trip-krainetrip-ukraine-dark
24 a naisterahvas Dubaisse

Kuidas on reisimisega Dubaisse? Turismibüroost öeldi, et alla 30 aastane naisterahvas ei pruugi viisat saada (kui pole abielus ja reisil koos abikaasaga). Ühesõnaga 24 aastasena küll elukaaslasega, nulliti meie reisisoov.

ISE käisin mõned aastad tagasi , võisin olla siis sinu vanune. Öeldi ka , et ei pruugi viisat saada, olin samuti koos elukaaslasega. Sain siiski viisa. Proovida ju võib. Kahjuks ma ei mäleta millise reisifirmaga käisime. Igatahes meie reisisoovi küll ei nullitud, vaid öeldi, et võib proovida.

Ma k2isin ka m6ned aastad tagasi ja olin ka siis 24 ja elukaaslasega, organiseerisime ise omale hotellid, lennukipiletid l2bi bookinghouse ja saime ka viisa l2bi bookinghouse ja saime ilusti viisa, kuigi viisal oli m2rgitud mr. Minu nimi, m6tlesin kyll, et 2kki ei saa sellep2rast yle piiri aga minu 6nneks oli passikontrollis naisterahvas ja sain ilusti riiki sisse.

Olen korduvalt alla 30-aastasena Dubais käinud ja saanud isegi kiirviisa. Ma eriti ei usu, et viisasaamise reeglid nii palju muutunud on. Lõppkokkuvõttes võrdub iga turist suure summa rahaga, mis ta Dubais kulutab. Seega ei tasu liialt muretseda.

Viisasaamise reeglid muutusid viimati augustis, keerulisemaks ikka.

Kui sul mõnd veresugulast riigis ees ei ole, kes sind endale külla kutsuks, siis praktiliselt ainus võimalus on viisa reisibüroo kaudu hankida. Eesti reisibüroo jällegi omakorda pöördub kohalike lennufirmade/reisibüroode poole, kes siis sind nii-öelda sponsoreerivad.

Loomulikult hankisin ma oma viisad reisibüroo kaudu, kuna see oli lihtsaim variant selleks. Jätkuvalt olen seisukohal, et mina, turistina, olen neile kasulik, seega peab ikka väga suur põhjus olema mitte viisa saamiseks.

Tean, et viisad läksid kallimaks mingi augustikuus..

Kurimoor,

kuidas käis kiirviisa taotlemine? Oli sul küllakutse? Hotellibroneering?

Hotellibronn ja lennukipiletid.

Saatsid dokumendid Berliini saatkonda? Kas kiirviisa saamisel mängis mingit rolli lennufirma (Emirates)?

Ei saatnud ise kusagile. Esitasin vajalikud dokumendid reisibüroosse. Emirates´ga ei olnud tegemist. Seda riski küll ei võtaks, et ostaksin ise netist piletid ja siis hakkaksin viisat ajama (ehk Emirates´ga võiks proovida aga kuna Dubaisse enam karjuvalt asja pole, siis jätan selle tegemata).

Millise reisibürooga oli tegemist?

Naabrimees, jäta oma kontakt siia.

Siin on nende seadustega kummalised lood, kõik pasundavad et resident saab viisa teha ainult veresugulasele, kuid olen peale selle seaduse välja tulemist juba kolm viisat teinud sõpradele ja pole probleemi olnud. viisa ise maksab 700 dirhamit ja tagatisraha tuleb jätta 2000 näo pealt mille saab tagasi kui külaline kas lahkub riigist või saab residentviisa. Kuid siiski kõige lihtsam on asju ajada reisifirma kaudu ja hotellibronniga selljuhul on hotell viisa sponsoriks..., võib ka ise asju otse hotelliga ajada. Emirates airline saab ka viisad teha kuid ainult 14 päevaks vist, ei tea seda poolt hästi pole proovinud.

Omal käel reisides: Kui hotelli broneerid näiteks www.booking.com kaudu siis iga hotelli kirjelduses on kirjas kas ta teeb sulle broneerides ka viisa. Kui teeb siis saada neile meil et sa vajad viisat. Maksab üldjuhul 600 AED ja neile peab saatma värvifoto, täidetud küsitluslehe ja krediitkaardi andmed. Olen ise sellist meetodit kolm korda kasutanud ja toimib väga hästi. Kindlasti saab ka reisibüroode kaudu kui võtad nende kaudu hotelli või reisi.