5 liikmeline pere Taani

Tere

kuidas saab 5 liikmeline pere (3 last 14, 12 ja 4 a) kõige soodsamalt Taani sõita. Kas autoga kui Eestist Rootsi laevaga sõita ja siis edasi maanteed mööda Taani. Või hoopis odavlennuga Riiast?

Kas oskate nõu anda. Kas reniautod Taanis on kallid 3 päevaks?

Eks pead konkreetsed hinnad kokku lööma ja siis mõtlema, mis mugavus maksab, sest autoga Taani sõites kulub päris palju aega sõitmisele. Meie aga otsustasime auto kasuks ja läbi Rootsi minna, kuna tahame rohkem ringi sõita ja Rootsis ka paaris kohas käia. Kõige odavam tuleb ehk hoopis mööda maismaad Taani sõita, aga see on päris karm sõitmine (umbes 2000 km) kui tahta see ühe jutiga ära sõita.

Aga mida te muidu Taanis teha plaanite? Meil ka suvel reis ees, äkki saab veel mõne hea mõtte:P

0
0

pritsz aga kas sa mõtles maismaad mööda sõita läbi Poola ja Saksamaa Taani? Kas kütte oled välja arvestanud ja näiteks ööbimise Poolas?

0
0

saab muidugi autoga läbi Poola eeldusel, et on 2 juhti. Surud lapsed ja naise autosse ning panete kordamööda sõites ajama. Kui on bensiinimootor võtad Eestis paagi täis, tangid Leedus ja 2x Poolas. Viimase paagitäiega peaksid ehk kohale jõudma. Sõltub muidugi kuhu Taanis minema peate. Võibolla pead siiski ka Saksas tankima. 4 paagitäiest aga peaks piisama kuid sõltub jällegi autost. Leedus ja Poolas benss enam vähem sama hinnaga mis siin, Saksas u. neljandik kallim. Kui diisel, jõuad odavamalt kohale. Poolas maksad paar korda ka kiirteemaksu ca. 50 krooni. Saksas ja Taanis kiirteed tasuta. Peatute ainult kütuse võtmiseks, oma kapsad ja kartulid on kaasas, neid sööte. Lastele ja naisele midagi ei osta. Saategi hästi odavalt kohale. Iseasi muidugi kas lapsed peale seda sulle enam issi ütlevad ja naine sind enam tunda tahab. (Kui sa ise oled naine siis on muidugi vastupidi). Kohale jõudes on selline tunne nagu oleksite pesumasina tsentrifuugist läbi käinud. Taoline asi ajab muidugu õudselt jooma kuid Taanis on alko jälle hästi kallis. Seega, omad viinad ja viskid ka kaasa. Ostes need kohale jõudes ja arvestades reisikulude hulka ei ole lõpparve enam nii väike midagi.

Kui tahate Poolas siiski ööbida ja telk või autos magamine ei sobi saab 500 eegu eest enam vähem öömaja küll.

Ise eelistaksin sõita läbi Rootsi. 2 täiskasvanut + 3 last + 1 auto ühe otsa pilet Tallinkiga u. 3500 eeku. Sõltub kui palju ette ostad, kas oled ClubOne liige või saad muud soodustust. Võtate paagi Eestis täis ja Kopenhaagenini jõuab selle paagitäiega küll. Sõiduaega 5-6 tundi ja teed ning liiklus võrreldes Poolaga super. Rootsist taani pead maksma sillamaksu u. 500 eeku või ostma praamipileti mis enam vähem sama hinnaga.

Odavlennud? Ei tea kas viiele inimesele eelnevast odavamalt saab. Peale selle peate ju veel ka Riiga jõudma. Samuti lennujaamast sihtkohta.

Jõudu.

0
0

Soovitan låbi Rootsi ja laevaga. Tuleb kindlasti odavam ja mugavam. Stockholmist Helsingøri on alla 600 km ja see låheb kiiresti. Møøda maad låheb kytusele umbes 5000 eeku yks suund. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

0
0

5000 eeku üks suund? Tankiga minek vöi.

0
0

Ise läheme augustis viiekesi mööda maad Poola kaudu. Kütusele arvestasin 8000 eeku. See sisaldab edasi-tagasi sõitu + kohapeal tiirutamist. Kavas pea terve Taani läbi sõita. Sõiduvahend Renault buss, diisel. Siiani on mu kilomeetriarvestused enam-vähem täppi läinud. Kütusekulu on arvestatud väikese varuga, sest hinnad võivad muutuda.

0
0

Me sõitsime jaanuari algul Eestis Taani autoga, läbi Poola, küttele kulus kokku ca 3000 eek. Aega võttis ca 24 h.

0
0

Me ka Taani minemas läbi Poola - kuidas oli? Kas läskite Poolas mööda kiirteed või külavaheteid kaudu? Kas politseiga probleeme ei tekkinud? Kus tankisite ja kaua sõitsite? Meil sihtkohaks Aarhus.

0
0

Me sõitsime Poola sisse suuremaid teid pidi, aga päris Varssawi külje alla ei hakanud ronima, valisime kaardild nnn kõige otsema tee, ehk siis väiksemad külavahe teed jne, aga kusagil kest poolat õnnestus meil ühes suuremas linnas ära eksida. Kohalikud miilitsad olid siiski väga sõbralikud ja abivalmid ning juatasid meid linnast välja. Tankisime seal kus saime, meil kindlat plaani ei olnud, aga igaks juhuks tasub hakkata tanklat otsima juba enne kui paak veerandit näitab. Meie alustasime sõitmist 31. detsembri hommikul kella 9 ringis Viljandist ja uusaasta võtsime vastu kusagil Poolas. Hommikul 8 paiku jõudsime Saksa piirile ja sealt juba kiirteed pidi edasi. Meid muidugi jälitas pidev ebaõnn ja Lübecki külje all otsustas auto mootor üles öelda, seega me istusime Saksamaal kauem kui oleks pidanud, aga plaani järgi oleksime me kodus Aalborgi külje all olnud pärastlõunal. . . . !

0
0

Me juba Taanis. Söitu alustasime kell pool 8 öhtul ja pool 11 järgmisel öhtul olime kohal, Aarhusi külje all. Leedus saatis GPS meid pisut valesti ja Poolas önnestus ka paar korda ära eksida, kihutasime päris jupp aega mingeid külavaheteid pidi. Poznanist läksime kiirteed mööda Saksa piirini, mingeid suuri teetöid meile ette ei jäänud Poolas, Saksas möned olid. Söitsime suhteliselt jutti, tankisime Leedus ja siis Poolas, Orlenis - ei soovita, sest 35 liitri asemel kasseeriti meilt 55 liitri raha ja anti ainult kaardimaksetshekk, alles hiljem avastasime, et vöetud oli rohkem, kui pidanuks. Saksa piirini oli paras vaev, aga sealt edasi lust ja lillepidu, Poolas läks meeletult aega. Aga üldiselt, ma arvan, 27 h on suhteliselt hea tulemus :) Ja odav ka. Kuigi üsna tuim on muidugi seda pikka maad söita ja kui just tungivat vajadust pole, siis niipea uuesti sedakaudu reisi ette vötma ei kipu küll.

0
0

Sinna soovitaks läbi Rootsi, tagasi võib ka läbi Poola ühe jutiga uhada. Me ka nii teinud ja peab ütlema, et kellegi komentaar pesumasina tsentrifuugi kohta pidas vägagi paika. Kindlasti ei viitsiks peale seda teekonda kohe tormata vaatamisväärsustega tutvuma. Reis peaks ikka kõigile positiivselt meelde jääma, parem teha see lisakulu laevapiletitele.

0
0

Kuna küsimus oli kõige odavama variandi kohta, siis autoga mööda maad, läbi Poola, on vaieldamatult kõige odavam. Meil läks kütte peale ca 5500 EEK + Poola teemaks. Ja auto on kusjuures 2,5 l bensiinimootoriga. Kui teepeal ei ööbi ja ostad söögiks hotdoge ning võtad kodust võileivad ja puuviljad külmikuga kaasa, siis 6000 EEK eest saad Taani viia terve perekonna :) Parim ja mugavaim moodus ta kindlasti ei ole, kuid kui tahtmist on, siis kannatab ära küll.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased