mina võtsin kõrbetripi kohalikust reisibüroost. 4päeva 90euri videost on näha mida selle raha eest sai.https://www.facebook.com/gemvoyages/videos/1423940750988255/      juurde tuli maksta 10+10 td ehk5-7euri kaamli ja atv eest

mina olen käinu viimased 3a.(ise,mitte turismifirma kaudu) 2017 sügisel olin seal 24päeva. käisin ka kõrbe tripil.ei olnud viga midagi seal.peatusin tunises,hammametis,sousse, douz.touzer jne. kõrbe tripi võtsin kohalikust büroost( 4päevane) olin turist kohalike turistide seas. :) suhtumine oli soe ja sõbralik. põhiliselt liikusin rongiga.midagi ohtliku küll ei tajunud(vb lihtsalt hea õnn)(.turismialad on küll kõvasti turvatud ja politseid näed igal sammul.kuid neist aladest väljas käib tavaline elu.ex peab lihtsalt natuke uurima kohta kuhu minna soovid. väga vaestes kohtades on suurem kuritegevus ja seal tuleb tähelepanelik olla ja mitte kaua peatuda.minule jäid ainult positiivsed mälestused ja see aasta lähen kindlasti uuesti(kuid seekord autoga ;) )