Viimased kommentaarid
Tulin 31.märtsil AB-ga Amsterdamist ja ei olnud seal ei kaalu ega mõõdukasti ka mitte.

Hiinast tagasi! Tõesti Skype töötab ka ilma VPNita. Eriline tänu Toomasele maps.me soovituse eest! Laadisin alla külastatavate provintside kaardid ja töötas offlines küll. Kaardid ise on kehvemad, kui GoogleMapsis, aga kui neid ei saanud kasutada, siis Maps.me aitas väga selles umbkeelses riigis orienteeruda. Ega teed küsida ei ole seal eriti kelleltki!
Soetasin ka ExpressVPNi ikkagi igaks juhuks, nii et ka muud rakendused töötasid.

Minul vaja helistada Eestisse tavatelefonile. Skype võimaldab seda 3 senti/min. Teisi selliseid võimalusi ei tea.

Aitäh kõigile kommentaaride eest!
Siseneme Hiinasse Shanghaist, aga siirdume sealt üsna pikale tuurile mööda Kesk-Hiinat ja lõpetame Pekingis. Nii et eri provintse tuleb mitu.
Kaalun siin, et kui Skype töötab, siis äkki polegi vaja VPNi. Saab ka ilma Facebookita hakkama. Niigi telefon muudkui teatab, et 'not enough space'.
Kahju on ainult Google Mapsist ja eriti kahju, et Hiina kaarti ei saa ka Offline'sse alla laadida.
Leidsin mingi China Mapsi, aga seal tänavad ainult hieroglüüfides:) Booking.comis broneeritud hotellide asukohti ka ei näita. Tavaliselt on mind Google Mapsi offline kaardid igal pool maailmas kohale viinud.
Äkki Hiinlane teab mõnda eestlasele arusaadavat Hiina kaardirakendust?

Olen tagasi Marokost. Jagan mõningaid värskeid tähelepanekuid. Kõrbe jm. reisi pakkujaid oli tõesti palju, hinnad väga erinevad. Võtsime ühe soodsama grupireisi, meid oli kokku 17 in., jäime rahule. Kaaamelimatk Sahaaras oli kindlasti kogu reisi kõrghetk! Kauplesime hinda alla, selgus, et kõik olidki maksnud erinevat hinda, meie siis kõige soodsamat:)
Ilma kauplemata ongi Marrakechis patt midagi osta!
Turul saime hinnad vähemalt poole peale kaubeldud, aga ka 1/3 peale.
Eriti julget hinda küsivad Marrakechis taksojuhid turistilt. Linna sees küsiti 30-50 dirh, Travellers... soovitas 10-15 dirh., aga me alla 20 ei saanud.
Lennujaamas tuleb tõesti esimestest taksodest julgelt mööda kõndida. Need küsisid 250 dirh. Mediinasse! u. 30 m. eemal küsiti 100, 80-ga saime kaubale.
Vahetuskurss oli Hotel Ali-s 10,5, mujal halvem.
Kõik ööbimised maksime eurodes, ka mündid võetakse vastu.
Ööbisime kokku 4 riadis Mediinas ja jäime ülimalt rahule! Sellest kujunes omaette ekskursioon.
Essaouira on lahe! Soovitan paar ööd seal olla. Bussipilet 80 dirh.+5 pagasi eest.

Oleme sõbrannaga minemas Marrakechi novembri lõpupoole.
Hotelli valik sõltub kindlasti iga inimese eelistustest. Meile on tähtis kohalik omapära ja autentsus, seepärast peatume kindlasti riadides.
Kohale läheme odavate Ryanairi lennupiletitega Riiast, mida reklaamiti just siin lehel. Ryanairi lendusid klapitasime azair.com abiga. Seal on siis lingid kohe lennufirma kodulehele, kust tuleb osta piletid. Toimis ideaalselt.
Plaanime kindlasti ka väljasõite. Essaouirasse lähme tõenäoliselt omal käel, aga kõrbe tripi peab vist ostma paketina.
Kas Tuisukas või keegi muu oskaks soovitada, kas osta kõrbe 2-3 päevane reis netist ette või on soodsam kohapealt osta?

