08-15.04.17 Maroko

Tere

Olen siiani lennanud ainult läbi pakettreiside, aga nüüd tahaks minna omal käel Marokosse puhkama.

Millistelt lehtedelt võiks otsida lendu Marokosse- Marrakech, võib ka läbi Riia olla? Millist hotelli Marrakech lähistel soovitate?

www.momondo.com, www.skyscanner.com neid lehti kasutan ise tavaliselt soodsate lendude otsimiseks.. hotelle vaadata www.booking.com, www.hotels.com.. viimaselt lehelt saab väga häid hotelli pakkumisi, kui tasuda hotelli eest kohe, samas booking vôimaldab tasumist kohapeal, kuid hinnad ka siis natuke kallimad. Soovitan siiski kalkuleerida, kas omal käel minemine tuleb soodsam, kui pakettreisiga minna.. tihtipeale tasub lähipiirkondadesse pakettreisidega rohkem minna, sest reisifirmadel hotellidega omad diilid ja lennud eraldi tellitud, seega paketi hind tuleb inimese kohta soodsam, kui omal käel minnes

0
0

PS: ise jälgin hotellide valimisel tavaliselt keskmist hinnangut ja kindlasti vaadata ka, et hindajaid oleks rohkem kui paarkümmend, muidu ei saa väga arvestatavat hinnangut

0
0

Kui oled Marrakechis esimest korda, siis soovitan võtta majutus kuhugi väljapoole vanalinna müüre. Vanalinnas on orienteerumine pehmelt öeldes keeruline, taksod sinna igale poole ei pääse ja kohalike teejuhatus võib sageli olla üsna vastuoluline. Lisaks soovitakse ka kasutu nõuande eest saada vastutasu. Seega võib-olla on mugavam vaadata mõnd suuremat hotelli, mitte riadi.

1
1

Suured tänud nõuannete eest :)

0
0

Kui Sa sinna üksi kavatsed minna, siis palun palun tee korralik eeltöö. Metskaplan räägib õiget juttu. Vanalinn on alustuseks keeruline. Ma soovitaks Gueliz piirkonda. Seal on mõned väga head hotellid, mis on normaalse hinnaga. Olen ise seal 3l korral peatunud erinevates hotellides. Marrakechis on üks eestlane täiesti olemas. Aitab Sind kindlasti. Kirjuta [email protected]

2
0

Oleme sõbrannaga minemas Marrakechi novembri lõpupoole. Hotelli valik sõltub kindlasti iga inimese eelistustest. Meile on tähtis kohalik omapära ja autentsus, seepärast peatume kindlasti riadides. Kohale läheme odavate Ryanairi lennupiletitega Riiast, mida reklaamiti just siin lehel. Ryanairi lendusid klapitasime azair.com abiga. Seal on siis lingid kohe lennufirma kodulehele, kust tuleb osta piletid. Toimis ideaalselt. Plaanime kindlasti ka väljasõite. Essaouirasse lähme tõenäoliselt omal käel, aga kõrbe tripi peab vist ostma paketina. Kas Tuisukas või keegi muu oskaks soovitada, kas osta kõrbe 2-3 päevane reis netist ette või on soodsam kohapealt osta?

2
0

Ostke Kõrbe reis kindlasti kohapealt!

3
0

Kindlasti kohapealt. Ma tean ka ühte korraldajat sealt. Võin hinda ja asjaolusid uurida. Travellers from Estonia - Sina tead ka ehk kedagi?! Essaouriasse minge kindlasti omal käel. Mõni tund bussiga ja kohal :) Bussipilet maksis 70drh ja väga mugavad bussid.

2
0

Olen tagasi Marokost. Jagan mõningaid värskeid tähelepanekuid. Kõrbe jm. reisi pakkujaid oli tõesti palju, hinnad väga erinevad. Võtsime ühe soodsama grupireisi, meid oli kokku 17 in., jäime rahule. Kaaamelimatk Sahaaras oli kindlasti kogu reisi kõrghetk! Kauplesime hinda alla, selgus, et kõik olidki maksnud erinevat hinda, meie siis kõige soodsamat:) Ilma kauplemata ongi Marrakechis patt midagi osta! Turul saime hinnad vähemalt poole peale kaubeldud, aga ka 1/3 peale. Eriti julget hinda küsivad Marrakechis taksojuhid turistilt. Linna sees küsiti 30-50 dirh, Travellers... soovitas 10-15 dirh., aga me alla 20 ei saanud. Lennujaamas tuleb tõesti esimestest taksodest julgelt mööda kõndida. Need küsisid 250 dirh. Mediinasse! u. 30 m. eemal küsiti 100, 80-ga saime kaubale. Vahetuskurss oli Hotel Ali-s 10,5, mujal halvem. Kõik ööbimised maksime eurodes, ka mündid võetakse vastu. Ööbisime kokku 4 riadis Mediinas ja jäime ülimalt rahule! Sellest kujunes omaette ekskursioon. Essaouira on lahe! Soovitan paar ööd seal olla. Bussipilet 80 dirh.+5 pagasi eest.

1
0

80-ga Lennujaamast esimesl korral täitsa ok :).

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased