Alanya praktiline pool

Tere!

Et täiega nautida reisimise emotsionaalset poolt, tahaksin olla muretu praktilise poole pealt. Seega palun käinud-näinutelt vastuseid järgnevatele küsimustele. (Kataloogid ja kirjandus on läbi vaadatud, trip ka, aga küsimusi ikka!)

 1. Kas selle neljatunnise lennureisi jooksul süüa ka antakse? (Arvestades, et ei ela Tallinnas ja lennujaamas tuleb olla tunde varem(?) ei ole see küsimus üldse vähetähtis ;-)
 2. Kui kaua kestis bussisõit Alanyasse?
 3. Kas Teie hotellipersonal valdas inglise keelt vabalt?
 4. Kas hotellis olid olemas käterätid/saunalinad ja kas neid võis ka randa kaasa võtta?
 5. Kas õhtusöögiks riietuti "korralikult"?
 6. Millise valuutaga tundus kauplemine kõige soodsam (liir, euro, dollar? mida kaasa vahetada?)
 7. Kas tasub võtta varukohver sealt ostetava kraami jaoks, ehk kas sealt on osta palju sellist head staffi, mida Eestist ei saa?
 8. Kas kohapeal näeb kuskil ka reaalajas õhu- ja veetemperatuure?

Olen väga tänulik iga vastuse eest!

Vastused

 1. Lennukis SAAB süüa 2.Bussisõit Antalyast Alanyasse umbes 2h .Sõltub millises hotellis olla.Meie jõudsime hotelli eelviimastena kell 23.30. Lennuk maandus 19.00 paiku. 3.Hotellipersonalid Alanyas reeglina valdavad inglise, saksa ja vene keelt 4.Hotellides on olemas saunalinad, kuid randa neid kaasa võtta ei tohi. Meie hotellis (Gardenia) sai laenutada rannarätikuid. 5.Õhtusöögile võib minna niikuidas soovid, mingeid reegleid seal pole. Enamus olid lühikestes pükstes ja T-särkides (hotell 4*) 6.Kaasa võib võtte Eurot, dollrit. Samuti saab kohapeal need liirideks vahetada, kuid võib ka nendes valuutades maksta. Vahet ei ole. Seal maksavad kõik kolm valuutat.Kasulikum oli eurod liirideks vahetada. 7.Varukohvrit kaasa võtta ei soovita, osta sealt niikuinii eriti midagi pole, hinnad on kosmilised. Kui leiabki mida osta, siis kohvreid kohapeal ka müüa. 8.Hotelli retseptuuris on reeglina ilmateade väljas.

Aitähh Sulle, s, kiirete vastuste eest! Meil ka Gardeniasse minek! Kuidas seal merevaatega toa saamise lootust on? Kas piltidelt nähtud liumägi on seal hotellis ainuke? Mida huvitavat teha soovitad, kas veeparki ka läheduses on?

Hotellis on retseptsioon ikka :D Aga omadest kogemustest: 3. Hotellipersonal räägib mitmetes keeltes, inglise keelt igal juhul. Hullem oli autolaenutuse tüübiga, kes jagas inglise keelt ainult nii palju, kui tal oli vaja mulle infot anda. Kui ma midagi küsisin, siis sain alati vastuseks yess-yess k.a küsimusele, et kas autos on cd-mängija (tegelikult oli kassetikas). 4. Käisin ka hotelli saunalinaga basseini ääres ja kellelgi ei olnud ütlemist. Parem on igaks juhuks oma rätikud kaasa võtta, kui näiteks lähete ekskursioonile vms. 5. Õhtusöögi reeglid riietumise osas on enamasti 5* hotellides. Kuid Türgis ei paistnud 5* hotellis kedagi häirivat lühikestes pükstes mehed. Seega sõltub see suuresti hotellist. 6. Ma vahetasin väga minimaalselt kohapeal liire ja kuna tegin oma suuremad ostud Antalya kaubanduskeskustest, siis tasusin alati kaardiga. Sellisel juhul ei saanud keegi mind kursiga pügada ja summa oli ka täpselt selline nagu ise olin eelnevalt kokku arvutanud. 7. Kui satud ostmisega hoogu, siis saad alati kohapealt mingi kohvri osta. Niisama tühja kohvrit ei viitsiks küll kaasa vedada (pigem siis mingi suurem spordikott igaks juhuks kaasa). Mul oli tagasiteel rohkem asju kui minnes. 8. Ilma kohta saad alati hotellist infot küsida (juhul kui seda infot kusagil avalikult väljas pole). Meil oli ühe basseini juures kogu info elektrooniliselt jooksmas (kellaaeg, õhutemp jms).

