Lufthansa lendab Tallinnasse tihedamini, kui Pariisi

Lufthansa on oma liinivõrku kõvasti kokku tõmmanud, hoides töös 10% tavapärastest liinidest, põhiliselt Euroopa suurematesse linnadesse. Selle taustal torkab silma Lufthansa üllatavalt tihe lennusagedus Frankfurt – Tallinn liinil, millega Tallinn teeb silmad ette – pange nüüd ennast valmis! - muuhulgas ka Pariisile, Londonile ja Amsterdamile.

Lufthansa lendab Tallinnasse varasema kolme korra asemel päevas kolm korda nädalas. Kolm lendu nädalas poleks ju teab, mis näitaja, aga kui kõrvale panna võrdlusmoment, siis päris uhke saavutus. Linnad, kuhu Lufthansa lendab 2 korda nädalas:

  • Amsterdam
  • Brüssel
  • Kopenhaagen
  • Milano
  • Pariis
  • London Heathrow
  • Viin
  • Zürich

Kaks viimast pluss Brüssel on seejuures Lufthansa Grupi lennukeskused. Elame tõesti väga huvitaval ajal.

Allikas: reisetopia.de

Eks ta veidi kummaline on tõesti. Kuid arvata võib, et enamus inimesi eelistavad praegu Frankfurdist Brüsselisse, Pariisi jms suhteliselt lähedal asuvatesse sihtkohtadesse sõita autoga. 

Üldiselt aga tuleb öelda, et Lufthansal on klassi ja olen ka edaspidi nende lojaalne klient. Teised jutupaunikud, kes oma odavlendudega siin turgu solgivad, tõmbasid saba jalge vahel kiiresti uttu.

Kuulsat Lufthansa fanboyd Raul_R parafraseerides: lennufirma eesmärk on võimalikult kallite hindadega kasumit teenida: mitte mingit klassi näidata. Sellega on Saksa korporatiivhoor LH ka hästi toime tulnud, olles üks esimesi, kes Euroopa Liidu seadusi rikkudes reisijatele refundi ei tahtnud maksta.

Tundub siiski, et info pole päris täpne. Kontrollisin Londonit ja sinna lennatakse pigem 2x päevas, mitte 2x nädalas. Võimalik, et sama ka teiste suuremate linnadega.

Frankfurti lennujaama kodulehel neid lennukesi on ikka piisavalt, ka Madrid, Milano, Bergamo ja teised koroonakolded ilusti esindatud.

Minu silmis on loogika lihtne.

Tripist jookseb läbi, et eestlased on kõige rohkem reisija rahvas Baltikumis.

Teised lennufirmad on meie turul tegevuse peatanud ning Lufthansa laod praegu lojaalsust tuleviku tarbeks, mis on siin olulisem kui Euroopa suur linnade vahel.