Alkoholi toomine Aasiast?

Hei! Otsisin, kuid ei leidnud sobivat teemat. Kas on kellelgi kogemust suurema (kui 1L) alkoholi koguse toomisega näiteks Indiast, või teistest Aasia maadest? Kuidas käivad tolliprotseduurid, kui soovin kõik ilusti ikka deklareerida?  Mismoodi ma toon need pudelid  - kas käsipagasis või äraantavas? Tean, et üle 10L kanget ei tohi tuua isegi kui kõik ära deklareerida.  Aitäh!

Tuttaval oli 2 plokki sutitsu kaasas. 

Ja anti 2 valikut : 

 1. alustatakse väärteemenetlus 

 2. Deklareerid 1 plokki ja maksad maksu . 

Tema valis maksu maksmise . Maksis maksu plokki pealt 50 euri :) 

Seega arvan et alkoga sul paremini ei lähe .

Seda ma mõtlengi, et tahan ilusti maksud ära maksta.
Mõtlen just seda, et kuidas ma need tervel kujul sealt siia saan ja kas mul on ka mingit paberit vaja ja kuidas see kogu protseduur välja näeb? Kas lähevad äraantavasse pagasisse - ma ei tea, kastiga? 

Käsipagasisse? 
Maksud maksan ju ostusumma alusel, seega peaks tšeki alles hoidma.

Ehk siin on keegi kes ise või kelle tuttav on selle protseduuri ametlikult läbi teinud ja oskab kogemusi jagada.
EMTA ei osanud midagi öelda transpordi kohta, ainult maksude kohta andis infot :)

Helista otse lennjuaama reisijaterminali tollikontrolli 6761801 lennujaam@emta.ee 

Seda kas kaup on käsipagasis või äraantavas ma arvan, et on ükskõik tollil. Maksu ei tohiks see mõjutada.  

TEENUSED

 •  kassa (sularaha, deebet- ja krediitkaardimaksete vastuvõtmine)
 •  klientide nõustamine tollialastes küsimustes
 •  tax-free kaupade kontrollimine ja vormistamine
 •  tollideklaratsioonide vastuvõtmine ja aktsepteerimine (v.a postisaadetised ja mootorsõidukid)
 •  veokite teekasutustasu vormistamine ja kontroll

Lähed deklareerima punase koridoori . Seega kas on sul käsipagasis või äraantavas ei oma tähtsust. 

https://www.emta.ee/et/eraklient/reisimine-saadetised-umberasumine/kaupade-kaasatoomine-liiduvalisest-riigist

Kui Te pole kindel, kas Teie pagasis olev kaup vajab deklareerimist, valige punane koridor!

Eestisse saabuval vähemalt 18-aastasel reisijal on lubatud kalendrikuu jooksul esmakordsel Eestisse saabumisel tuua koos temaga liikuvas pagasis alkoholi järgmistes kogustes:

 • veini kuni 4 liitrit (v.a vahuveini, liköörveini),
 • õlut kuni 16 liitrit,
 • lisaks 2 liitrit alkohoolseid jooke alkoholisisaldusega kuni 22% (sh vahuveini, liköörveini)* või
 • 1 liiter kanget alkohoolset jooki (alkoholisisaldusega üle 22%)*.

Seega lähed punase koridoori ja maksad 

https://www.emta.ee/et/eraklient/reisimine-saadetised-umberasumine/reisimine-valjastpoolt-euroopa-liitu/deklareerimine

Kõik vastused siiani tunduvat asja ivast mööda panema. Vedelike pakendamine pagasisse on alati riskidega seotud. Samas vedelike tootjad on reeglina õppinud neid ka transportima. Ma saadaks need 10 liitrit pigem eraldi pakkina, tootja poolt oskuslikult pakituna.

Seal EMTA lehel saab kauba kohta andmeid sisestades täpselt maksud juba ette välja arvutada.

Kui Sa ostad alkoholi kusagilt mujalt kui lennujaama tax free poest peale check-in'i tegemist, siis käsipagasisse selle jätmiseks ei ole mingit võimalust ( vedelike mahupiirangud käsipagasis!!). Nii et ikka alla registreeritud pagasisse läheb.

mehisk 

Aasiast 10kg pakki maksumus on päris krõbe hind transpordi osas mingi 200-300 euri lisa loomulikult siis võib tollimise näiteks DHL peale jätta kui DHLliga tellida.

Vanasti sai suures 20kiloses kohvris neid pudeleid omajagu toonud . 

token556 

Vabalt võib osta tallinna lennujaamas taxfrees näiteks alkot lasta pakkida ja mujal lennujaamas saad sellega kah checkini teha :)

Veelkord suured tänud teile!

