trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

hei,

Aitäh teile elava vestluse eest :) 

No ennekõike on soov kaasa tuua likööri, mida siin maal ei müüda, kuid sealt saab osta ca 2eur liiter.  Samuti võtaks ka siin juba mainitud rummi, mis minu maitsemeelele maitseb seal just paremini, kui see, mis siin müüakse. Jällegi, kohapeal seal liiter ca 2euri, siin ca 22. 

Lennujaama taxfree poest ei plaani neid osta, seal on need ülemõistuse kallid!

Aitäh Buldooza soovituse eest sellega juba seal tegeleda, sellepeale ise ei tulnud, kuid kõlab just õige meelelahutusena!

Ma ametnikke pole veel kätte saanud, kuid teie arvutuskäik tundub nagu loogiline ja arusaadav.  Ilmselt nii ongi, ju ajasin ise ka natuke midagi sassi :)

 Ja endiselt, summa on vastuvõetav ja kuna Eestis seda marki ei müüda, siis ongi ostutšekk aluseks. 

Ilmselt kui ostutšekki ei oleks, siis vast võetakse aluseks Eestis müüdav samalaadne toode, kuid siis kaob ju mõte ära ja läheb ülemõistuse kalliks. 

Igatahes, märtsi lõpus selle kogusega deklareerima suundun, nii, et annan siis teada, kuidas see arvutuskäik täpselt käib :)

Täitsa huvitav jah, EMTA infotelefon ütles, et mitte EL riikidest sissetuues maksan ostuhinna järgi kanget alkoholi. Tegi isegi arvutused läbi ja ütles, et ostuhinnale lisandub ca 50%. 

Ka see 9euri on muidugi täiesti vastuvõetav. 

Igaks juhuks helistan kord uuesti sinna ja küsin kuidas siis ikkagi täpselt see maksustamine käib.

Norsu - ei ole, suhtlesin EMTAga ning tegelikult ei ole maksud üldse suured, jah lisandub ca 50% aga seda tõestatud ostuhinnale - kui pudel kanget maksab seal ütleme 3-4euri, siis sellele 50% juurde maksta pole kahju :) 

Muidu ikka olen tassinud paar pudelit aga seekord on lihtsalt rohkem vaja :)

Veelkord suured tänud teile!

Tundub, et kõige mõistlikum on siiski pakkida need kenasti äraaantavasse pagasisse või uurin sealt kohapealt, ehk saab mingi korraliku puidust kasti vms. 

Jätta ostutšekk rahakotti ja Tallinnas suunduda otse tollikoridori ning näidata ette kaup, ostutšekk ja tasuda maksud.  Maksud juba teada ja sellega on korras.

Seda ma mõtlengi, et tahan ilusti maksud ära maksta.
Mõtlen just seda, et kuidas ma need tervel kujul sealt siia saan ja kas mul on ka mingit paberit vaja ja kuidas see kogu protseduur välja näeb? Kas lähevad äraantavasse pagasisse - ma ei tea, kastiga? 

Käsipagasisse? 
Maksud maksan ju ostusumma alusel, seega peaks tšeki alles hoidma.

Ehk siin on keegi kes ise või kelle tuttav on selle protseduuri ametlikult läbi teinud ja oskab kogemusi jagada.
EMTA ei osanud midagi öelda transpordi kohta, ainult maksude kohta andis infot :)