SWISS alustab juunis lende Tallinna ja Zürichi vahel

Alates 25. juunist alustab Zürichist Tallinnasse lendamist Šveitsi lennufirma Swiss International Air Lines (SWISS). Lennud hakkavad toimuma 2 korda nädalas, reedeti ja pühapäeviti.

Lennuplaan:

  • 10:10 ZRH – 13:55 TLL R
  • 14:40 TLL – 16:30 ZRH R
  • 12:35 ZRH – 16:20 TLL P
  • 17:10 TLL – 19:00 ZRH P

Lennuaeg on 2:45/2:50.

Zürichi lennujaamast kesklinna saamine on lihtne. Vaata võimalusi zuerich.com.

SWISS keskendub puhkuselendudele

SWISS-i otsus avada liin Tallinnasse on üsnagi üllatav, arvestades, et SWISS vaatab 2021. aasta suvesse mõõduka pessimismiga ega eelda reiside märgatavat kasvu enne kolmandat kvartalit. Seetõttu loobus SWISS suveks plaanitud lendude arvu suurendamisest varem planeeritud mahus ning opereerib selle aasta kolmandas kvartalis umbes 65% 2019. aasta lendude mahust. Rõhk on seejuures selgelt puhkuselendudel.

SWISS-i selle suve ainsateks uuteks liinideks Zürichist on Tallinn ja Billund (Taani). Genfist on uued sihtkohad Santorini (Kreeka), Split (Horvaatia) ja Funchal (Madeira/Portugal). Zürichist taasalustatakse lende Niši (Serbia) ja Sarajevosse (Bosnia ja Hertsogovina). Kaugliinidest taastab SWISS Miami, Bostoni ja Los Angelese lennud (kõik Zürichist). Alates 1. juulist lennatakse 4x nädalas Kairosse.

Euroopas lisab SWISS lennusagedusi ennast tõestanud puhkusekohtadesse. Zürichist lennatakse Berliini 6x päevas, Barcelona, Palma de Mallorca, Hamburg, Viin, Kopenhaagen ja Ateena on kõik kolme lennuga päevas.

Broneerimine

SWISS-i pileteid saab broneerida lennufirma kodulehel (esialgu süsteem veel tõrgub). Enne 31.05.2021 ostetud pileteid saab tasuta ümber broneerida piiramatu arv kordi ilma täiendava lisatasuta (tasuda tuleb võimalik hinnavahe), pärast märgitud kuupäeva saab pileteid tasuta muuta ühe korra.

Pagas

SWISS-i lendudel tuleb arvestada, et odavaimal piletitüübil (Light) on hinna sees ainult käsipagas kaaluga kuni 8 kg ja maksimummõõtudega 55 x 40 x 23 cm. Pagasi kohta leiab rohkem infot SWISS-i kodulehel.

Erinevate piletitüüpide võrdlus Euroopa lendudel:

Konkurendid

Konkurentsi lendamiseks Tallinnast Zürichisse jagub. Ühe kiire vahepeatusega pakuvad lende Zürichisse AirBaltic, Finnair, Lufthansa ja LOT. Samas, otselend on otselend.

Šveitsi reisiinfo

Šveitsi reisimiseks on vaja viimase 72 h jooksul enne väljalendu tehtud negatiivne PCR test ning registreerida (k.a. transiitreisijad) aadressil swissplf.admin.ch/home. Hetkel loetakse Eesti kõrge riskiastmega piirkonnaks ning Šveitsi reisides on vajalik seal 10 päeva püsida karantiinis. Lisainfo: Šveitsi reisimise reeglid.

Shveitsi puhkusereisijatele mõeldud jah  kuupäevade ja kellaaegade järgi, et neil oleks mugav weekend Tallinnas veeta..

Suurepärane uudis. Täiendab ja tihendab meeldivalt Lufthansa grupi lennugraafikut. Ehk on selleks ajaks mõningal määral ka tööreisid taastunud ja lennuajad igati sobivad mh ümberistumisteks.

LHR-TLL-LHR juuli lõpus €5000 turistiklassis?? Tundub suur nõudlus olevat :D

Swiss lendab Zürichist vist rohkem London Citysse.

Otsing LON-TLL annab ainult LHR, mitte LCY. Huvitaval kombel ei lase otsing lennujaama täpsustada, kui sisestada LHR, LCY või LGW, lööb ette ikkagi LON.

See ZRH-LCY alles maist - Travellers from Zurich will also enjoy non-stop service to London City again from 12 May, for which up to 12 weekly frequencies are currently planned.