Tundub, et kõige mõistlikum on siiski pakkida need kenasti äraaantavasse pagasisse või uurin sealt kohapealt, ehk saab mingi korraliku puidust kasti vms. 

Jätta ostutšekk rahakotti ja Tallinnas suunduda otse tollikoridori ning näidata ette kaup, ostutšekk ja tasuda maksud.  Maksud juba teada ja sellega on korras.

Chiller, sellist tunnet ei ole, et kas on mõtet peale selliseid makse jooke kaasa vedada, mõistlikum oleks paari pudeliga piirduda ja mitte maksta?

Minul isiklik kogemus puudub EL väliselt alko importimisega aga EL siseselt olen küll lasknud kullerfirmal saata - tavaliselt on saatmise korraldanud tootja oma partner transpordifirmaga enda lepinguliste hindadega, mis tava tariifist soodsam (teatud tingimustel on isegi transport tasuta). 

Olen ise ka pagasis pudeleid transportinud - igakord hinge kinni hoides kas õnnestub ning vahel avastanud, et kõik riided punast veini ja klaasipuru täis kuid enam jaolt on siiski hästi läinud.

Norsu - ei ole, suhtlesin EMTAga ning tegelikult ei ole maksud üldse suured, jah lisandub ca 50% aga seda tõestatud ostuhinnale - kui pudel kanget maksab seal ütleme 3-4euri, siis sellele 50% juurde maksta pole kahju :) 

Muidu ikka olen tassinud paar pudelit aga seekord on lihtsalt rohkem vaja :)

Sa midagi segamini ei aja? Tegin kiire arvutuse ja 1 liitri 40 se alko aktsiis ja km peaks olema mingi 9 euri, lisaks siis km ostuhinna pealt. Aktsiis ei ole ostuhinna pealt ju? Mingit lahjat alkot a la vein ilmselt võiks vedada kui väga meeldib, aga no igaühe oma asi.

Täitsa huvitav jah, EMTA infotelefon ütles, et mitte EL riikidest sissetuues maksan ostuhinna järgi kanget alkoholi. Tegi isegi arvutused läbi ja ütles, et ostuhinnale lisandub ca 50%. 

Ka see 9euri on muidugi täiesti vastuvõetav. 

Igaks juhuks helistan kord uuesti sinna ja küsin kuidas siis ikkagi täpselt see maksustamine käib.

Vabandust, ma ei tea, kuidas meie toll arvutab, vaatasin lihtsalt aktsiisimäärasi. Aga ilmselt teema pakub huvi laiemale reisiseltskonnale, seega anna meile teada kuidas läks peale reisi ja palju maksid. Kodulehelt ei suuda leida täpsemat infot kahjuks.

Selle hinna koha pealt- mul üks tuttav meremees ostis laevast sigarette kaasa, mingi meie mõistes naeruväärse hinnaga (1 dollar pakk äkki, või 1,5 dollarit). Tõsi-tšekki tal ei olnud selle hinna kohta, ning kui ta selle Tallinnas tollikontrollis ütles, siis naerdi välja ja öeldi, et peab tasuma maksud sama margi sigarettide Eesti hinna järgi, või vastupuiklemise korral saab trahvi ja see tuleb soolasem.

Aga ostutšeki olemasolul saab muidugi sellele apelleerida.

norsu 

Õieti arvutad .  aktsiis sõltub kanguse % . Lisandub km% mis tuleb ostuarvelt.  Lihtsalt väike arvutus näitab 1 liitri 40 kraadine alko mis maksab aasias näiteks 5 euri . Minu loogika ütleb et 5 eur + 7.53 aktsiis + km = 15 euri . 

Jochen 

Sinul kah õigus mul sõber 50 euri plokki pealt maksis . 

Aga suitsul on nats teine . ja vist tuleb juurde 

81,95 eurot/1000 tükki
+ 30% maksimaalne jaehind

Ma ametnikke pole veel kätte saanud, kuid teie arvutuskäik tundub nagu loogiline ja arusaadav.  Ilmselt nii ongi, ju ajasin ise ka natuke midagi sassi :)

 Ja endiselt, summa on vastuvõetav ja kuna Eestis seda marki ei müüda, siis ongi ostutšekk aluseks. 

Ilmselt kui ostutšekki ei oleks, siis vast võetakse aluseks Eestis müüdav samalaadne toode, kuid siis kaob ju mõte ära ja läheb ülemõistuse kalliks. 

Igatahes, märtsi lõpus selle kogusega deklareerima suundun, nii, et annan siis teada, kuidas see arvutuskäik täpselt käib :)

Küsiks veel, mis joogiga tegu, et sellega niipalju "jamada"

Jah, eritu kui tegu on näiteks Indiaga nagu mainitud.