Albaania reisisoovitused

Hei, reisisellid!

Albaania tundub aina populaarsem sihtkoht olevat ka eestlaste seas ja seda õigusega.

Veetsime kaaslasega oktoobris peaaegu 4 nädalat Albaania eri osades - reisisime ja tegime samal ajal kaugtööd. Ilmad olid oktoobris veel üldiselt päikselised, merevesi soe, turiste vähe ja tegevust palju.

Miks reisida Albaaniasse?

  • Albaania on mitmekesine: rannad, mäed, ajaloolised vanalinnad, veiniistandused.
  • Huvitav ajalugu ja kultuur: väga suletud kommunistlik periood ja pikk Ottomani valitsemisaeg, mis on tugevalt mõjutanud tänapäeva Albaaniat.
  • Imeline rahvusköök ja kohalik vein - söögikogemused olid kõik suurepärased
  • Madal hinnatase: üks väheseid Euroopa riike, kus on veel odav (ilmselt mitte kauaks).
  • Vahemereline kliima: kuum suvi ja pehme kevad ning sügis. Ideaalis soovitaksin minna mais või septembris (mitte kesksuvel)
  • Albaania inimesed on äärmiselt külalislahked ja mitte pealetükkivad (jah, seal on turvaline).

On aru saada, et riik on pikalt olnud suletud ja kõik pole veel nii silutud, aga see teebki asja põnevamaks (ja vahelduseks Euroopa teistele sihtkohtadele).

Olen valmis saanud neli põhjalikku blogipostitust Albaanias reisimisest - hinnanäited, majutus- ja lennusoovitused, näidis reisikava ning palju muud. Võiks olla abiks neile, kellel minek plaanis või olete uue reisiidee otsingul.

Kiidan ka, käisime suvel Albaanias ja kavatseme kindlasti uuesti minna, täiesti fantastiline paik.

4
0

Aitäh väga huvitava ja põhjaliku reisikirja eest! Mul piletid oktoobri alguseks 10 päevaks.
Oskad sa (või oskab keegi teine) soovitada konkreetset autorendifirmat? Mulle on mujal soovitatutest silma jäänud Go Rent ja Easy Drive.
Kuidas on Thethi kandis oktoobri alguses ilmadega? Hoovihma võib vist loota, aga kas temperatuur mägedes jääb pigem üle või alla 15 kraadi?
Kuidas sulle tundub - kas autoga liikudes mahutab 10 päeva sisse nii põhja kui lõuna? Põhja pool on kavas Theth (paar päeva) ja Shkoderi ümbrus, siis Berat-Bermet ja lõunarannik Butrintini. Kavatseme liikuda vastavalt ilmale ja tujule, ennast kuhugi jõudmise nimel pooleks ei pinguta ja raudkindlaid plaane ei tee.

0
1

Olles seal nüüd paar korda autotripil käinud, on jäänud mulje, et liikluses eesõigus on sellel, kellel "suuremad munad."

1
0

Käisime oktoobris´23. Tirana - Theth - Shkoder - Berat. 7 päeva. Plaan oli võtta nii põhi kui lõuna - liiga optimistlik - Theth kant on super, kui mäed meeldivad ja naudid matkamist. Kuna laps haigestus, oli kogemus ka igapäevaselt kohalike haiglatega. Kohalik (riiklik) arstiabi on tasuta ja kiire, peronal väga abivalmis. Noorem personal valdab hästi inglise keelt. Plaan tagasi oktoobris minna ja lõuna pool ette võtta. Palju avastamisrõõmu pakkuv maa.

4
0

Albaania on tõesti super koht kuhu minna ! Olime Tiranas ja Tiranast läksime kolmeks päevaks Peshkopis selle väike marsaga mööda mägiteid, ikka väga lahe kogemus oli :)

0
0

Meie olime Thethi kandis oktoobri teises pooles ja väga vedas ilmaga - täpselt sel päeval oli päike ja. umbes 20 kraadi. Kuna me tegime vaid päevase matka, valisimegi päeva just ilma järgi. Üldiselt sel perioodil juba vihmasemaid päevi rohkem (eriti põhjas). Me ei käinud kõrgel mägedes - seal kindlasti jahedam. Tavaliselt soovitati pigem septembrit mitmepäevaseks matkaks.

10 päevaga nii põhi kui ka lõuna on ikka paras jooksimine - ilmselt jõuate, aga pidevalt tempo peal. Albaania infrastruktuur on alles arenemisjärgus ehk vahemaade läbimine võtab üsna palju aega - eriti kui lähete suuremalt teelt kõrvale.

1
0

Aitäh, Hiie-Liin! Kartsin ise sedasama, ilmselt jätame mäed teiseks korraks ja võtame põhjalikumalt ette. Tahaks rahulikult ujuda, ringi uimerdada ja maad nautida, mitte meeleheitlikult väärsuste vahel liduda. Ja mägedesse alla 3 päeva pole üldse mõtet minna, alles hakkad mõnu tundma, kui juba on aeg ära minna. Seega jääb lõuna ja sisemaa.

0
0

Vau, ma olen Albaaniast ja olen üllatunud, kui palju Albaaniat viimase 2-3 aasta jooksul tunnustatakse. Ma arvan, et võin seda öelda kõigi oma kaasalbaanlaste nimel, aitäh!!!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased