Ryanair küsib reisijatelt Saksamaa lendude puhul lisaraha
veigo
veigo
30. apr 03:46

Alates 1. maist 2024 tõusid Saksamaa lennujaamadest väljuvate lendude maksud ~20% võrra (loe pikemalt: Saksamaalt lendamine kallineb). Maksutõus laieneb ka lendudele, mis on varakult ostetud, kuid toimuvad pärast 1. maid. Enamike lennufirmade puhul reisijad seda siiski ei märka, sest lisaraha ei küsita. Odavlennufirma Ryanair sellist suuremeelsust aga ei ilmuta.

Ryanair on saatnud reisijatele, kellel on ostetud Saksamaalt algavale lennule pilet, kirja, kus pärast 1. maid toimuva lennu puhul antakse valida, kas makstakse maksutõusu osa juurde või pilet tühistatakse ja piletiraha tagastatakse. Sõltuvalt lennumarsruudist tuleks lisaks maksta 3 kuni 12 eurot.

Ilmselt tekib siin kohe küsimus, kas juba väljaostetud pileti eest on üldse õigus lisaraha küsida. Ja see on koht, kus asjad lähevad huvitavaks, et mitte öelda segaseks.

Nimelt on Ryanairi reisijateveo üldtingimustes piisavalt segaselt formuleeritud sõnastus, et enamasti ei pea reisijad tasuma valitsuste poolt kehtestatud makse. Juhul, kui peavad, siis näidatakse neid broneerimise ajal eraldi real. Siit võiks loogiliselt tuleneda, et lennufirmal pole ka õigus neid nõuda või keelduda teenuse osutamisest, kui täiendavat raha ei maksta. See nõuaks aga kohtusse minekut ja võimalik, et selline tee ka ette võetakse. Sel juhul mõjutaks lahend ka teisi lennufirmasid nagu Wizz Air, mis kasutab analoogset praktikat.

Reisijatel on täiendava maksu korral veel teatavad õigused. Nimelt tuleb reisijaid informeerida piisava etteteatamisega ja pakkuda küllaldast selgitust täiendava maksu kohta. Saksamaa vastav seadusemuudatus jõustus 28. märtsil ja lennufirmadel on lubatud maksutõus lisada lendudele, mis toimuvad pärast 1. maid. Kuna Ryanair hakkas täiendavat tasu küsima alles nüüd, siis seda vist piisavaks etteteatamiseks lugeda ei saa.

Sellel, et osad lennufirmad nagu Ryanair ja Wizz Air täiendavaid kulusid detailselt lahti ei seleta, on reisijatele veel see mõju, et kui reisija mingil põhjusel ei lenda, on tal õigus valitsuse kehtestatud maksuosa tagasi saada, kuna lennufirmad tasuvad seda ainult siis, kui reisija reaalselt lendab. Nende kahe lennufirma puhul on see protsess aga ülimalt keeruline, kuna algatuseks öeldakse reisijale, et ta polegi neid makse tasunud. See on muidugi nonsenss, sest maksud on pileti hinna sees, aga nii see paraku on.

Alates 1. maist Saksamaalt väljuvatele lendudele kehtima hakkavad maksutõusud on järgmised:

  • lennud pikkusega kuni 2500 km – 12,48€ asemel 15,53€
  • lennud pikkusega kuni 6000 km – 31,61€ asemel 39,34€
  • lennud üle 6000 km – maksutõus 56,91€ pealt 70,83€.

Saksamaalt lendab Ryanair Berliinist Tallinna, 1055 km lennu puhul tuleks täiendavalt tasuda 3,05€.

Nagu näha, nihverdavad odavlennufirmad igal võimalikult juhul. Ilmselt selline piiripealne praktika mingil hetkel ühe või teise kohtulahendi saab.

No reaalselt Tallinn-Berliin edasi-tagasi pilet suveks ostetud 30€ eest ja nüüd vaja 3,05€ veel maksta. Ryanair teenib niigi mu 30€ pileti pealt mitmekordselt.

Kindel kohtu keiss, ei ole nõus maksma!

1
2

Ma imestan, kaua nad neid Arlanda lende sellise hinnaga, nagu nad praegu on, pakkuda suudavad. Kõik lennud, TLL-ARN ja ARN-TLL on alati 12.99, seda ka vähem, kui 24h ette ostes, korduvalt ostnud piletid tunnid enne väljumist.

2
2

See vist personaalne pakkumine ainult henry086-le, et ta ei peaks oma pead vaevama teistsuguste reisivõimaluste otsimisega. Ühtlasi hakkavad odavlennud talle meeldima ja teeb siin Ryanairile reklaamigi juba.

4
2

estfin24Eile 08:47

"No reaalselt Tallinn-Berliin edasi-tagasi pilet suveks ostetud 30€ eest ja nüüd vaja 3,05€ veel maksta. Ryanair teenib niigi mu 30€ pileti pealt mitmekordselt."

Ainuüksi kütusele kulub vähemalt 11000€ selle otsa eest. See tähendab 30€ piletiga 366 lendajat, et ainult kütuse hind tasa saada. Aga B737 ei mahuta ligilähedaseltki nii palju reisijaid. Nii et mõtle veel kas Ryanair üldse teenib su 30€ pileti pealt, mitmekordsest rääkimata.

0
3

@neandertaal

Sa pole vist sellise terminiga nagu iroonia kursis? Ilmselgelt ei mõelnud antud postitaja seda tõsimeeli, vaid irooniliselt.

1
1

Jeah, kus need iroonitsejad siis olid kui Tallinna lennujaam mõne euro võrra tasusid tõstis. Siis läks küll selline nutt ja hala lahti, et hoia ja keela. Nii et mina ei oska küll neid mõnda naljanina päris vingujatest eristada.

1
1
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased