Maailma 20 kõige alahinnatumat sihtkohta
veigo
veigo
23. aug 2024 08:00

Ajal, mil aina rohkem räägitakse liigturismist, leidub maailmas küllaga väga lahedaid paiku, mis pole laiemalt sama tuntud nagu Veneetsia, Amsterdam, Mallorca või Bangkok. Inspiratsiooniks selliste kohtade leidmisel võib võtta näiteks Time Out poolt kokku pandud nimekirja maailma kõige alahinnatumatest sihtkohtadest.

1. Filandia, Kolumbia

Ei, see pole Finlandia. Nimi Filandia tuleb sõnadest "Filia" (tütar) ja "Andia" (Andides) ehk siis "Filandia, Andide tütar". Filandia on jäänud lähedal asuva Salento ja maailma pikimate palmipuudega Cocora oru varju, kuid kaugelt vähem turistikas Filandias on sama värviline arhitektuur ja paremad vaated ümbritsevale maastikule.

Filandia tänav (Wikimedia Commons)

2. Tuneesia lõunaosa

Enamik Tuneesia turismist on koondunud Vahemere äärde riigi põhjaosas, kuid vaadata tasub ka riigi kesk- ja lõunaosa poole. Näiteks Douzi linna kutsutakse Sahara väravaks, kust edasi on ainult ääretud liivaluited.

Foto: Hans Pohl, Flickr

3. São Sebastião, Brasiilia

São Paulost kolmetunnise autosõidu kaugusel asuvad suurepärased liivarannad, kuid see piirkond satub harva Brasiilia parimate randade nimekirja.

São Sebastião - Praia de Boiçucanga (Wikimedia Commons)

4. Côn Đảo, Vietnam

Côn Đảo saarestik on rahvuspark ja turismist suuresti puutumata.

Foto: Binh Huynh, Flickr

5. Prints Edwardi saared, Kanada

Kanada väikseim provints pakub hulganisti matkamisvõimalusi, idüllilisi maastike ja rohkelt värskeid mereande.

Foto: Wikimedia Commons
  1. Sibiu, Rumeenia
  2. Tasmaania, Austraalia
  3. Cochamó org, Tšiili
  4. Newcastle, Austraalia
  5. Bentonville, Arkansas, USA
  6. Brown Station, Antarktika
  7. Mongoolia
  8. Cuenca, Ecuador
  9. Karpathos, Kreeka
  10. Bacalari järv, Mehhiko
  11. Srebrenik, Bosnia ja Hertsegoviina
  12. São Tomé ja Príncipe
  13. Cabo Rojo, Puerto Rico
  14. Eastern Highlands, Zimbabwe
  15. Gippsland, Austraalia

Siia nimekirja sobib hästi ka Ida-Türgi, kus vaadata ja kogeda on küllaga, aga hinnatase hoopis sõbralikum. Ja kui hindadest rääkida, siis Kõrgõsztanile (ka Usbekistanile) on raske konkurente leida. On sul siia listi midagi lisada?

Minu hinnangul pole tegelikult väga kaugele vaadata vaja. Näiteks Läti ja isegi Poola pole populaarsuse edetabelites reeglina kõrgel kohal, kuid on tegelikkuses rohkem väärt kui nii mõnigi tuntum sihtkoht. Näiteks Rundale loss ja seda ümbritsev aed ei jää paljudele Loire' jõe tuntud lossidele kuidagi alla. Ja Riia, Varssavi, rääkimata Krakovist, on vägagi külastust väärt, igati taskukohased ning pole ka turistidest üleujutatud. Krakovis mõned aastad tagasi küll oli suve tippharjal üsna palju turiste, kuid 85-90% neist olid Poola siseturistid.

Ja võrdluses tuntud kohtadega - mulle isiklikult on need kõik olnud ka sümpaatsemad kui muidu meil populaarseimad Praha, Amsterdam, Barcelona ja Mallorca, mis liigturismist veidi rikutud.

Hollandis selles mõttes minu lemmik Amsterdami asemel hoopis näiteks Utrecht, mis vahest samuti kvalifitseerub alahinnatud kohtade hulka.

Hinnatasemest - lugedes siingi kirjeldatud Pakistani reisi muljeid, tundub et võib olla peaks samuti käigu sinna ette võtma - nii hindade kui ka vaatamisväärsuste pärast.

Ja kes pole veel Albaanias käinud, soovitan lähema 2-3 aasta jooksul see ära teha kuna paistab et sealgi toimub väga kiire liikumine veidi alahinnatud paigast tuntud ja popiks. Koos kiire hinnakasvuga. Nii, et kiirustage seltsimehed reisihuvilised!

5
0

Prints Edwardi saar on vaid üks saar! Olen seal ise käinud, tõesti väga ilus ja idülliline koht! Kindlasti on mõistlik kombineerida ka kahe teise väikse idaprovintsiga – New Brunswick ja Nova Scotia. New Brunswickist läheb kohe sild üle Prints Edwardi saarele, tegemist on Kanada pikima sillaga. Edasi on võimalik praamiga sõita Prints Edwardi saarelt Nova Scotiasse, saab mõnusa tiiru teha. Tohutult huvitav kant, kuhu palju turiste ei satu! Lisaks on veel võimalus minna Newfoundlandi saarele, kus näeb jäämägesid ja mille juures võttis aset Titanicu hukk. Saare pealinna St.John'si saab lennukiga Halifaxist või Torontost. Saab ka laevaga sõita Nova Scoatiast Newfoundlandile.

5
0

Gippslandist läheb läbi M1/A1 maantee. Seal on ju turiste massiliselt, kes Sydney ja Melbourne vahet sõidavad. Rannikulaguunid on ka paate täis. Järved (laguunid) on kümneid kilomeetreid pikad ja seal saab mõnusalt ilma merehaigeks jäämata kruisida. Loodus ka ümberringi fantastiline. Samas, turiste ka üsna massiliselt. Ei saa just öelda, et alahinnatud ja väheste turistidega piirkond.

Tasmaniaga tegelikult sama. Endise kodusaare loodus on tegelikult turistide seas väga populaarne. Lihtsalt igaüks ei jaksa sinna lennata. Näiteks Euroopast minnes on see ju viimane peatus enne Antarktikat.

0
0
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Seesam
Sisuturundus
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased