5 päeva Barcelonas ?

Tere.

Lendan 12 mai Barcelonasse. Jõudes kohale 15,35, Lahkudes sealt 16 mai 16,25.

Tegemist on esimese korraldamata reisiga( reisibüroo poolt ) - olen püsti hädas.

Ei saa aru vahemaadest, suundadest, kus, mis asub jne jne. Kasvõi, kui kaugel asub lennujaamast linn, kuidas tean, et olen linnas :) ?

Tahan, et minu puhkus pole rabelemine ühest kohast teise, vaid mõnus kulgemine. Soovin näha Barcelonat ennast ( on see vaatamist väärt ? ). Soovin, rannas peesitada. Tänavatel jalutada. Tahan näha kultuuriväärtusi ja vaateid. Samuti tahaks näha veiniistandust. Lugesin Dante postitusi, olen enesele neist terve raamatu kokku pannud :). Nüüdseks on mul raamatu jagu infot, kuid kuhu ma 5 p jõuan sellest arusaamine täielikult puudub ?

Oskate aidata ots lahti teha ? Ehk siis sõida lennujaamast... ( no põrgu ei tahaks ) :)

Parimat soovides.

(( reisib ehk keegi sama segaduses olev isik samal kuupäeval veel- et lennukis pole vaid mina, seda tean :))

Hei!

Lendame koos sõbrannadega veidi varem - ehk siis järgmine nädal Barcelonasse ja veedame seal 7 päeva. Meil on see samuti esimene reisibüroo poolt korraldamata reis, aga oleme omal käel ise endale plaani kokku pannud. Interneti abiga on see väga lihtne, peab oskama vaid inglise keelt. Esiteks, on sul öömaja olemas ? Meie valisime korterimajutuse, see on palju odavam kui hotellis (ja hotellid on Barcelonas ühed maailma kalleimad). Nii, et kõigepealt oleks sul vaja ööbimiskohta saabuda :) Barcelona lennujaam asub kesklinnast 20 km kaugusel, linna saad sõita takso, rongi või bussiga. Transport on väga hästi korraldatud, bussid sõidavad enam-vähem iga 10min tagant kesklinna. Taksoga saad otse-loomulikult täpselt sihtkohta - maksab see kuskil 20-30 EURi (hind tuleb juhiga läbi rääkida). Kui juba kohal, siis Barcelona pakub väga palju ajaveetmisvõimalusi:

  1. 1 või 2 päevane bussituur vaatamisväärsuste juures, maksab 20-26 EUR, buss sõidab läbi kõik tähtsamad kohad, valida on 3e ringi vahel. Vahepeal saab minna vaatamisväärtustega tutvuma ja siis edasi sõita - pilet kehtib siis kas 1 või 2 päeva. Lisaks annab sama pilet palju soodustusi sissepääsudes.
  2. Muuseumid - näiteks Picasso muuseum
  3. Sõit merel - maksab 11-12 EURi ringis
  4. Montserrat mäele saab minna nö õhutrammiga

5 päevaga jõuad ilmselt ühel päeval bussituuri teha, ühte-kahte muuseumi külastada, rannas käia, palju head süüa&juua, shopata.

Ei ole meil isegi ööbimiskohta olemas. Ei osanud miskit kuskil broneerida, kuna ei tea, kust otsast alustada, kui oleks selge sott nii - sõidame kesklinna, vaatame üle R tähega peatänava ... siis sebiks hotelli.

Tahame mere äärde saada, siis järgmine küsimus, kui kaugele jääb meri rannast :), kui ma broneerin hotelli linna, jääb äkki rand kaugele :)

Ühesõnaga suur naer :)

Kui hotell on kesklinnas, siis on randa jala ikka pikk tee. Aga metroo on selleks olemas, odav ja sõidab kiiresti. Pilet 1-2 EUR-i ringis.

Kui teie hotell asuba La Rambla (ehk siis peatänava) ääres, siis jõuate randa kuskil 15 min. Aga samas see tänav on väga pikk - nii et ....

Ise üürisime kaks korterit, üks on kohe peatänava ääres ja teine rannas. Selliseid pakkumisi leiate, kui trükkida Google´sse "tourist apartments in barcelona". Nüüd on enamik kevad-suveks ära üüritud, aga midagi leiab veel kindlasti. Ja julgelt võib hotelli helistada ja küsida, kaugel rand :)

Kas sul on programm Google Earth? See annab väga hea ettekujutuse linnast ja seal võimalik kaugusi ilusti mõõta.

Kesklinn on Barcelonas suur. Mere äär on ka kesklinn :) Aga metroo töötab hästi ja igalt poolt saab igale poole üsna kiiresti.

Mulle endale meeldis turisti-kohtadest kõige rohkem Parc Güell.

Mõtle jalgratta-laenutuse peale. Barcelona on rattasõbralik linn. Liiklus on tihe, aga rahulik, rattaga näeb linna rohkem ja lähemalt kui mistahes teisel viisil. Kui ise marsruuti välja mõtelda ei viitsi, siis seal on ka korraldatud ratta-tuurid.

Ning: http://en.wikipedia.org/wiki/Barcelona

Lennujaamast linna saamise kohta kirjutasin siin http://www.trip.ee/node/34126#new

5 päeva sisustamise kohta enda eelmise aasta reisist kirjutasin siin http://www.trip.ee/node/36303

Öömajast kirjutasin siin (ilma kasutajanimeta, 27 juuni, 2007 - 09:55 Soovitan Hotel Climent)siin http://www.trip.ee/node/14640

kui kahekesi ja pole soovi väga palju ööbimise peale kulutada, siis http://barcelona30.com/ peaks andma infot vist odavate hostelite kohta. ise küll üürisin samuti korteri, kohe Ramblase ääres (Aerobuss peatub lähedal, nii et peaks lihtsalt hakkama saama lennujaamast korterisse jõudmisega).

hotellid on muidugi ka aga võrreldes nendega on samas kohas asuvad korterid odavamad.

Oleme kahekesi, sel põhjusel pole mõtet korterit rentida ? Kas on mõtekas enesele üldse üks hotell panna ( enne marsruudi paika saamist on see muidugi tänamatu ennustus ) v panna esimeseks ööks ja siis vaadata mis edasi saab ?

Suured tänud, kes vastata said mahti ( järgmised postitused on teretulnud jätkuvalt ) kuid nüüd hakkab ometi mingi pilt tekkima.

Naabrimees, mul ei ole google earthi- kuid, kui see internetis olemas, organiseerin enesele.

Eksvistile- eriti suured tänud:).

hotell climent on juba kinni :(

Mis tähendab kinni? kas pole vabu ruume saada või päris kinni pandud? Ei leidnud ma küll mingit viidet nende kodulehelt, et nad suletud on ... kui pead silmas, et Sinu poolt soovitud ajal pole kohta saada, siis sellega on paraku jah selline häda, et mida hilisemaks sa hotelli broneerimise jätad, seda väiksemaks ja kallimaks muutub valik ... aga nii on see ka lennupiletitega.

http://www.homeadvicespain.es/

Proovi seda linki kasutada.Meie kasutasime nende teenuseid Märtsis. Täitsa okei.

viinamajandust kaeda tahate siis selleks on lähim Vilafranca del Penedes ja Sant Sadurni kant, esimeses peamiselt veinindus (üsna meeldiv muuseum ka)ja teises cava. keldrite külastuseks tuleb enamasti aeg enne kokku leppida. kui küsimusi siis esitage:)