aastavahetus välismaal

Tere, pole kunagi varem reisil käinud. Ja ei oska aastavahetuseks ka mingit pakketti või reisi kuskile soojale maale osta. Kas keegi oskaks palun aidata. Riik otseselt oluline pole, aga ei tõmba egiptus ega türgi.

Pole varem reisil käinud ja samas ei tõmba ei Egiptus ega Türgi....Türgist just äkki võikski alustada?

Poegkaru, sul võiks isegi õigus olla, aga Türgis detsembris päris külm, mingi 10-15C vaid. Kui enne kunagi reisil pole käinud, siis ma pigem soovitaks pakette, üksinda minnes võib esimene kord ka hätta jääda...

No jah, mul jäi see "soojale maale" märkamata:)

Tai on väga odavaks läinud, kuigi jah, just aastavahetusel tõstavad hindasid, kõige kallim periood! Siiski, usun, et 800.- nägu leiad koos majutusega , kui sa just nõudlik ei ole.

Kui minna aastavahetuseks sooja siis kõige trendikam oleks minna Jõulusaarele. Pealegi on siin valikute võimalus, sest on kaks jõulusaart, üks India ookeanis ja teine Vaikses ookeanis. Austraaliale kuuluv saar on väiksem, elanikond umbes 2000. Kiripati riigile kuuluval Jõulusaarel, kohalikus keeles Kiritimatil elab umbes 5000. Kiritimatil on võimalus viibida ka Londonis ja Pariisis, need on kohalike külade nimed. Lisaboonuseks on Kiritimati üks esimesi kohti maailmas kuhu jõuab uus aasta.

Aastavahetus ja Jõulud on just see aeg,kus turistilt topelt raha kooritakse.Olen ise kordi võtnud uut aastat piiri taga vastu.Ei midagi erilist,kui just Sidney või Dubai pilvelõhkujaist uusaastasaluuti pole võimalik vaadata.Kui oled eesmärgiks võtnud siiski aastavahetuseks minna,siis mine loomulikult!Mina lähen järgmisel korral talvepuhkusele jaanuari esimesel-teisel nädalal,sest puhkuse kordamineku tagab siiski reisiseltskond,mitte aeg.Pealegi säästan mitusada eurot...

Toesti,meie aastavahetuse reis sellel aastal maksab pea poole rohkem,kui naiteks minna nadal hiljem Taisse. Hetke hind pakett reisile phuketisse ca.2000.- 15 päeva,valjumisega 29 detsember.Jaanuari esimesel nadalal on hinnad juba 1300.-kandis.

Tule Sharm el Sheikhi, Sierra hotelli. Astu mõnesse reisibüroosse sisse ja nii küsigi. Aastavahetuseks just sinna, muul ajal soovitaksin ehk muud. Kui raha on rohkem siis Savoy, merevaatega tuba, kui on vähem, siis maapoolne Sierra.

Kui on elu esimene reis, siis on piisavalt lihtne, saab hakkama ka vene keelega, inglisega muidugi ka, ja on piisavalt elamusrohke, sh uusaastaõhtu on piisavalt sisustatud. Odav ja mugav seda reisimise asja harjutada.

Veel selline tähelepanek,et estravel pakub nii aastavahetuse kui ka jõulude kruiisi Pärsia lahel (Dubai,Omaan,Abu Dhabi)al ca 900 eur vist oli. Ise käisin analoogsel kruiisil läinud aasta jaanuari lõpus .Väga tore oli,itaallaste laev,süüa anti hästi,igal õhtul showprogramm,päeval käid laevalt maas,tutvud kohaliku kultuuriga.Endal midagi eriti vaja mõelda pole,kõik valikud tuuakse kandikul ette.Ainus vahe oli see,et meie reis oli täpselt poole odavam...