Kliimaprotestijad häirisid reisijaid ka Helsingi lennujaamas
veigo
veigo
25. juuli 06:47

Kolmapäeval 24. juulil toimusid mitmete Euroopa riikide lennujaamades kliimaprotestijate koordineeritud aktsioonid. Seekord tegutsesid protestijad Austria, Hollandi, Hispaania, Norra, Saksamaa, Šveitsi ja Suurbritannia kõrval ka Soomes Helsingi Vantaa lennujaamas.

Hommikul takistasid 9 protestijat reisijate ligipääsu lennujaama turvakontrollile. Politsei saabudes demonstrandid lahkusid. Pärastlõunal tulid protestijad lennujaama tagasi ning asusid taas takistama ligipääsu turvakontrollile.

Soomes on protestijate nõudmiseks, et Soome riik lõpetaks igasuguse lennuliikluse toetamise ja vahendid suunataks keskkonnnasõbralikemate transpordiviiside, nagu rongiliiklus, arendamisse.

Kui Soome protestiliikumine Elokapina teatas, et nende tegevus ei kujuta ohtu reisijatele ega lennujaamatöötajatele, siis sama ei saa öelda teistes riikides toimunud protestide kohta. Kölnis ja Barcelonas liimisid tegelased ennast lennuraja lähedal asfaldile, ka Oslo Gardermoeni lennujaamas tungiti keelatud tsooni. Sellised tegevused seavad juba selgelt ohtu inimeste elud.

Üldiselt hakkab kõigil sellistest protestidest kõrini saama. Ühendkuningriigis on kohus väljastanud tõkendid lennujaamade territooriumile tungimiseks, mis lubab seda rikkuvad protestijad koheselt arreteerida. Saksamaal menetletakse praegu lennuturvalisuse akti muudatusi, mis võimaldab lennujaama keelatud territooriumile tungijatele mõista kuni kaheaastase vanglakaristuse. Seni sai selle eest ainult trahvida. Juhul, kui kaasas on ka keelatud esemed nagu relvad, noad, söövitavad või mürkained, võib vanglakaristus ulatuda kuni 5 aastani.

Millegipärast ei suuda protestijad mõista, et lennujaama turvatsoonidesse tungides ei sea nad ohtu mitte ainult enda, vaid ka paljude teiste inimeste elu. Majanduslik kahju lennujaamade töö häirimisest lisandub siia nagunii.

Koordineeritud protestiaktsioone Euroopa lennujaamades plaanitakse ka 27. juulil.

Fotod: Stay Grounded

Seda "roheprotesti" vaadates tuleb meelde oma nooruses tollases NL ajakirjanduses laialt kajastatud "lääne progressiivse nooruse võitlus rahu ning vabaduse eest ja Ameerika ning NATO imperialismi vastu"

Foto aastast 1983: swr.de

Ei kahtle, et paljud rahuvõitlejad tollal siiralt uskusid oma tegevuse üllatesse eesmärkidesse -- vabas maailmas on igaühel (inim)õigus olla naiivne ja oma meelt avaldada. Hiljem on selgunud, et seda "rahuvõitlust" suunas ja rahastas suuresti oma huvides toonane "kõige rahuarmastavam riik", kes võitles rahu eest nii kaua ja nii aktiivselt, et temast endast ei jäänud ühel hetkel nii meie (Eesti) kui kogu ülejäänud vaba maailma õnneks enam kivi kivi peale.
Võib-olla on see vanema inimese paranoia kuid see tänane "rohevõitlus" näeb väga sarnane välja...

7
0

Sa pole oma paranoiaga päris üksi. Terroristlikuna mõjuv rohevõitlus diskrediteerib ennast ise jõulisemalt, kui miski muu. Usu siis, et big oil või rahuarmastav riik neid ei rahasta.

5
1

Huvitav on, et need protestid olid ju ette teada, kas siis tõesti ei võetud täiendavaid meetmeid protestijate eemale hoidmiseks? Sellised isikud tuleks küll arreteerida, eriti need, kes tungisid turvaalale. Nad annavad ju terroristidele ideid juurde – võtavad ka "kliimaplakati" kaasa ja kleebivad ennast lennurajale. Muidu küll tuhnitakse kotid läbi ja patsutatakse inimesed üle, ent nüüd tuleb välja, et Frankfurdi lennujaamas saab lihtsalt kusagilt aiast läbi ronida ja pääsedki lennuväljale!?

6
0

Tulen oma juba üsna jupp aega tagasi artikuleeritud mõtte juurde tagasi: pole suuremat vahet, kas hüsteerilise kliimaalarmismi näol on tegu (ärkleva) ajuviiruse ekstreemse avaldumisvormi või seaduslikest varastest oligarhide machiavelliliku skeemiga ühiskonnast varade välja kantimiseks, tulemus on ikka üks –– päris looduskaitse probleemildelt (metsade ja märgalade kadumine, merede tühjaks kraapimine, keskkonnamürgid) fookuse röövimine ning üleüldise vastumeelsuse fooni tekitamine nende adresseerimisele.

Aga antud kontekstis tekkis mul sama küsimus, mis eelkõnelejal, et mis püha oreooliga kliimavõitlejad siis ümbritsetud on, et sel ajal kui lihtsurelikke käperdatakse kaenla alt ja jalge vahelt, suudavad nood oma plakatite ja liimipurkidega kõrge turvatasemega ruumis rahumeeli toimetada? Kas kogu see lennujaama turvatrambujai ongi lihtsalt üks suur fassaad, jätmaks muljet, et tegeletakse tõsisel kombel multikultuuri rikastava erinevuste võimalike tagajärgedega?

6
0

Mõistlik oleks lennujaamades kohelda neid "kliimakaitsjaid" terroristidena. Koos kõigega, mis sellega normaalselt jõustruktuuride poolt kaasas käib. Saaksime ruttu lahti probleemist, mida need hullud tekitavad.

8
1

Andmeserverite keskkonnajalajälg on juba suurem kui lendamise oma; ühe lühikese e-kirja CO2 heide on u 0,3 g; kõige hullemad on etiketikohased "tänan!" vastused; Twitteri aastane süsiniku jalajälg on u 3,8% maailma aastasest koguheitest, mis võrdub ligikaudu 5000-le Pariisi ja NY vahelisele lennule. Need aktivistid kindlasti saadavad sms-e ja e-kirju ning tviidivad, loodetavasti ei lenda:) Viiimane oleks silmakirjalikkuse tipp.

6
1

Need kliimaprotestijad vöiksid Ukrainassa minna, seal sõjatandril suurem mõju kliimale.

2
0
China Southern Airlines – teie värav Aasiasse ja kaugemale
China Southern Airlines
Sisuturundus
China Southern Airlines – teie värav Aasiasse ja kaugemale
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased