9.klassi lõpureis

Tere! Tahaksime teha klassiga 2017 aprill lõpureisi, aga pole kindel kuhu minna või mida teha. Kas keegi oskaks soovitada kohta kuhu minna soodsa hinnaga (200€ inimese kohta)?
Ette tänades Katrin.

Kui palju on osalejaid? Ja mida selle 200 eest saama peab? On see vaid transport või ka majutus ja muud kulud.
Ma kardan, et suurusjärk 20 lennupiletit soodsa hinnaga on üsna võimatu. Seega võiks kaaluda väikebussi ja midagi lähiriikidest. Poola, Tsehhi (oli see nüüd 9. klassi lõpp või 12., õlu on igatahes odav :) )

Hea Katrin k, kui küsimus on Tahaksime teha klassiga 2017 aprill lõpureisi, aga pole kindel kuhu minna või mida teha, siis on raske soovitusi jagada.
Otse öeldes -- kui tegelik eesmärk on pigem issi-emme pilgu alt ära saada ja end vabamalt tunda ehk pidu pidada, pole väga palju raha mõtet sõidu ning majutuse peale kulutada. Võib piirduda ka Nuustaku või Saaremaaga, jääb "põhitegevuseks" rohkem raha üle ;-).
Kui enamuse ühine huvi ei piirdu vaid ühe pikema peoõhtuga, siis on valik kindlasti palju laiem -- kiire Google otsing tekitab vast esmase ettekujutuse.
Ja veel -- 9. klassi lõpetajatena olete seaduse silmis alaealised -- seega on teatud piirid sellel, mida te omapäi ilma täiskasvanud saatjateta teha saate. Ka eelnevalt jmetsa poolt soovitatud bussirent eeldab tegelikult sõltuvalt reisijate arvust üsna mitut kaasa reisivat täiskasvanud saatjat.
Seega katsuge esmalt omavahel selgusele jõuda, mis on reisi eesmärk ja seejärel valige selle alusel sihtkoht.

Näiteks viisavaba laevakruiis Peterburi üheks päevaks. Või ka bussireis Peterburi mitmeks päevaks, saab vaatamisväärsusi vaadata. Minu klass käis seal 10.klassi lõpus (sellest nüüd muidugi mitukümmend aastat möödas), aga siiani mäletan paadisõitu kanalitel ja metroosõitu, Ermitaaž ja veel mitmed kohad, kus käisime.
Rootsi kruiisil ja ilmselt Lätis on paljud käinud, aga Venemaal ehk mitte.
Või siis Ahvenamaa/Gotland - jällegi, Rootsi kruiisil on paljud käinud, aga seal mitte (ise ei ole käinud, seega kommenteerida ei oska, aga hiljuti oli Tallinna TV-st mingi reisisaade ja tundus, et vaatamisväärsusi leidub).

Minu tädilapsed käisid Naissaarel, osad ööbisid telkides, osad majas ning osad olid mingis köetavas telgis. Naissaarel mindi kastiautoga merekindluste juurde giidiga esksursioonile ja loodusesse matkama. Õhtul tehti veel fotojahti ja teatevõistlusi, grilliti, tehti sauna ja lõket ning saareteemalist viktoriini.

Lastega tegeles nooremapoolne tütarlaps, hiljem selgus, et ametikoolis väljaõppinud noorsootöötaja -animaator. Lapsed olid koguaeg koos, omapead eriti hulkuma ei lastud, v.a. fotojaht, kus nad võistkondades pidid etteantud teemadel fotolavastusi tegema. Hommikul vaadati pidid koos üle ja parimad pidid said tunnustuse...

Lapsed said ise grillida. Süüa sai 3x, järgmisel hommikul toodi Monica laevaga tagasi. Lõunaks läksime neile vastu Kalasadamasse, kus teelegi sai pandud.

Hinnad olid erinevad, sõltuvalt kes kus ööbis, vahemikus 40-70 eur ja kõik oli hinnas (laevasõit, 3 toidukorda, majutus, vagunsaun, võistkonnamängud, giid, lastega tegeleja).

Seekord oli ka 2 klassi koos, 40+ õpilast +4 õpetajat aga õpetajatel muret eriti ei olnud, 90% ajast olid lapsed õpetajate silme all.

Mina pakuks välja, et mingi bussireis euroopasse või mõnda euroopa linna. Kasvõi lühemaks ajaks. Tiba rohkem ehk tuleb, aga elamusi kui palju.

Me käisime õpilasreisil kunagi sellise firmaga nagu Cassandra (nüüd Go Travel). Tegu oli bussireisiga Austriasse, Viini. Väga lahe oli - kavas olid külastused erinavate vaatamisväärsuste juurde ja vaba aega anti ka veidikene. Bussireisi puhul möödub enamus aega siiski bussis loksudes, kuid ka see oli koos klassikaaslastega lõbus. Viinis ööbisime noortehostelis, mis tol ajal tundus ikka väga luksuslik. Selleks, et reisi hind soodne tuleks oli vaja kokku ajada 60 õpilast (+ 6 õpetajat - iga 10 alaealise kohta 1 täiskasvanu, kes vastutab). Süsteem ongi selline, et mida suurem buss ja mida rohkem reisijaid, seda soodsam hind tuleb.
Hetkel ma vaatan pakub analoogset reisi Viini Teele reisibüroo. Budapest, mis ühes paketis sees on samuti ilus linn.
http://www.teele.ee/index.php?go=prd1&cid=6