Kas Cherry on andnud infot reisijatele 05.06., 12.06. Horvaatia reiside ärajäämise kohta?
Endal reis sügiseks, mille kohta nad vastavad, et infot ei ole ja nad kohe teatavad, kui midagi selgub...

Käisime hiljuti sõpradega Balil. Lastele ja ka endale ujumiseks sobivat randa ei näinud mujal, kui ainult Sanuris. Kõigis muudes kohtades olid pigem surfaritele sobivad lained.
Bali ei ole tegelikult üldse rannapuhkuse koht. Rannad on seal pigem viletsad.
4-5 hotellidest ei tea midagi. Ise reisime alati palju ringi ja ei näe vajadust hotellile palju raha raisata.
Viimati üürisime 3 magamistoaga Villa Ketut Sanur, mis oli küll 4
. Jäime ülimalt rahule. Ilus ja puhas maja, sõbralik omanik ja eriti hea oli privaatbassein, kus sai kasvõi öösel ja kasvõi alasti supelda. Hotelli basseinides reeglina keelatakse suplus õhtul üsna varakult.
Üürisime seda 4-peale läbi booking.com ja maksis u.60 euri/öö.
Aga 4-5* rannas asuvaid hotelle on seal ka ohtralt.

Käisime äsja samas piirkonnas, lendasime kohale otse Tallinnast u. sama hinnaga, ainult ilma reg. pagasita ja istekohad sobivad meile ka igasugused. Rentisime auto Bergamo lennujaamast ja tuuritasime sellega 9 päeva. Ajasime läbi lihtsamalt. Ford Fiesta saime 126 euroga selleks ajaks. Auto oli ette broneeritud. Kohapeal üritati muidugi täiskasko müüa 144 euro eest ja asendada diisliga sõitva autoga 5 eur/päev. Kuna me midagi juurde ei võtnud, siis ilmselt anti meile mitme kriimuga auto, aga seestpoolt oli kõik korras ja pidas lõpuni hästi vastu.
Sõitsime umbes 1500 km, põhipunktideks Milaano, Parma, Verona, Ravenna, Rimini. Tegime vahepõikeid väiksematesse kohtadesse.
Liiklus oli igal pool täiesti normaalne, ei midagi erilist. Ainult Milaanos oli ummikuid. GPS oli vägagi abistav!
Kütus on Itaalias palju kallim, kui Eestis. Nägime hindu 1,51-1,80 eur/l. Kiirteedel on kütus kõige kallim.
Ööbimiste broneerimisel oli põhimõte, et oleks enam-vähem viisakas koht kesklinna lähedal ja parkimisvõmalus. Parkimine on linnades üsna kallis ja päris südalinnades ka võimatu. Umbes pooleks oli B&B ja 3* hotelle. Kokku kulus 2-in. 9 öö peale 460 euri, koos käibe- ja turismimaksuga. Mõned portaalid annavad nimelt hindu ilma käibemaksuta. Turismimaks on kõigis linnades u. 1,5-2 euri/in./öö.
Kõige vähem meeldis meile sellel marsruudil Rimini. Olime seal 3 päeva reisi lõpus. Nendestki ühel päeval käisime San Marinos. Igal juhul tasub sinna minna minna! Väga lahe koht. Aga väga raske on leida parkimiskohta, eriti kui hilja startida.
Kui meie reisi eesmärgiks oleks olnud rannapuhkus, siis oleksime vist veidi pettunud. Kõigil meie 3 päeval lehvis Rimini rannas punane lipp. Me muidugi ronisime ujuma, aga 1 päeval oli maatuul ja vesi külm(18-19 kraadi, ma arvan), 2 päeval tugev tuul ja lainetus. Rannad on kõik tasulised. Tasuta pidid olema rand nr.1 ja 99, meie elasime täpselt keskel ja nendeni ei jõudnud. Randa saab siseneda tasuta, aga oma rannalinal peesitada ei tohi, pead rentima päiksevarju, rannavoodi. Meile pakuti 2 rannavoodit+päiksevari 14 eur/päev, 25 eur/2 päeva, edasi oleks ilmselt veel odavamaks läinud. Meie piirdusime lihtsalt ujumas käimisega (punase lipu all!), pole erilised peesitajad nimelt. Ujumas saab käia igas rannas tasuta.
Söögikohad on ka Riminis üsna kallid.
Kui ikka lähete Riminisse, siis meile meeldis papi, kes müüs kohalikke üliküpseid puuvilju 88. ranna vastas 1 eur/kg.
Seekord käisime kultuurireisil, aga huvi on ka veininduse vastu. Kokkuvõttes reis meeldis väga ja jäi soov sinna kanti tagasi minna. Nii palju huvitavaid kohti jäi veel külastamata! Ja tekkis kohe huvi, kuidas on võimalik ööbida veinimõisades vastuvõtja kulul?
Head reisi!

