Viimased kommentaarid

Tere Buldooza!


kas Snapp näitab ka umbkaudset hinda?
- Jah, äpp näitab täpselt, mida juhile peab maksma ning kui täpset raha ei ole, siis annavad juhid kenasti tagasi ka. Takso on väga odav, enamasti jäävad hinnad ühe 3-5 km sõidu eest 30 eurosendi ringi (tänaval vahetasime raha 1 euro 150 000 riali vastu, mis on 3x rohkem kui ametlik rahvusvaheline kurss näitab. Üks sõit oli keskmiselt 50,000 riali)

kuidas väiksematesse kohtadesse (nt Persepolis) pääsesite, kas taksoga?
- Persepolise-Nekropoli poolepäevase tuuri võtsime oma hostelist. Linnad on täis ka turismiagentuure, mis võtavad väga väikese teenustasu ning bookivad täpselt vajalikud tuurid-bussipiletid ära. Osad tuttavad on varem kasutanud ka neid agentuure, et kohalikke lennupileteid osta. Väga mugav ning seal osatakse hästi ka inglise keelt. Persepolise poolepäevane tuur Shirazist (mikrobussiga) läks maksma natuke alla 20 euro.

kas kohalikud eelistavad VPNi osas mõnd konkreetset äppi?
- VPNi otsi pigem mitte kohalike, vaid oma lääne sõprade soovituste järgi. Mina kasutasin NordVPNi.

kuidas majutuse leidsite ja broneerisite?
- Majutused bronnisime Eestist enne ära, v.a üks, kus hostel oli kinni pandud, omanik ei ilmunudki kohale ning lõpuks ta sõber, kes ühele teisele meile antud numbrile vastas telefonile vastas, viis meid teise hostelisse kohe ümber nurga. (See, kuhu Yazdis kindlasti mitte minna, oli Hobab house). Teised leidsime internetist - kõik kenad hostelid. Tegime bookingud internetis ära ning koha peal maksime kas eurodes või kohalikus rahas. 

Palun! :)