Airbalticu pagasireeglid.

Pole selle firmaga lennanud. Kas nad vaatavad salongipagasi mõõte pingsalt.? Selgus, et väike kohver on 25 cm paks, aga neil reeglites, et max 20 (ma ei kujuta ettegi, milline kohver võiks nii õhuke olla).
Võib jama tulla?

väga ei nori, pigem pääsed läbi.
aga alati võib olla 1%, et kellelgi paha tuju või on väga püüdlik ja otsustab just sinu kohvrit mõõta ja kaaluda

Ma polnud ka varem sellise lennufirmaga lennanud, aga paar nädalat tagasi sai neid kasutatud, kokku 4 lendu. Lendasin käsipagasiga, mis mahtus mõõtmetesse (kuid kahel korral mitte kaalu). Ainult Tallinnas sooviti kaaluda, kuid ülekaalu pärast ei kobisetud. Mõõtudega polnud kellelgi asja. Lennujaamad olid ARN, RIX, TLL.

Olen lennanud Airbalticuga ainult käsipagasiga ja teinud check-in kodus ära, siis marsid läbi turvakontrolli otse lennikile ja keegi ei ole kotti mõõtnud ega kaalunud. Kohvri paksusega on see, et ta peab pagasiriiulile ära mahtuma ja minu arvates on Airbalticu Boeingu riiul piisav 25 cm kohvri jaoks. Uuema Bombardieriga lennanud ei ole, selle kohta ei oska öelda, võib-olla on seal väiksemad riiulid. Ise kasutan seljakotti ja seda saab vastavalt vajadusele vormida.

mine kohvripoodi ja näed seal küllalt 20cm paksuseid kohvreid, neid on ikka päris palju :)) Endalgi selline Samsonite kohver, mis tavamõõdus 20cm laiune ja mida saab vajadusel 25cm laiuseks teha kui lisasahtli lukk unzippida. aga airBalticust niipalju, et üldjuhul jah seda paksust väga ei vaadata, kui sul kohver just megapunni pole aetud, aga u never know, mis tujudega tädi sul väravas on. mul paar kuud tagasi võeti just Riias see sama igati määrustepäraselt mõõdus kohver väravas ära, et paigutada üldpagasisse. ja siis hiljem, kui olin oma kohal, nägin kuidas nii mitmelgi reisijal oli minu määrustepärasest kohvrist selgelt suurem ja rohkem täistuubitud kohver salongi lubatud ja kuidas nendele siis salongipersonal meeleheitlikult kohta püüdis leida, sest ei tahtnud need ei pagasiriiulile ega eesoleva istme alla mahtuda. ja lennukiks oli boeing737, millel on ju suht avarad pagasiriiulid. ma saan aru, kui on need dash8 propellerid...nendel jah suht kitsad riiulid. nii et täielik loterii ja müstika need väravatädide tujud.

aitBalticul on keeruline, sest nad jagavad koodi paljude lennufirmadega, millel on teistsugused pagasimõõdud lubatud, seega on väravatädidel väga keeruline pagasi kohta midagi öelda või probleeme tekitada. Paljud reisijad ei teagi, et nad airBalticu lennukiga lendavad, sest neil on KLM-i või Air France'i või Etihadi koodiga pilet.