2-aastasega Everglade'i?

2-aastasega Everglade'i müttama minna on vist halb idee?

Päris müttama vist ei tasu jah. Aga kui on plaanis lihtsalt ametlikke vaatlusradasid läbi käia, siis miks mitte. Need umbes 2-aastastele ongi parajad :)

Kui su laps just alligaatorile pai ei taha teha, siis miks mitte.

Aga, kas ametlikku turistirada tasub ette võtta? Et on ikka piisavalt huvitav?

Ole mureta, sinu 2 aastane laps ei tee ametliku turistiraja ja linnapargi vahet. Nii, et võid viia kuhu ta tahad.

Ega ma lapse pärast küsi, kas ametlikule tasub, ikka enda. Laps on muidugi koguaeg õnnelik.

Ma olen blond, see võib olla tugev argument selle teema mittemõistmisel. Aga milles probleem on?

Pole nii kogenud kui Teie, Kurimoor, ja ei oma informatsiooni, kui suured on Everglade'i sääsed ja muud putukad, kui suure sügelevusega hammustusi põhjustavad, olen kahjuks ka nii rumal, et ei ei tea, kui tihe on sealne taimestik, olen nii harimatu, et ei aima ka seda, kas vahepeal tuleb seal mõnest vesisest kohast läbi minna (ei, keegi ei pea end koormama lausega "Kuule kallike see on ju soo", seda ma oma napi mõistmisega olen siiski aru saanud). Ja kõige selle minu turjal lasuva mitteteadmise tõttu ei suuda ma hinnata ka seda, kas väikse lapsega tasub sinna minna või mitte. Väike laps ei mõista, kui talle öelda, et varsti enam pole halb. Selles seisneb minu probleem.

Ja mu küsimus, kas ametlikule rajale tasub minna, oli tingitud sellest, et Eestiski on alati siis huvitavam raba peal käia olnud, kui seda omi radu pidi oleme teinud ja mitte mööda turisti laud-teid ekskursioonijuhiga.

Kõigepealt lugemist http://www.nps.gov/ever/index.htm Ja ära muretse üle, tegemist on Ameerikaga. Leiad sealt asfalttee ning mina ei kohanud seal küll ühtegi sääske. Tundub, et pabistad liialt üle Võta asja rahulikult, halvim, mis juhtuda saab, on see, et lahkute Everglades´st üsna kiiresti.

Ma elan Key Westis, so ka Louna Florida. Ilmad on vaga palavad ja niisked praegu, iga paev 30-32 kraadi. Ja kuigi iga nadal paar korda soidab Mosquito Controli (saasetorje) auto mooda, on meil saaski oma aiaski nii et tapab. Ma arvan, et Everglade'is voib asi praegu paris hull olla. Kindlasti vota kaasa saasetorje ja paikseblokk nii enda kui lapse jaoks. Kui me siin saasetorjet peale ei pane, siis oues oled paari tunniga ara soodud. Lisaks tavalistele saaskedele on siin ka imepisiked Noseeums'id. Need on nii vaiksed, et neid peaaegu ei naegi aga hammustavad valusasti nagu saasedki ja parast sygeleb samamoodi.

Käisime märtsikuus 10- ja 3aastasega. Ei käinud päris soo peal vaid samas kandis alligaatori farmis. Tegime hõljukiga sõidu soo peal ja uudistasime alligaatoreid. Farmis sai vaadatud showd ning oli võimalus pisikesi alligaatori pojakesi ja madusid kätte võtta. Lastega on see pisut leebem variant ning meie omadele küll hirmsasti meeldis.