Meie saime merevaatega toa Gardenias nii, et küsisime seda lihtsalt ja saimegi. Hotelli liumäed on hotelli tagumises küljes basseini ääres. Ei külastanud neid kordagi, päris armetud tundusid. Rand on üle tee ja seal palju mõnusam olla. Mis vaatamisväärsustesse puutub, siis kohe kindlasti ei tasu ekskursioone eesti reisikorraldaja käest osta. Kohapeal igal sammul reisibürood kust saab reise tunduvalt odavamalt. Türgi saun 10EUR-i Pammukale 25EUR-i (terve päev bussireis 350 km)soovitan ära käia Green Kanjon 20 Eur-i (soovitan) River Tour 15 EUR-i pole midagi eriliselt vaadata seal. Samuti soovitan ära käia hotelli aknast paistvas kindluses, mis on kõrgel mäe otsas. Sinna käib buss hotelli lähedalt mäe jalamilt iga tunni aja tagant. Bussipilet 1 liir. (4 liiri sissepääs) Teine kindlus on kesklinnas Red Tower (2 liiri sissepääs) Igal reedel on Alanyas bazar (turg) sinna 15 min jala visata mööda peatänavat linnapoole minnes.

Rannapiletid 2.50 liiri 1 lamamistool+ 2.50 päikesevari. Piletid või hotelli retseptuurist randa minnes ära osta. Kui juhtute tuppa 210, siis otsige rõdu ukse eest vaiba alt Eesti 1 kroonine üles:) Reisist pilte http://pilt.delfi.ee/my_album/39149/

svenson pani üldjoontes täkkesse,paljuski sõltub ka hotellist kuhu satud.

 1. Süüa/juua saab peale ca 1,5 tunnist õhkutõusmist,aga olenevalt eelmise aastaga kui lennufirmaks oli Estonian Air siis sel aastal pakuti Aurela Airlines´i (tsharterlend,kus lennuki peale ei saa mööda koridori vaid viiakse bussiga lennuki juurde) poolt ka tasuta õlut.Kes kardab et söönuks/joonuks ei saa, siis lohutagu end sellega,ega lennuki istmetevahed nii suured ka pole et mingi 3 mäksi burksi sisse ajada ja siis lebotada.
 2. Kui keegi kuskil lennujaamas või mujal ära ei kao siis peaks jah ca 2-3 tunniga kohale jõudma.
 3. Keeleoskus personali hulgas on nii ja naa.Palju oleneb siiski valdavalt hotellis viibivatest rahvuslikest turistide gruppidest(saksa,rootsi,norra,itaalia jne).Kui tervitada hotelli koridori peal naeratavat koristajat siis piisab kui ütled HELLO või HI.
 4. Meie hotellis(4*) oli ka neid(mehed) kes palja ülakehaga sööma tulid,aga reeglina peab ikka ülakeha kaetud olema.Õhtutualetti kandma ei pea.
 5. Sobivad kõik 3,aga mugavuse huvides soovitaks kohapeal rohkem liire(YTL),kui shopata iga päev kohalikes poodides.

kui rannas lebotada,sest ega oktoobris sa seal poole ööni ei päevita:)),siis tean soovitada head bürood,kontakt kindel ja usaldusväärne kust saab korralikud tripid hea hinnaga.Neid saab muidugi iga nurga pealt,aga kuna ma olen poolkohalik sis usu mind on vahe millise nurga pealt :))! minu meil pilic_77@hotmail.com

Oktoober on Alanya´s nagu siingi Eestis juba jahedam.Ikkagi sügis,tempid langevad igal pool jne.

albumi pilte näed nüüd suuremalt ka.

