Aastavahetus

Mõte minna aastavahetuseks Kiievisse  või siis Minsk.Olen uurinud selle kohta,pole nagu mingit infi leidnud . Oskab ehk keegi soovitada kumba kohta minna või oskab keegi oma kogemustest mulle head nõu anda.  

0
4

Kogu info: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/trip-ee-ja-oigekirja-reeglid

5
4

Ise soovitaksin Minski. Kohapealne elu tunduvalt odavam ja saad korraliku nostalgialaksu ka.Minsk ise on suhteliselt ilus, puhas ja turvaline. Kohalikud väga sõbralikud ja abivalmid. (Eriti kui mainida, et oled Eestist /endisest vennasvabariigist/) Kasuks tuleb vene keele oskus ja avalikult kohalikku võimu kritiseerida ei ole mõtet. Sellest aastast saab otselennuga ilusti kohale ka. https://www.tallinn-airport.ee/uudised/belavia-alustab-lendamist-tallinnast-minskisse/

0
2

Palun mitte pahandada, mul on üks ebadelikaatne teemaväline küsimus, mis on mind ammu huvitanud: kui vana on Pin1 või mõni teine inimene, keda teate, kes tunneb nostalgiat nõukogude korra, vennasvabariikide või muu taolise suhtes, sest seda kohtab aeg-ajalt kirjas või sõnas. Ise olen üle 70 ja tean eakaaslastest vaid üht, kes jälgib ainult vene infokanaleid ja kelle tunnet nõukoguliku mineviku suhtes võib kirjeldada nostalgiana.

7
1

 Eks inimesed ikka mäletavad oma lapsepõlve ja noorust mõningase heldimusega ja ilusana. Kui see noorus just ei sattunud sõjaaega või ei möödunud Siberis kõrvadeni lumes. Ja siis on hea vahest kuulata oma lapsepõlve aegset muusikat, teha retrovahvlimasinaga pühapäeval vahvleid või ehtida jõulukuuske vanade näärikuuseehetega. Või ka, miks mitte, reisida mõneks päevaks kusagile linna, kus oleks justkui aeg seisma jäänud. Aga ainult mõneks päevaks, mitte kauemaks. Ei igatse keegi tolleaegset majandust, asjaajamistes domineerivat võõrkeelt, või seaduseid, mille järgi võis näiteks eraettevõtluse eest sattuda vangilaagrisse või koguni surmamõistetuna seina äärde. 

2
0

Mina ei oska küll üht eelistada teisele. Mida ma aga julgeks päris kindlasti väita on see, et Kiievis on tunduvalt rohkem mida näha-teha. Minski "must-see" kohad käib ühe päevaga läbi, Kiievi kohta sama öelda ei saa.Kiievis on majutus palju kallim kui Minskis, korralikud hotellid on isegi Eesti hindadest 2x kallimad. 

1
0

Kiiev on küll suurlinn, aga kui jätta kõrvale tohutuid territooriume hõlmavad uuselamurajoonid, kus praktiliselt midagi teha pole, siis vanalinna kohustuslikud vaatamisväärsused käib läbi selleski paari päevaga. Mõnevõrra isegi üllatav, et nii suur linn end nii kähku ammendab. Üks päev lisanduks veel Tšernobõli ja teine Janukovitši Mežigorje residentsi väljasõitude jaoks, aga aastavahetus pole ilmselt kõige parem aeg selliste paikade külastamiseks.Kuna jutt oli aastavahetusest, ma küll ei tea, mida küsija täpsemalt silmas pidas, aga ööelu ja pidutsemise (aastavahetuse pidu?) mõttes tundub Kiiev küll oluliselt rohkem võimalusi pakkuvat. Hotellide hinnaklass on seinast seina, otse keskuses loomulikult kallimad, aga metrood mitte kartes võib äärelinnas samaväärse kvaliteediga ööbimise isegi 10× odavamalt leida. Söök-jook ja muu elu-olu siinsest pigem odavam.

1
0

Tea, kas aastavahetus (eesti mõistes jõulud+uusaasta ) neis  linnades üldse kõige parem mõte on. Üldiselt on õigeusu jõulud pärast aastavahetust ja niimoodi saab ka muidugi teha, et eesti jõulud Eestis , aastavahetus ja vene jõulud seal. Ma olen Kiievis niimoodi mõnel aastavahetusel olnud... president Poro ajal oli üksaasta ikka väga nutune, sest isegi saluuti ei lastud.  See oli siis mingi solidaarsusavaldus nelle kes rindel on ja pidutseda ei saa. Talvel on seal üsna külm, pime, niiske ja porine. Kui üldse midagi vaadata siis jõuluaegseid kirikuid ja nagu viktor54 enne mainis - piisab paarist päevast. Kui üks päev mõõda Petšorskaja kloostrit kolada on pärast jalad nagu pakud, teine-kolmas peatänaval+külgnevad rajoonid ja ongi kõik. Dnepri vasakule kaldale pole mõtet minnagi. Seal pole midagi. Odavaid öömajasid leiab ka  kesklinnast , nii 16 EUR öö on isegi silma hakanud. Tavaliselt mingid korterid, mida ettevõtlik juut bookingus välja üürib. Päris kindlasti ei tasu võtta tundmatu nimega neljatärnihotelli. See on enamasti mingi maja alumine korrus mille kohalikud on hotelliks muutnud ja omaalgatuslikult neli tärni omistanud. Hind on 100-150 EUR õõ kuid täiesti võimalik, et olete seal ainus külastaja. Podol Plaza ja Bontiak tulevad niisugustest kohe meelde. Headest arvustustest ei tohiks end eksitada lasta - neid kirjutavad omad nagu ka kohalike söögikohtade jms kohta. Tuntumatest oli Ibis üsna elatav , kuskil 60-70 EUR öö ja umbes selline hinnaga oli viimati ka kohe Iseseisvusväljaku (Maidani) kõrval asuv Dnipro. Ega neiski midagi vapustavat pole kuid pigem 60 EUR eest Ibis kui 160 eest noname neljatärnine. Kui meri põlvini lasta, siis Intercontinental on suht heas rajoonis, 250 EUR öö kuid see on siis vaid väike osa kogukulust. Aastavahetuse Minski kohta ei oska midagi arvata. 

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased