Anaheim California

Tere!

Sõidan augusti keskel seoses kongressiga Anaheimi. See on minu esimene Ameerika külastus, ei ole olnud aega internetis eriti midagi uurida. Tahaksin väga ära käija ookeani ääres, kas keegi teab, kui kaua võtab sealt rannikule sõit ( google mapsi järgi umbes 30 min), mis transporti eelistada, kas ehk takso, mis võiks see maksta?

Ja kuhu rannikul minna,tahan kindlasti ujuda. Ehk oskate soovitada konkreetse nimega kohta.

Anaheimile lähimana soovitaksin Huntington Beachi. Olen paar korda käinud. Seal on ka päris nunnu purre.

Transpordist - kui Sul aega on, siis võiks ju liinibussiga sõita. Google näitab ühe ümberistumisega liinibussi reisiajaks 1tund ja 37 minutit.

Takso hinnaks pakuksin täiesti lambist suurusjärku $40 üks ots. Maad on sinna Anaheimi keskusest ligi 20 miili.

Teine variant on Newport Beach. Ise seal käinud ei ole, aga head olen küll kuulnud. Purre on seal samuti olemas. See jääb Anaheimist ainult tsipakene kaugemale kui Huntington Beach. Plussiks on see, et saab otse ühe liinibussiga otse Anaheimist. Buss nr. 47, reisi aeg 1 tund ja 41 minutit.

Ma Orange County bussipileti hinda kahjuks ei tea, aga Los Angeles Countys on 1,5-2 dollarit.

Käitu nagu normaalne inimene ja rendi endale auto :)

Päriselt ka. USA autostunud ühiskonna kohta võib arvata nii, võib arvata naa. Aga kui tahad seal vähegi ringi vaadata (mõnda suuremasse kaubamajja minna, mõnda rahvusrestorani proovida), on auto abiks - sest kõik eeldavad, et see sul on, ja kõik "kohad" on ligipääsetavad eelkõige autoga. Ühe päeva rent ei tule ilmselt ka kallim kui taksoga mere äärde ja tagasi, aga on palju mugavam ja paindlikum.

tripp'ga nõus. Kindlasti võta auto. Ainus koht, kus auto on takistuseks, on mõne suurlinna (a la NY) kesklinn. Mujal on praktiliselt võimatu ühistranspordiga hakkama saada. Või noh, hädaga saab ka aga milleks omale probleeme tekitada, kui aega vähe - auto on kiirem, mugavam ning ka ohutum. Bensiin on odavam kui meil, parkimine samuti. Liiklust ei maksa karta - kui Tallinnas hakkama saad, saad ka LA või NY tänavatel. GPS võta ainult kaasa või osta nutitelefoni korralik navi äpp. See kulub küll marjaks ära.

Seda, et auto LA-s/Californias/USA-s vaat' et ainuke võimalus ning normaalsuse mõõdupuu on, ei pea ma päris õigeks. Seda, et autoga on mõnusam Ameerikat avastada, sellega olen suures osas päri küll.

Kuna teema algataja uuris, kuidas saaks Anaheimist ookeani äärde ja tagasi, siis sellest ka minu vastus. Idee peale autot rentida pole kuigi keeruline tulla. Aga võib-olla ta ei taha autot rentida? Ehk tunneb end ebakindlalt seda võõras riigis tehes?

Lisaks sellele, et bussiga sõitmine on sööstab loodust, on tihtipeale see ka mugavam/kiirem/soodsam. Eriti tipptunni ajal.

Oma Lääneranniku tripi ajal sai käidud Orange Countys just Anaheimi hokisatsi mängu vaatamas. Siis me vist olime ööbimas kuskil LA eeslinnas ja minu arust ei olnud pikk see sõit. Kahju, et ma siis Huntington Beachi maha magasin - sealt on päris päris mitmed asjalikud tegelased alates Offspringi ja Paul McBethiga.