Tais on tekkinud kära elevandipükste üle
veigo
veigo
10. veebr 10:03

Tai meedias ja portaalides on tekkinud elav arutelu "elevandipükste" üle. Kes Tais käinud, tunnevad need eksimatult ära.

Probleem on tekkinud sellest, et paljudes Tai turistikohtades müüakse Hiinast ja teistest naaberriikidest illegaalselt sisse toodud kaupa odavamalt, kui Tais valmistatud tooteid. Elevandipüksid on küllalt populaarsed Aasia turistide ja osade Lääne turistide seas. Eriti paistavad välja naisbackpackerid, kes on Tais ehk elus esimest korda. Kui sul on Tais vaja kaugelt märku anda, et oled välismaalt saabunud seljakotireisija, siis pole paremat signaali, kui kanda elevandipükse.

Tais loetakse elevandipükse omal moel riigi pehme võimu sümboliteks, aga aitavad ühtlasi kergelt ära tunda lihtsameelseid turiste. Samas osatakse Tais väga hästi varjata, mida sellistest turistidest arvatakse. Kohalikud kannavad Tais elevandipükse suhteliselt harva, mida võib teha ehk siis, kui kõik ülejäänud riided on pesus. Seda hoolimata sellest, et tegemist on Tai kliimasse suurepäraselt sobiva riideesemega.

Mida arvad? Kas Tais on elevandipükse kandmine iga turisti vaba valik ja respekt kohaliku kultuuri vastu või näitab see pigem välja lihtsameelsust kohalike tavade suhtes?

Kohutavamat riideeset just meesterahvaste jalas, pole maailmas olemas. Naistele sobib.

0
0

Kodus minuarust kannavad kohalikud naised neid pidevalt, nii päeval kui öösel. Kambodzas kohtab neid kohalikel ka tänaval, kuid enamus ajast ikkagi kodune riietus.

1
0

Aga kuidas elevandisärkidega on?

Neid on ka iga nurga peal saada ja isegi olen mõne ostnud aastate jooksul ja lausa kohapealgi kandnud. Viimati ostsin lausa paar nädalat tagasi ja paar päeva kandsin ka.

Kas ma olen nüüd väga lihtsameelne? :)

1
0

Mina olin üks neist lihtsameelsetest aastaid tagasi, aga sellena ennast ei tundnud. Kui elevandid kui kohaliku kultuuri sümbolid meeldivad, siis parem püksid kui piinatud elevantide seljas ratsutamine ma leian. Tootmisriigile toona tõesti tähelepanu ei pööranud, tundusid lihtsalt praktilised selles kliimas kandmiseks.

0
0

Mugavad püksid ja väga praktilised. Õhulised, samas kaitsevad päikese eest. Jalutasin nendega isegi camino läbi. Olin väga-väga rahul oma riidevalikuga.

Ei saa hästi aru sellise pool-peenutseva artikli pointist. Ei vaata keegi viltu neile elevandipükste kandjatele, sest kedagi lihtsalt ei huvita. Koduses miljöös on üle poole Taimaa naistest milleski samalaadses batistist või sitsist riietuses.

0
0
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased