Norwegian avab Riias lennubaasi

Odavlennufirma Norwegian on peale pikka ootamist saanud lõpuks USA transpordiametilt (US Department of Transportation) saanud loa alustada täiendavaid lende uutel liinidel Euroopast USA-sse. Täpsemalt järge ajades polegi tegu Norwegianiga, vaid selle Iirimaal registreeritud tütarfirmaga Norwegian Air International (NAI). NAI võtab järgmisel aastal muuhulgas üle kõik lennud, mis väljuvad Kopenhaagenist ja Stockholmist. Ameerika lennufirmad on otsuse peale tigedad nagu herilased, aga teha pole neil enam vist midagi.

 

Norwegiani plaanides on alustada lende Iirimaalt USA idarannikule. Iirimaal väljuks lennud Corkist ja Shannonist, USA-s oleks sihtkohtadeks New Yorgi ja Bostoni piirkonna väiksemad lennujaamad. Palju õnne, kui olete midagi kuulnud Newburghi või Providence’i lennujaamadest! Lisaks on sihtkohtadena kaalumisel ka Portshmouth ja Hartford Bradley. Tegemist on New Yorgi ja Bostoni kandis asuvate väiksemate lennuväljadega. Kel huvi, see guugeldab, kus need täpsemalt asuvad.

 

Reisijate jaoks on tegemist lendudega surnud punktist surnud punkti, sest Cork ja Shannon on ühendatud põhiliselt Ryanairi lendudega, USA lennuväljadel on lendude arv samuti piiratud. Aga see-eest saavad need lennud ilmselt olema odavad. Kui transpordiühendus New Yorki ja Bostonisse saab olema mõistlik, on sel asjal isegi mõte sees. Aga küsimärgiks jääb, kuidas saaks Euroopast valutult Corki või Shannonisse. Kui just Kaunases ei ela, kust Ryanairil on otselennud Shannonisse.

 

Aga eeltoodust on meie jaoks vast hoopis huvitavam uudis see, et Norwegian plaanib avada lennubaasi Riias. Lennubaas tähendab seda, et mõni lennufirma lennukitest hakkab alaliselt asuma kindlal lennuväljal, tehes päeva jooksul võimalikult palju lende teistele lennuväljadele.

 

Norwegianil on Riiast ka praegu mitmeid otselende (Kopenhaagen, Stockholm, Oslo, Trondheim), kuid lennubaas võimaldab täiendavaid sihtpunkte. Kuhu täpsemalt, on praegu veel teadmata. Aga võib arvata, et sihtkohtade valik Riiast laienab.

 

Mis on teada, on see, et Norwegian paigutab Riiasse 189 istekohaga Boeing 737-800 lennuki ja juhtuma saab see praeguste prognooside kohaselt kunagi 2017. aasta kolmandas kvartalis. Selge on ka see, et Riias asuv lennuk võimaldab reisijatele suure tõenäosusega paremat lennugraafikut. Kui Norwegian avaldab täpsemat infot, kajastame seda ka Trip.ee-s.

Noh, aga laskugem korraks unistuste maailma.
Oletame, et NAI lend edasi tagasi saab endale hinna, mis kahekohaline. Ehk mõnel ilusal hetkel lausa mitte väga kolmele kohale lähenev. Võtame hinnaks näituseks 75 €. Ryanairiga Shannonisse edasi tagasi on sageli 18.98. Sõit Kaunasesse ka tubli viiekas, seega 10 € lisandub. Transfeer NY ilmselt ka 30 € edasi-tagasi.
Kogukulu kodust Manhattanile oleks 75+20+10+30= 135 €.
Jah, see on surmavalt kurnav, kaasnevad meeletud kulud lennujaamades süües juues jne. Aga ikkagi, miks mitte.
Mina leian, et on igati ok võimalus lennata superior klassis tuhandete eurode eest, miks ei võiks siis olla ka teine äärmis kombineerimise ja odava hinna näol.

Ja ajakulu pea 3 päeva?Kohale jõudes nagu zombi. Ei tänan.
Parem kraabin 350 kokku j a SASiga helsingist koos pagasiga...

Pigem ikka 3 +3 päeva. Minu jaoks on Kaunas oluliselt lähemal, kui Vantaa. 5 h Kaunasesse (seal on peatused sees), 3 h Iirimaale, sealt 7-8 h NY ja tunnike transfeerile. Sõltuvalt, kuidas klapivad ümberistumisajad, võib see olla lühem, kui mistahes kallim lend Tallinnast.

Isegi parimate ümberistumisaegadega on see miinimum 18 tundi. Tallinnast saab pidevalt 11ga. Just saying...

USA ei ole hetkel teema selliseks nikerdamiseks. Pidevalt on häid pakkumisi nii ida kui läänerannikule. Probleem on pigem selles, et Tallinn on muutunud teiste Baltimaadega võrreldes täielikuks urruauguks, kust Euroopasse lendamise eest peab ulme summasi välja käima, peale LOT diili tundub Nordica veel eriti hindasi olevat tõstnud. Kui vaatad reisipakkumisi Saksamaalt või Amsterdamist, siis kohe käsi ei tõuse Amsterdami otsa eest 250+ maksma kui sealt edasi maksab lend+majutus pea sama palju kuhugi sooja kohta. Hädasti oleks vaja, et Norwegian või Wizz hakkaks Tallinnast lendama, seni aga vaatad kasvõi oma lennufirmata Leedu hindasi ja sügad kukalt.

Lendan vaga tihti, ning vist 5 viimast valjumist olid kas Riiast voi Vilniusest, et olen nous, Tallinn vajab endale odavlennufirma n.o. baasi.... Wizzair ju hiljuti teisi lennuki toi Riia aga Vilniuses neid on lausa 3. Ning kui votta et Lux-iga saab varakult ostes Vilniusesse 5 euriga, asi selge...