Viimased kommentaarid

Vingu mürgitust saada ei taha. Chiang Mai variant oli õhus sellepärast, et olen kiidusõnu kuulnud selle koha üle kuid mõnevõrra miinus on kindlasti see, et mägedes ning põhja Tais kus vb mõnevõrra külmem?


Hetkel aega veel plaane igatepidi ümber teha on ning uue kava järgi võiks siis teha midagi sellist:

Bangkok - Siem Reap - Battambang - Koh Chang - Pattaya - Bangkok

Nii peaks hajutama päris kenasti sõite ehk ei oleks üle 3H päevas ühtegi sõitu. (Bangkok - Siem Reap lennukiga). Battambangist Koh changile vast on vähe pikem trip ent lühem kui Siem Reapist ning pole mõtet lennata bangkoki tagasi ja sealt siis alustada teed Koh Changile.

Kindel plaan on see, et Kambodza reisiplaani jääb igatahes :)

Bangkokis kindlasti tasuks külastada suuremaid ööturge. (Nimesid ei mäleta aga 2-3 suurimat on, teised pigem väikesemad. Kohalikud oskavad nõu anda, mis lähim parasjagu oleks.)


Kindlasti jõetrip - võttes päevapileti saad erinevates peatustes hop on - hop off teha ning seega peaks ka külastama chinatowni oma live aliexpress turuga. Ent antud jõe transporti saab kasutada ka erinevate paleede ja vaatamisväärsuste nautimiseks eemalt kui ka külastamiseks.

Ööbimisel suurt vahet pole mis rajoonis, tähtis oleks skytrain-i ehk metroo peatuse lähedus. Linn on suur ning paratamatult vajad transporti. Metroo väga lihtne ja loogiline.

Floating market - see on üks paras pettus ma ütlen, et ajalooline ujuv turg, viiakse mööda erinevaid kanaleid kohale. Jah saime ise ostetud vähemalt kaks õllet paadist-paati ja linnukese sellega kirja aga üldiselt see ikka ülehaibitud teema. 

5-7 päeva vb minu jaoks oleks seal palju, 3-4 päeva paras rahulikus tempos teha omale sobivaid tegevusi. Kui jah soovida kõike sealset teha ja tarbida siis mõni ütleks, et aasta miinimum vb.

Bangkokist Phuketi ostaks ühe otsa pileti ning tagasi Bangkoki ostkas näiteks Krabilt. Väga mõistlik ja inimlik kui ka huvitav trip oleks teha Phuket - PhiPhi - Krabi. Nendest kohtadest kõigist kindlasti palju teemasid siin foorumis ja infot. Aga lühidalt siis on need omavahel väga hea ja mugava praamiühendusega - Soovitan.

PS.  Olen samal ajal samas kohas ning küsisin äsja siin foorumis natuke teistsugust reisiplaani infot. :) 

Kui seda teemat siin lugeda siis tegelikult päris kurb - nimelt selle üle, et meil on talvel vaid 3 reaalset ja niiöelda soodsat kohta kuhu minna: Egiptus, Kanaarid, AÜE. 


Maakera vaadates ei tohiks olla kanaarid etemad mistahes aastajaol Agadirist(Lõuna-Maroko) ? 

Hurghada vs Eilat/Aqabe?

Samuti olen viimasel ajal näinud ka Abu Dhabisse soodukaid, kas see on halvem kui Dubai või Sharjah? (pole kuskil neist käinud)

Ja tegelikult kui otsida, siis leiab mingi soodsama hotelliga variandi ka Indiasse analoogse hinnaga kui Dubai või Kanaarid. Egiptuse ca 300 eurise variandiga võrrelda rahaliselt jah ei saa. (Ent kiidan Egiptuse igati heaks variandiks)


Kõigepealt ma olen siiralt tänulik kõigile nende aja eest , et on vaevaks võtnud soovitada üht ja teist.


vastusteks siis lühidalt erinevatele teemadele:

Myanmari ja Laose jätaks vist mingisk eraldi korraks kus teeks kaks riiki korraga vms ca tuleviku 30 päevase tripiga ja tõenäoliselt ilma väikelasteta :D 

Kambodza Siem Reap pakub tõsiselt huvi ja kahetsesin, et aastaid tagasi kui 45 päeva Tai-Vietnami ringreisile kulutasime, et ei põiganud läbi ka sealt. Siiani kripeldab ja see on vaja ära teha nüüd kasvõi minimalistlikus korras ehk Siem Reap-iga.

Singapore kindlasti lendama ei hakka - aasta tagasi sai seal oldud nädalake, oli tore, väga lahe isegi ehk väga meeldis ent kuna nagu ma arvan paljudel siit(võibolla ka eksin) on mu hobiks maailmakaardi niiöelda lahtikraapimine. Seega sooviks ikka käia võimalikult palju erinevates kohtades ja kogeda erinevat. (Ei poolda lihtsalt check innide tegemist , et riik lahti saada)

Koh Samet pakub vägagi huvi tegelikult rannapuhkuse osas kuna pattaya rand just parim pole (HuaHin vist ka mitte nagu räägitakse aga ei tea,pole käinud seal). 

*Koh Changile minek tundub üsna tripper. Nimelt üritan hoiduda nendest pikkadest ja piinarikastest bussi/autosõitudest.

Ehk siis hetkel vastavalt soovitustele ning enda visioonile peaks üritama kuidagi loogiliselt teha tripi kus suudan naudinguga ära käia: Siem Reap, Chiang Mai , Koh Samet. Sealhulgas olen mõelnud hetkel lendudele Bangkok - Siem Reap - Bangkok ning Bangkok - Chiang Mai - Bangkok. 

Seal hulgas Koh Samet peaks olema täitsa mõistlik a'la Bangkokist Pattayale paariks päevaks ning Pattayalt edasi Koh Samet. (Et ühele päevale liiga pikka ja kurnavat trippi ei tuleks vast?)

Ja ega vist seal Bangkoki kandis saari peale Koh Changi ja Koh Sameti pole ka?

Kui Keegi oskab kiita laita Chiang Mai-d siis ootan. Iseenesest olen meeletult head sellest kohast kuulnud - ainus miinus kui seda miinuseks saab nimetada oleks, et seal pole merd.

Tasub koh changile minna? Palju pattayalt maksis takso koh changile? On see siis ka nii palju parem variant kui pattaya või hua hin vms? 

Seda mõtlengi, et seal Kambodzas ei pidavat midagi muud tarka olema. Phnom Penhi mõne väiksema templi pärast ei läheks, ning sihanoukville samuti ranna puhkuse pärast vaid pole väga pointi vast minna.


Lennud on teemas sellepärast, et ei tahaks lapsega ca 5-10 tunniseid bussisõite ette võtta. Hea trippida kohtadesse kus hea lennuliiklus. Ja antud lennud on ca 1-1,5H pikad vaid ehk väga mõistlikud.

On myanmar safe? Olen kuulnud, et see jube pommiauk ja elektrit pole väga paljudes kohtades - et tundub nagu selliste juttude järgi veidi liialt ekstreemne lapsega.