Pole vaktsineeritud? Siis lennata ei saa.
veigo
veigo
11. okt 2021 05:32
Lendamine ja lennufirmad

Mitmed lennufirmad on asunud võtma selgeid seisukohti vaktsineerimise osas – kui oled 18 aastat või vanem, siis vaktsineerimata reisijaid lennukisse ei lubata.

Kõigepealt teatas sellisest poliitikast Austraalia lennufirma Qantas, mille juht Alan Joyce kinnitas hiljuti ka üle, et rahvusvahelistel lendudel saab vaktsineerimistõend kohustuslikuks, kunas iganes Austraalia oma piirid avab. Qantas ergutab vaktsineerimist, pakkudes oma püsikliendiprogrammi vaktsineeritud liikmetele kas 1000 lennumiili, 15 staatuspunkti või Qantase ja Jetstari lendudel 20 AUD suuruse allahindluse.

Qantasega samasuguse seisukoha on võtnud Malaisia AirAsia ja Air New Zealand. AirAsia Malysia teatas, et alates 6. oktoobrist on nii Malaisia siselendudel kui rahvusvahelistel lendudel kõigil täiskasvanud inimestel vaktsineerimistõend kohustuslik. Vaktsineerimata või lõpetamata vaktsineerimisega alla 18 aastased reisijad lubatakse lennukisse ainult koos lõpetatud vaktsineerimisega vanema või saatjaga.

Lisaks tegi AirAsia reisijatele kohustuslikuks lennule registreerimise AirAsia Super App kaudu, mis vähendab füüsilisi kontakte.

Air New Zealand hakkab rahvusvahelistel lendudel vaktsineerimispassi nõudma alates 1. veebruarist 2022. Alternatiiviks on esitada tõend, et meditsiinilistel põhjustel pole vaktsineerimine näidustatud.

Lennufirmade põhjendused taoliste nõuete kehtestamiseks on üsna sarnased – nad soovivad kaitsta oma reisijate tervist ja pakkuda reisijatele meelerahu, et kõik lennukis viibijad kasutavad nendega sarnaseid ohutusmeetmeid.

Euroopa lennufirmad seni taolisi nõudeid kehtestanud pole, kuid pole kahtlust, et selline võimalus on arutusel olnud.

Olulisem küsimus on, mis on vaktsiin? Kas erinevad Hiina vaktsiin(id) on vaktsiinid? Euroopa jaoks pole, Ameerika jaoks ilmselt ka mitte. Kas Austraalia ja Uus-Meremaa jaoks on? Kas Sputnik on vaktsiin?

Samas näiteks Aasias on sadu miljoneid inimesi, kes heameelega vaktsineeriksid end Pfizeri, Moderna või mõne rahvusvahelise vaktsiiniga, aga riiklikus pakkumises on ainult Hiina vaktsiin. Tais näiteks riikliku Hiina sutsu kättesaanud registreerivad ennast ikka 100 euro eest Moderna järjekorda, mida erahaiglad on ostnud, kunagi järgmise aasta kevadel lubatakse süstima hakata.

Selles mõttes on vaktsiiniebavõrdsus maailmas suur. Eestis ja Euroopas on doose üle, keegi ei taha enam. Kuskil Aasias süstitakse Hiina kraami, millesse ei usuta (aga asi seegi), ja ollakse valmis maksma pool kuupalka, et veel paremat vaktsiini juurde süstida.

0
0

Kes kiigega kaasa kiigub tulistab endal tõenäoliselt jalga. Vaktsineerimispassi mitteküsimine saab olema korralik turueelis, vähemalt niikaua kui planeedile jäävad mõned vaba turumajanduse taskud (millises võimaluses muidugi tuleb ühe enam kahelda)

Seejuures nõustun eelkõnelejega, et küsimus on ju õhus, et kas sputnik ja hiinakad suudavad üldse "päris" vaktsiinina kvalifitseeruda.

– pigem on selliste avalduste näol tegemist lihtsalt mööda ilma kihutava anti-antivaxxer band wagonile hüppamisega, et kuidagi saaks ka pasuna ligi ja trummide lähedusse, et natukenegi  enda nooti üldisesse kisakoori lisada.

Rahvatervisega on sellisel poliitikal suht vähe pistmist.

4
4

Kust tuleb lennufirmade põhisissetulek? Need on ärireisijad, kes ei soovi riskida juhuslikult saadud nakkusega. Ses plaanis vaadates on hoopis see turueelis. Lennuki tagumise osa arvamus läheb korda peamiselt neile endile. Eksperdid igas asjas, kus pädevus puudub.

Mis vaktsineerimise ebavõrdsusesse puutub, siis riigiti on see kahjuks tõsiasi, kuid väga palju kinni ka valitsuste poliitikates ja võimekustes.

9
1

Ega vaktsiin siis corovat ära hoia ! Süstimine aitab  lihtsalt vältida kümneid tüütuid lisa-testimisi, millest mõne käigus võidakse juhuslikult too Wuhani laboris loodu avastada. Ja kui see peaks juhtuma mõnes välisriigis, siis on sulle vastu sinu tahtmist garanteeritud 7-14 päevane sundpuhkus mõnes kallis hotellis või corona-campis: https://www.thegatewaypundit.com/2021/08/vax-entration-camps-australian-government-builds-mandatory-quarantine-facilities-officials-say-jab-golden-ticket-freedom/

Muidugi võib juhtuda ka tulevikus nii nagu Southwesti puhul, kus lendurid nädalavahetusel vaktsineerimise vastu mässu tõstsid ja lendajatel ka vaktsineeritusest mingit kasu polnud:  https://www.thegatewaypundit.com/2021/10/southwest-airlines-cancels-nearly-2000-flights-weekend-rumors-swirl-employees-strike-due-covid-vaccine-mandate/

3
7

Põnev, kuidas libauudised levivad suurtel kiirustel ja hulgakaupa :)

Teine vaade southwesti lendude tühistamisele:

https://www.bostonglobe.com/2021/10/10/nation/southwest-cancels-27-percent-flights-blaming-controllers-storms/

4
2

Seekord mõjutab ilm ainult southwesti lende. Umbes samamoodi nagu viirus nakatab ainult püsti seistes.

Loomulikult kõik jutud sundvaktsineerimistest on libauudised, selliseid inimesi ju pole, kes end vaktsineerida ei tahaks. Kui onu telekas ütleb et on vaja siis on vaja. Endal ju pädevus puudub, peab eksperte kuulama :)

3
0

big tech list approved sources conclusions list scientists sites

3
2
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased