Austraalia piirid jäävad suletuks 2022. aasta lõpuni
veigo
veigo
7. mai 2021 05:00

Austraalia piir on olnud suletud alates 2020. aasta märtsist ja Austraalia valitsus on olnud äärmiselt konservatiivne neid avama, seda ka oma kodanikele. Piiride avamist on korduvalt edasi lükatud ja seda on varem Trip.ee uudistes ka päris mitmel korral kajastatud:

Kokkuvõtvalt on seis selline, et mitteresidentidele on reisimine Austraaliasse keelatud, Austraalia kodanike nädalaseks saabumiste piirarvuks on seatud 5800 inimest, sellega kaasneb kohustus viibida 14 päeva karantiinihotellis omal kulul, lendude täituvus on limiteeritud ja sellest tulenevalt on piletid väga kallid. Eelmisel nädalal keelas Austraalia valitsus kõik saabumised Indiast, ähvardades kuni 5 aastase vanglakaristuse ja 66 000 AUD (42 500€) suuruse rahatrahviga. Üleüldise pahameele tõttu see keeld küll tühistatakse.

Austraalia valitsuse uus ajakava piiride avamiseks

Kuigi ranged meetmed on aidanud nakatumiste ja surmade arvu madalal hoida, pole Austraalia piiride avamist loota mitte enne 2022. aasta lõppu, hoiatas endine turismi- ja nüüdne rahandusminister Simon Birmingham äsja. Minister märgib, et vaatamata vaktsineerimise toimumisele on olukord maailmas isegi ebakindlam, kui mõned kuud tagasi, sest tekkinud on uued suured viirusekolded nagu Indias ja levivad Covid-19 viiruse uued tüved. Seega ei saa rahvusvahelist reisimist austraallastele ja turistidele lubada veel niipea.

Aprillis avanes austraallastele siiski võimalus reisida Uus-Meremaale, potentsiaalselt järgmise karantiinivaba reisikohana nähakse Singapuri. Huvi austraallasi vastu võtta on üles näidanud ka Hongkong.

Miks Austraalia reisimist ei taha lubada?

Kui veidi tausta uurida, siis selgub, et kui viiruse leviku tõkestamisega on üsnagi hästi hakkama saadud, ei kehti sama vaktsineerimise kohta. Austraalias asetati enamus kaarte Astra Zeneca vaktsiinile, mida loodeti odavalt toota kohapeal, kuid mingil hetkel muututi selle kohta ülikahtlustavaks ega soovitata seda nüüd alla 50 aastastele. Teised vaktsiinid ei saabu suuremas koguses aga enne selle aasta lõppu. Seega tundub järgmise aasta lõpp piiride avamiseks isegi veidi optimistlik, sest vaktsineerimise tempo on loodetust kaugelt aeglasem ja selle kiirenemist niipea ei loodeta.

Kokkuvõtteks

Austraalia on muutunud nulltolerantsiga riigist "nulltolerants iga hinna eest" riigiks. Jääb üle mõistatada, kas sellise poliitika jätkudes Austraalia üldse kunagi enam rahvusvahelist reisimist lubab, sest ükski vaktsiin ei toimi 100% ja olukord, kus Covid-19 on üle maailma peagi kadunud, ei saabu ilmselt lähiajal. Näis siis, kuhu poliitika, et kunagi pole halb olla veidi ülemäära ettevaatlik, Austraalia viib. Kui sisuliselt täielik suletus tundub neile õige tee, siis tuleb seda austada. Austraaliasse igal juhul reisiplaane niipea tegema veel ei hakkaks.

No mitte midagi ei juhtu kui mõnda riiki ei saa reisida. Tekivad uued sihtkohad.

Kohanetakse ümber aga tõenäoliselt saab Austraalia turismitööstus kõva löögi. 

Maailm ongi pidevas muutumises ja 30-40-50a tagasi oli ka teistsugune elu ja eesmärgid. Praeguseks on maailma avatusega ja reisimisvõimalustega nii harjutud ja võetud iseenesest mõistetavana, et paljudele tundub see olukord katastroof kuubis.

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased