Ryanair lõpetab paberist pardakaartide kasutamise
veigo
veigo
7. okt 07:12

Ryanair plaanib loetud kuude jooksul kaotada paberkandjal pardakaardid ning lendude registreerimislauad lennujaamades. Hiljutisel pressiüritusel teatas lennufirma tegevjuht Michael O'Leary plaanist minna üle täielikult digitaalsele registreerimisprotsessile, julgustades reisijaid kasutama Ryanairi mobiilirakendust kõige jaoks, alates istekoha valikust kuni väravateabeni.

Paberil pardakaardid ja lennule registreerimine lennujaama check-in lauas on plaanis kaotada juba 2025. aasta maiks. Seejärel jääb ainsaks võimaluseks Ryanairi lennule registreerida lennufirma mobiilirakenduse kaudu.

Praegu kasutab Ryanairi mobiilirakendust lennule registreerimiseks 60% reisijatest, selle aasta lõpuks on soov jõuda 80%-ni ning 2025. aasta mais pole lennufirma klientidel enam muud võimalust, kui näidata telefonist elektroonilist pardakaarti.

Nagu võis eeldada, on esimene küsimus, et mis neist saab, kel kas pole nutitelefoni või kes ei oska seda kasutada? Sellele oli O’Learil lihtne vastus: "See on see sama vanusegrupp, kes siis, kui kogu piletimüük internetti kolis, oli seisukohal, et nemad ei hakka seda kunagi kasutama ning olid seejärel esimesed, kes hakkasid internetis soodsamaid pileteid ostma". Muide, O’Leary ise peab samuti mobiili kolima, sest seni on ta väljatrükitud pardakaarti kasutanud.

Järgmine küsimus on, et mis saab juhul, kui telefonil on aku otsa saanud ja sa ei saa lennujaamas telefonist oma pardakaarti näidata? Selle jaoks on Ryanairil tegelikult ka praegu protseduur olemas. Juba praegu saab lennukile, kui pardakaarti telefonist mingil põhjusel lugeda ei saa. Sel juhul peab esitama reisidokumendi ja nime järgi leitakse reisija üles.

Paar nüanssi siiski jäävad. Ryanair kontrollib kolmandate riikide kodanike viisasid/reisilube lennujaama registreerimislauas enne turvakontrolli. Osade riikide kodanikud saavad seda teha ka äpis lennule registreerimise ajal, aga see ei kehti mitte kõikide riikide kodanikele. Ilmselt on selle peale mõeldud.

Pole ka teada, mis hakkab juhtuma Marokos, kus digitaalseid pardakaarte ei aktsepteerita. Seal vast jäävad check-in lauad erandina alles.

Kokkuvõtteks

Järgmise aasta maist saab Rynairi lennule ainult mobiilse pardakaardiga. Selline otsus näitab ära suuna, kuidas lennufirmad püüavad saavutada kokkuhoidu läbi suurema automatiseerimise ja digitaliseerimise. Ilmselt hakkavad teised lennufirmad varem või hiljem järgima sarnast praktikat, sest Euroopa suurim lennufirma on punni eest lennutanud ja see samm ei jää tähelepanuta.

Rakendusepõhine registreerimine vähendab lennufirmade kulusid, kõrvaldab pikad järjekorrad lennujaama registreerimislaudades ning lihtsustab tehnikat tundvate reisijate reisikogemust. Kes senini nuputelefonile truud, siis pole parata – odavaks lendamiseks tuleb soetada nutitelefon ja laadida sinna Ryanairi äpp.

Meenutuseks, et Ryanairi juht soovib ka äraantavast pagasist täielikult vabaneda.

*Rakendusepõhine registreerimine /.../ kõrvaldab pikad järjekorrad lennujaama registreerimislaudades /.../*See on küll lennukas või siis sarkastiline (?) järeldus. Eriti Ryanairi silmas pidades - vaevalt neid palju on, kes 60€+ eest lennujaamas check in teevad. See 60% kes mobiilis check-in teevad ilmselt ei sisalda neid, kes seda veebis teevad. Loodetavasti jääb ka see variant alles.

Nö traditsiooniliste lennufirmadega on ka ilmselt väga suur motivatsioon checkin teha võimalikult varakult (mitte lennujaamas), et saada parem istekoht. Registreerimislauas hakkavad endiselt looklema pikad järjekorrad pagasi ära andmiseks. Ja kui selle jaoks on iseteenindus - siis lookleb veel pikem järjekord neist, kes seda alles avastavad :)

Lennufirma kulusid hoiab ehk tõesti kokku :)

2
0

Siin on midagi vist tõlkes kaduma läinud. Et kui mul on endal välja prinditud pardakaart, siis ei lasta mul seda QR koodi skännida ja hakatakse minu piletit hoopis nime järgi arvutist otsima? See ei saa kuskilt otsast loogiline olla. Mis krt seal vahet on kust ma selle koodi näitan? Kui tahan, lasen kasvõi käele tätoveerida.

2
0

Pardakaart äpis ja väljatrükituna pole päris sama väärtusega lennufirma jaoks. Nagu kirjeldatud, võib vaja minna infot viisa/reisiloa kohta. Äpis on see olemas, väljatrükil mitte.

2
1

Mõtlesin just kuidas Marrakeshi lennujaam sellele vaatab, aga nagu kirjas, ikka paber. Ei suuda liikuda edasi oma kiviajas.

0
0
Puust ja punaseks: kes hüvitab pagasi hilinemise, kahjustumise ja varguse?
Seesam
Sisuturundus
Puust ja punaseks: kes hüvitab pagasi hilinemise, kahjustumise ja varguse?
Turvaliselt soojamaareisile!
Apotheka Beauty
Sisuturundus
Turvaliselt soojamaareisile!
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased