Sambia nüüd eestlastele viisavaba
veigo
veigo
5. okt 2022 07:33

Sambia on viimasel ajal turismi edendamise hoogsalt käsile võtnud ja muutnud riiki atraktiivsemaks, panustades viisarežiimi lihtsustamisele. Nii muutusid alates 1. jaanuarist 2022 Sambia viisad 50% odavamaks. Ühekordse sisenemisega viisa tasu alanes 50 USD-lt 25 USD peale ja kahekordse sisenemisega viisa tasu alanes 80 USD pealt 40 USD peale. Eesti kodanikele väljastati turismiviisasid piirilt.

Nüüd teatas Sambia Turismiamet Twitteris, et alates 1. oktoobrist 2022 saavad paljude riikide kodanikud Sambiasse reisida viisavabalt. Viisavabastuse said ka kõikide Euroopa Liidu, s.h. Eesti, kodanikud.

Sambia viisavabastusel on see nüanss, et sellega muutus enamike reisijate jaoks sisuliselt mõttetuks 50 USD maksev KAZA UNIVISA, mis võimaldab reisida nii Sambias kui Zimbabwes + päevatripi Botswanasse Kazungula piiripunkti kaudu. Zimbabwe viisa saab endiselt piirilt (30 USD ühekordseks, 45 USD kahekordseks sisenemiseks), Botswana on Eesti kodanikele viisavaba.

Sambia Covid-19 reeglid

  • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik esitada vaktsineerimistõend täieliku vaktsineerimiskuuri läbimise kohta, testi pole vaja.
  • Vaktsineerimata või lõpetamata vaktsineerimiskuuriga reisijad peavad esitama negatiivse tulemusega PCR testi, mis on tehtud hiljemalt 72 h enne reisi algust.
  • Alla 12 aastased lapsed on eeltoodud nõuetest vabastatud.

Victoria Falls

Sambia, nagu ka Zimbabwe, suur tõmbenumber on Victoria juga. Arvestada tuleb siiski sellega, et juga on oluliselt võimsam Zimbabwe poolt vaadates. Kuivemal ajal on Sambia poolses otsas näha pigem palju niresid. Võimsam on vaatepilt kõrgvee ajal.

Madalveehooaeg Victoria joal kestab septembrist detsembrini, kõrgvesi märtsist maini. Veekogus sõltub muidugi ka sellest, kuidas on antud aastal vihma sadanud Zambesi jõe kogumispiirkonnas Sambias, Angolas ja Botswanas. Näiteks 2020. aastal oli Victoria juga aastakümnete võimsaim.

Kaart Victoria joa vaatamisest Zimbabwe ja Sambia poole pealt.

Sambia asukoht:

Hea uudis! Tundub, et järgmine sihtkoht Aafrika mandril :)

0
0

Kui nüüd kuidagi LAVi ka viisavabaks saaks...

0
0

LAV pole 5 aastaga isegi e-viisa süsteemi tööle saanud.

0
0

Enne jah tuleb uus jääaeg, kui et LAV midagi korda suudab ajada viisasüsteemi asjus..

0
0

Viisavabadusele aitaks tõenäoliselt kaasa Eesti VM-i ja teiste ametnike sihipärane töö. Kampa võik võtta ka Läti ja Leedu. Sealse bürkoraatiaga võitlemiseks läheb vaja kõrgema taseme ametnikke. Kui mõni meie välisminister armastaks korra aastas seal puhkamas käia, siis tõenäoliselt saaks asjad sihipärase lobi ja kobisemisega korda.

Kohalikel ametnikel kolme suht vaese väikeriigi turistide meelitamiseks tõenäoliselt suurt huvi pole. Kes tahab väga minna, ostab viisa ja läheb.

0
0

Poleks isegi niivõrd viisavabadust vaja, kuivõrd võrdset kohtlemist ülejäänud EL liikmesriikidega, kes saavad viisa soetada piirilt ning stressivabalt.

0
0
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased