Tahaks talvel soojale maale: kuhu saab sel talvel reisida?

Kes tunneb, et sel talvel lihtsalt peab kuhugi sooja kohta reisima, siis siin on kokkuvõtte, missugustesse sooja kliimaga riikidesse saab sel talvel turistina reisida ilma liigse bürokraatia ja ilma liigsete piiranguteta. Covid-19 PCR test on enamustesse riikidesse reisimiseks siiski vajalik ära teha ja naastes tuleb arvestada testimise ja/või eneseisolatsiooniga. Reisimiseks liigse bürokraatiata riike õnneks jagub, pigem vajab lahendamist lendude logistika.

AAFRIKA

Botswana: 90 päeva viisavaba, vajalik on viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne koroonatest. Saabudes kohustuslik testimine.

Egiptus: Sisenemiseks on vajalik viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne test, kuid testida saab ka kuurortpiirkondade lennujaamades. Talvine kliima ei ole Egiptuses alati kõige soojem.

Etioopia: Viimase 5 päeva jooksul tehtud negatiivne PCR test. Ka negatiivse testi puhul tuleb hotellis viibida 7 päeva karantiinis. Sisenemine e-viisaga.

Keenia: Vajalik e-viisa ja online tervisevormi täitmine, millega saab QR koodi. Nõutav on negatiivne koroonatest, mis poleks vanem, kui 96 tundi. Karantiini pole.

Lõuna-Aafrika Vabariik: Sisenemiseks on vajalik viimase 72 h tehtud negatiivne koroonatest. Viisat tuleb endiselt Helsingis taotleda.

Namiibia: Viimase 72 h jooksul tehtud negatiivse koroonatesti puhul karantiini pole. 72 h kuni 7 päeva vanuse testi puhul on karantiin 7 päeva.

Réunion: Sisenemiseks on vajalik viimase 72 h tehtud negatiivne koroonatest ja eelnevalt registreerida.

Seišellid: Vajalik on viimase 72 h jooksul tehtud koroonatest, tervisekindlustus ja hotellibroneering. Hotelli tohib vahetada kord nädalas. Vajalik on eenev registreerimine aadressil seychelles.govtas.com. Lubatud riikide nimekiri asub advisory.seychelles.travel. Alates 16. novembrist on vajalik viibida 6 ööd karantiinis (see info on siiski veidi kaheldava väärtusega).

Tansaania: koroonaviirusest "vaba" riik, kuna presidendi eestvõttel testimine lihtsalt lõpetati. Ka sisenemiseks pole testi vaja, kuigi mõned lennufirmad võivad seda nõuda.

AASIA

Maldiivid: Vajalik on viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne koroonatest. 30 päevase VOA (viisa piiril) eelduseks on majutusasutuse broneering. 24 h enne saabumist ja lahkumisel tuleb ära tervisedeklaratsioon (The Traveler Health Declaration, THD), mida saab teha ka elektrooniliselt aadressil imuga.immigration.gov.mv.

Araabia Ühendemiraadid: Vajalik on viimase 96 h jooksul tehtud negatiivne koroonatest, mis on eelduseks lennukile saamiseks.

KARIIBI MERE SAARED

Dominikaani Vabariik: testi ei nõuta, lennujaamas tehakse juhuvalikuga tasuta kiirteste. Lennukis tuleb ära täita tervisevorm. Täiendus: alates 29. novembrist tuleb ära täita deklaratsioon aadressil eticket.migracion.gob.do.

Guadeloupe: Vajalik on esitada viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne test. Vaata ka interieur.gouv.fr.

Kuuba: Kõikidele Kuubasse saabujatele tehakse lennujaamas tasuta koroonatest.

Martinique: Vajalik on esitada viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne test. Vaata ka interieur.gouv.fr.

Saint-Martin/Sint Maarten: Prantsusmaa osas (Saint-Martin) on vajalik viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne koroonatest, Hollandi osas (Sint Maarten) on vajalik online registreerumine ja viimase 100 h jooksul tehtud test.

KESK-AMEERIKA JA MEHHIKO

Belize: vajalik on online registreerumine ja viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne koroonatest.

Costa Rica: Alates 26. oktoobrist ei nõua Costa Rica enam koroonatesti ning puudub isolatsiooninõue. Eelnevalt tuleb ära täita elektrooniline tervisepass aadressil salud.go.cr. Reisijatel peab olema kehtiv meditsiinikindlustuse poliis kogu reisiks, mis katab ära ka võimaliku Covid-19 nakatumisega seotud meditsiinikulud vähemalt 50 000 USD väärtuses ja majutuse vähemalt 2000 USD ulatuses.

Guatemala: Negatiivne koroonatest, mis poleks vanem, kui 72 h ja online registreerumine.

Honduras: Negatiivne koroonatest, mis poleks vanem, kui 72 h ja online registreerumine.

Mehhiko: sisenemisel piiranguid pole

Panama: Negatiivne koroonatest, mis poleks vanem, kui 48 h. Kui testi pole või see on vanem kui 48 h, peab lennujaamas tegema 50 USD maksva testi. Vajalik on ka koroonaravi kattev kindlustus.

LÕUNA-AMEERIKA

Brasiilia: vajalik on reisikindlustus, mis sisaldab ka koroonaviiruse ravi.

Ecuador: vajalik on esitada viimase 10 päeva jooksul tehtud negatiivne koroonatest.

Kolumbia: Alates 4. novembrist pole sisenemiseks enam testi vaja. 24 - 1 tundi enne lendu on vaja ära täita online vorm.

Peruu: Negatiivne koroonatest, mis poleks vanem, kui 72 h, 72 h jooksul enne reisi tuleb aadressil migraciones.gob.pe ära täita andmed reisi ja tervise kohta ning nõustuda telefoni geolokatsiooniga. Peale online-vormi täitmist saab QR koodi, mis on eelduseks lennuki pardale lubamisel.

Tšiili: Äsja teatas ka Tšiili, et välismaalased saavad riiki taas siseneda alates detsembrist. Vajalik on negatiivne koroonatest ja jälgimisäpi allalaadimine.

Veigo, Seychellide kodulehel ei näe seda 6 päeva karantiininõuet alates 16 november. Kus see kirjas? Tänud

Ma ei suuda seda allikat esimese hooga leida. Aga tundub, et see Eesti kodanikele vist ei kehtigi, vaid see on riikidele, mille kohta käib "special status" ehk lubatud on ainult jahiga saabumine. Link (pdf). Aga hea tähelepanek!