Abielu registreerimine Ameerikas

Kuidas oleks võimalik seda teha, kus registreerida ja millest peaks alustama? va. Las Vegas

Kõigepealt tuleks leida mees, kes on nõus sinuga abielluma.

to turteltuvi: kui inglise keelt mõistad, siis trüki google otsingusse K1 visa ja viskab sulle ette, mida kõike vaja, et ameeriklasega abielluda. Selleks on vaja palju pabareid täita ja meeletult raha juristide ja komisjonide jaoks. Edu igatahes, sest see tee on pikk (nii umbes 6-9 kuud kui hästi läheb).

lp. Etioopia

On tore, et andsid niivõrd sügavalt reisimisega seotud teemasse oma panuse ja aitasid vähearenenud kogemusega reisiselli!

Soovitaks vaid niipalju, et järgmisel korral, palun, kasuta emakeele õigekirjareegleid, s.t. järgi trip.ee keskkonna postitusreegleid.

Aga mina oma rumala peaga mõtlesin, et soovitakse mitte just ameeriklasega abielluda, vaid eesti paar soovib seal abielluda. Eksootika missugune. :)

Loogiliselt võttes ei oleks Eesti paaril eriti rentaabel USA-s abielluda. On odavamaid ja samas eksootilisemaidki lahendusi. Ämerikaanoga abiellumine, aga, võimaldab mugavalt enese USA-s sisseseadmist ja tasub vaeva.

Ameerikas abiellumiseks pole vaja mingit K1 viisat. Raha muidugi natuke see maksab, aga otseselt puuga selga pole seda vaja. Igas osariigis on omad reeglid abiellumiseks. Alusta sellest, et tryki otsingusse naiteks "marriage licence" ja selle osariigi voi linna nimi, kus sa tahad abielluda. Nii leiad info tingimuste ja vajalike dokumentide ning riigiloivu kohta. Litsensi saad kohtumajast. Riigiloiv on Floridas naiteks $93.50 ja kui sa kohalik pole, siis saab abielluda ilma ooteperioodita. Peale litsensi saamist tuleb muidugi maksta ka inimesele, kes teid paari paneb jne. Et parast oma abielu ka Eestis kehtivaks muuta, oli minu maletamist mooda vaja votta siit Apostill abielutunnistuse kohta ja lasta nii apostill kui ka abielutunnistus tolkida eesti keelde. See jutt oli nyyd abiellumise protseduuri kohta. Kui abiellud ameeriklasega ja sellele jargneb rohelise kaardi taotlemine, siis muidugi maksab see palju raha ja votab kaua aega ja selle kohta leiad infot www.uscis.gov lehelt.

Pole siin vaja miskit abielluda Ämerikaanoga, las jääb mõni blondiin ka kodumaile. Muidu panevad kõik ajama! Kokkuhoid: "rohelise kaardi" taotlemine ning mõttetu raharaiskamine.

Täpsustuseks. Mina jagasin jah infot, et kui ameeriklasega abielluda ja tahad jääda USAsse edasi elama, siis pead taotlema K1 viisat. Kui aga tahad lihtsalt USAs abielluda ja siis kodumaale tagasi tulla, siis on lihtsam. Võin öelda, et vaata netist, mis osariigid ei nõua vereteste (näiteks Virginia ei nõua) ja vaata ka hindasid. Mõnes osariigis on tasu vaid 30 dollarit. Palju oleneb, kus abielluda tahad. Ja selle K1 koha pealt nii palju veel juurde, et kui googeldada, siis võid leida lehti, kus inimesed oma kogemusi jagavad ja kogu seda protsessi kirjeldavad, et mis paberid ja mis summad jne. Ja annavad ka nõu, milliseid küsimusi saatkonnas neilt küsiti, et teaksid ette valmistuda.

Omal nahal läbi proovitud. Abiellumiseks minna vastava maakonna courthouse´i county clerk´i juurde ja võtta marriage licence, maksab ca 100$, peale seda võib abiellumistseremoonia läbi viia juba ükskõik kus vastava ametniku juuresolekul 30 päeva jooksul, võib abielluda ka kohe sealsamas kohtumajas. Minul võttis kogu protseduur kokku max tunnikese. Peale abielu registreerimist antakse abielutunnistus ehk marriage certificate. Kui on soov selle abielu kaudu roheline kaart saada, siis kogu see protseduur algab alles pärast abiellumist ja võtab aega olenevalt osariigist, kus paberid sisse annad, mõnest kuust kuni mõne aastani.