Aitähh kõigile senistele vastanutele! Ja Kurimoor ei olegi kuri üldse! Aga ootan jätkuvalt veel soovitusi! Poolkohalik tavuk ehk oskad ka öelda, kuidas seal mereveetemperatuur praegu on? Või soovitab keegi mõne lingi, www.weather.com-ist ei leidnud, äkki ei oska ma otsida?

Ma olen korduvalt öelnud, et ka mul on helgemaid päevi.

Kas te teate mitu istet on lennukis ühel pool vahekäiku?

Eks see oleneb lennuki tüübist ikka. Soovid tervet ühte poolt broneerida või?

oma vee temperatuuridega. Ujuda saab nii mis irmus!!Ära selle pärast muretse.Vesi on soe vel ka novembris,kuigi rannapäevad kõvasti lühemad.

tahan öelda et need ekskursioonid,mida novatours eestis reklaamib tegelikult seal ei tomu.näiteks Pamukkale ja Kappadokia.Meie saime hoopis teise turismibüroo kaudu,giidid isegi info tunnis ei paku neid välja teades ette et niikuinii keegi ei lähe,meie just nende kahe koha pärast läksimegi,Kappadokkiasse ei õnnestunudki minna.Oleks parem kui neid siin üldse ei reklaamitakski,siis igaüks vaatakas kohapeal ise ja hinnad on ka erinevad mis Eestis reklaam on ja kohapealne giidi hind.

Novatours ikkagi reklaamib omi ekskursioone, aga point on selles, et kui vajalikku arvu gruppi inimesi kokku ei saada siis juhtubki see, et ekskursioon jääb ära. See lihtsalt ei tasu neile(Novatours) ära kui pooleks päevaks ntx tellivad ühe inimese/soovija/turisti jaoks bussi mis teda ja giidi mitusada kilomeetrit linnast välja sõidutab kuhugi soolamägesid vaatama. Äriettevõtted toimivad ikkagi kasumil. Saime seda ise omal nahal Alanya´s tunda :(

asi pole selles et inimesi kokku ei saa vastavat arvu vaid seda lihtsalt ilmselt mugavusest ei tehta,sest Pamikkalele sõites kuulsime et kaapadokia reisile oli küll üle kümne tahtja

miks siis ei küsinud giidi käest miks sinna ei tehta? äkki oli täitsa mõjuv põhjus(tee remont,terrorioht,mida iganes).

No siis peaksite küll selle küsimusega Novatoursi esinduse poole Tallinnas pöörduma, et miks see ekskursioon ära jäeti. Alati on mingi põhjus olemas. Meie ntx saime oma hotelli ülebroneeritusele vastuse lepingust, mis sai tehtud enne reisile minekut Novatoursiga(kuigi enne reisi seda põhjalikult läbi ei lugenud) ja n.ö kaotajaks jäime meie. Kuigi Novatours andis endast parima, et me seal ennast hästi tunneksime. Müts maha Kätlini ja Virve ees, kes üritasid anda endast parima ja seda nad ka arvatavasti tegid.

Tulin just Türgist ja minu tähelepanekud raha suhtes. Kui asi mida te vaatate maksab 10 EUR siis tasub alati küsida mis see USD teeb. Vastatakse et 15 USD see järel ütlete et maksate Liirides mille peale õeldakse et 15 Liiri. Teeme väikese arvutuse 10 EUR on 156,46 krooni 15 USD on 168 krooni ja 15 Liiri on 135 krooni seega olete võitnud ainuüksi euri ja liiri vahelt 20 kroon ja kui summad on suuremad siis on võidud veelgi suuremad seega kasutage alati segaduse tekitamiseks valuutade vahesid nad ei viitsi arvutada aga endal peab olema pea nagu arvutus masin.

See reegel ei kehti igal pool. Selver-tüüpi poodides sul see nõks läbi ei lähe. Maksma pead hinna mis on väljas ja sedagi türgi liirides. Kui lähed kuskil tänaval/turul kauplema siis pole jah vahet mis rahas maksad, EUR/USD/YTL või mis iganes, aga kui oled saanud mingi asja/kingituse n.ö pealekauba siis võid rõõmustada, oled tünga saanud. Nemad kohalikud on teeninud kasumi ja teevad SULLE kingituse. Arvad et lambist? Ära unistagi ... Üldjuhul on kohalikes poodides soovitav maksta türgi liirides, odavam noh ...