Tais avaldati riigi 3-etapiline avamiskava

Tai valitsuse majanduse eriolukorra komitee Tai peaministri juhatusel võttis vastu 3-etapilise kava, kuidas järk-järgult avada riigi 6 turismist kõige enam sõltuvat provintsi - Phuket, Krabi, Phang Nga, Surat Thani (Ko Samui), Chon Buri (Pattaya) ja Chiang Mai – vaktsineeritud välisturistidele.

1. etapp (2021 II kvartal aprillist juunini)

Aprillist juunini kehtib vaktsineeritud reisijatele mudel "0 + 7 ööd + piiratud tegevused". See tähendab, et vaktsineeritud reisijad peavad veetma 7 ööd karantiinis valitsuse poolt akrediteeritud hotellides, kuid võivad hotelli territooriumil ringi liikuda (näiteks viibida basseini ääres) ja määratud kohtades väljaspool hotellis.

NB! 1. etapp ei puuduta turismireisijaid, see on mõeldud eelkõige töö-, õppimis- ja ravieesmärgil Taisse saabujatele.

2. etapp (2021. III kvartal juulist septembrini)

Alates 1. juulist saavad vaktsineeritud reisijad Phuketil viibida karantiinivabalt. Esimeseks 7 päevaks on tegevused siiski piiratud määratud kohtades viibimisega. Alates 8. päevast on lubatud reisida Tai teistesse piirkondadesse.

Juulist saavad vaktsineeritud reisijad lennata Tai teistesse turismipiirkondadesse, milleks on Krabi, Phang Nga, Surat Thani (Ko Samui), Chon Buri (Pattaya) ja Chiang Mai, seda "0 + 7 ööd + piiratud tegevused" mudeli järgi. See tähendab, et esimesed 7 ööd tuleb viibida karantiinis valitsuse poolt akrediteeritud hotellides, kuid hotelli territooriumil võib ringi liikuda (näiteks viibida basseini ääres) ja külastada määratud kohti väljaspool hotelli (ilmselt hotelli poolt organiseeritud ekskursioonid). Turismipiirkonnast välja pole lubatud liikuda.

3. etapp (2021. IV kvartal oktoobrist detsembrini)

Kõigis viies mainitud turismikohas kaotatakse vaktsineeritud reisijatele 7-päevane karantiininõue. Sarnaselt Phuketiga tuleb 7 päeva viibida kohapeal, pärast seda võib Tais vabalt ringi liikuda.

Tais on praegu aktsepteeritud järgmised vaktsiinid: Sinovac (2 doosi), AstraZeneca (2), Pfizer/BoiNTech (2), Covishield (India, 2 doosi), Johnson&Johnson (1), Moderna (2).

Vaktsineeritud reisijatele kehtivad sisenemisel järgmised nõuded:

  • Tai on Eesti kodanikele kuni 30 päevaseks reisiks viisavaba.
  • Taisse sisenemise luba (Certificate of Entry, COE) – taotlemine aadressil coethailand.mfa.go.th.
  • Karantiinihotelli (Alternative State Quarantine, ASQ) broneering. Nimekirja ja pakkumised leiab hsscovid.com või Facebookis.
  • Negatiivne koroonatest, mis ei oleks tehtud varem, kui 72 h enne lendu.
  • Tervisekindlustus Covid-19 ja vähemalt 100 000 USD kattega.
  • Kinnitus vaktsineerimise kohta, mis on tehtud vähemalt 2 nädalat enne reisi.
  • PCR test saabudes lennujaamas.
  • Kohustuslik jälgimisäpi Thailand Plus allalaadimine ja aktiveerimine.

Kokkuvõtteks

Tais avaldatakse kõikvõimalikke turismi puudutavaid uudiseid vähemalt üle päeva. Neist valdav enamus on "plaanid" ja "kavad", mis on kas sisult jaburad, üksteisele vasturääkivad või siis unistuste valdkonnast. Käesolev plaan tundub olema reaalsem, kuid kõikvõimalikke nõudeid vaadates ei pruugi keskmine Euroopa turist Taisse reisimisest väga vaimustuda.

Mis põhjusel peavad vaktsineeritud reisijad ennast veel kaks korda testima? Puudulikult töötav kohustuslik jälgimisäpp Thailand Plus ei pruugi samuti kõigile meelt mööda olla. Transiit Bangkoki Suvarnabhumi lennujaamas on alates märtsist küll lubatud, kuid seal pole hetkel lubatud külastada ühtegi poodi ega restorani. Suvarnabhumist Don Mueangi, kust väljub enamik Tai odavlende, liikuda pole praegu lubatud.

Kokkuvõttes: Taisse reisimine on juba sel aastal täiesti võimalik, kuid ka vaktsineeritud reisijatele on piiranguid päris omajagu.

Allikas: Tai Turismiamet

Paistab, et isegi nõue olla vaktsineeritud mitte varasemalt kui 3 kuud  enne reisi, on nüüd välja jäetud.

Tundub ju suhteliselt tore, aga...

"They must also be from countries with no mutated strain of SAR-CoV-2 virus as announced and constantly updated by the MoPH."

Minu teada on Eestis levimas nii UK kui ka LAV muteerunud tüvega viirus.

Nii et eestlased pühkigu reisist Taisse suu puhtaks?

See uute tüvede tingimuslik punkt on olnud juba mõnda aega teada (kui hakati karantiiniperioodi lühendama), aga riikide nimekirja, mida see puudutab, pole endiselt avaldatud. Põhimõtteliselt võiks selle alusel terve Euroopa maha tõmmata. Näis, mis nad siis ses osas välja nuputavad.