Olen ise lennanud 2010.a. sügisel Ryanairiga marsruudil Riia-Milano(Bergamo)-Riia. Seal oldi mõlemas otsas väga tolerantsed. Tagasi tulles oli ära antav pagas 2 kilo üle normi, keegi ei kõssanud ka! Käsipagas tundus mul küll ainukesena sellel reisil normi piires olevat. Kõigil olid suuremad kohvrid.
Tahaks nüüd lennata samasse kohta Tallinnast. Kuidas on lood Tallinna lennujaamas, kas siin täidetakse Ryanairi ettekirjutusi saksa täpsusega või pääseb ikka veits ülemõõdulise kohvriga lennukisse?

Käisin Assooridel San Miguelil 2010.a. mai viimasel nädalal. Võin kinnitada kõike siin foorumis varem öeldut. Lisaks veel, et kellele on oluline ka suvesoojus ja mõnus meresuplus võiks minna pigem sügisepoole. Õhutemperatuur oli mai lõpus 19-21 ja vee 18-19 kraadi. Ise käisin 2008.a. septembris Madeiral ja siis oli ka ookean mõnusalt soe. Samuti oli üllatav, et hortensiad alles alustasid õitsemist ja sellist suurt kevadist lillemerd, nagu ma ootasin pärast sügisest Madeirat, siiski ei olnud. Kui keegi seisab valiku ees, kas Madeira või Assoorid, siis mina isiklikult soovitaks Madeirat, aga õige on ka see, et käia võiks mõlemal saarel. Nad on ikkagi erinevad ja 1 nädalaga jõuab nii Madeira kui ka San Migueli läbi uurida. Kuna olimegi ainult 1 nädala, siis teistele Assori saartele ei hakanud ponnistama.
Veel üks huvitav tähelepanek. Saare põhjakaldal oli soojem ja päikselisem kui lõunakaldal. Ribeira Grande lähedalt Porto Formosast leidsime ka mõnusa liivaranna.
Võin ka soojalt soovitada Soome reisikorraldajat Hispania. Ma ise soome keelt eriti ei räägi, aga nad olid väga abivalmid ja rääkisid kõik minuga inglise keeles. Olen päris palju reisinud nii pakettreisidega kui ka omapäi. See oli esimene juhus, kus reisikorraldaja pakkus autorenti soodsamalt, kui ise oleks leidnud linna pealt! Auto oli ka suurepärane ja toodi/võeti otse meie hotellist.

Tänud selgituste eest!
Mind ehmatas ära lause Eckerö Line veebilehel:
Helsingis õhtul laevale minejad pääsevad sinna kell 21.00-21.30. Hilinejad laevale ei pääse.
Tallinkil nii karmi hoiatust ei ole, aga ära usu oma silmi! Asjad ei ole nii, nagu näivad!
Hea teada edaspidiseks! Loodan, et vitsad jäävad saamata ka seekord!
sp