Andaluusias kevadel ühistranspordiga - Malaga, Cadiz, Granada ja matkarajad

Plaanis minna aprilli algul sinna 10 päevaks. Lennukiga otse Tallinnast Malagasse, 2 ööd seal. Edasi oleks tore käia nii linnades kui matkata. Küsin nõu - kas ilma rendiautota läheks raskeks? Oleme vaid ühel reisil mehega võtnud auto ja tema eriti ei naudi võõrastes asulates sõitmist ja parkimiskoha otsimist. Mina vist ka mitte :) Vaatan igalt poolt, et on vist nii ronge kui busse Malagast Cadizi, Granadasse ja Sevillasse, aga väiksemad kohad - Ronda, nn valged külad, El Caminito del Rey. Ööbimise planeeriks paari öö kaupa eri kohtades.

Olema nii Itaalias kui Portugalis rongide ja bussidega hakkama saanud. Mõte selles, et kui juba mingis kohas olla, siis selle ümbrus jalgsi läbi kammida. Kas on lihtsalt teostatav nt. Granadast Sierra Nevada matkaradadele jõuda?

Malaga, Sevilla ja Cádizi vahel on väga normaalne rongiühendus. 

Caminito del Rey peaks ka tehtav olema, sest mingi rongi ja bussi kombineerimisega vist sai sinna ilusti Malagast. Mul endal see muidugi ei õnnestunud, aga mul oli lihtsalt väga vähe aega Malagas.

Kui Cádizi jaoks soovitusi tahad, siis võid mulle kirjutada :) ma tegin paar aastat tagasi seal Erasmust.

0
0

2 kuud sõitsime Lõuna-Hispaanias ainult ALSA bussidega ja need viivad tõesti pea igale poole, kuhu vaja, peatused on ka nt kuskil tõeliselt väikeses külakeses Sierra Nevada mägede vahel. Piletihinnad igati okeid ja bussid olid täpsed ka. Muidugi alati ei õnnestu nii täpselt, kui nt juhtub, et bussi eksib Alzheimerit põdev vanahärra või bussijuht peab pidama peatuse, et endale allikast vett võtta. :)

0
0

Käisime Caminito del Reyl veebruaris 2019. Ühistranspordiga saab käidud küll. Rong Malaga Maria Zambrano - El Chorro 10.06-10.46.  El Chorro jaamast bussiga (iga 30 min järel) põhjapoolse sissepääsu juurde. Rajapiletid võtsime kella 13ks. Raja lõpust jalutada paar kilomeetrit El Chorro raudteejaama, rong Malagasse 15.50-16.35.

Rajapiletid on kindlasti vaja eelmüügist aegsasti ära osta: koht on ülipopulaarne. Müüakse paar kuud ette. Rongipiletid on ka mõtet ette osta.

Matkasime Nerja (koopad) - Frigiliana - Competa (valged külad).

2
0

Olen Granadast jalgsi (saab loomulikult ühiskondliku transpordiga) läinud ülesse Pradollano suusakuurortisse ja sealt mitmetele matkaradadele. Kui huvitavad ka mäetipud ranniku ääres, siis on mitu huvitavat matkarada selliste tippude otsa nagu El Cielo (Nerja juures), La Concha (kõrgub Marbella kohal), La Torrecilla (Sierra de las Nieves'i kõrgeim tipp). Ja ka Gibraltaris on üsna huvitav matkarada- Mediterranean Steps. Üks link ka: http://www.andalucia.com/environment/protect/sierra-nevada/walks.htm

0
0

Mediterranean Steps on tõesti väga lahe. Soovitan ka seal ära käia.

1
0

Käisime sõbrannaga oktoobris Malaga-Caminito del Rey-Ronda-Juzcar-Gibraltar-Torremolinos. Alguses plaanisime kaa ühistrantsporti, aga hiljem loobusime ja võtsime rendiauto. Meil oli aeg piiratud (1 nädal kokku) ja tahtsime Torremolinoses kohapeal mõned päevad lihtsalt puhata. Nende väikeste linnakeste vahel (Ronda-Juzcar) on ühistrantsport hästi hõre ning me ei tahtnud rongi-bussiaegadest sõltuda. Muidu soovitan, piirkond on kaunis.

0
0

Jaa, ma arvan ka, et kui juba minna sinna Sevilla ja Cadizi poole, siis käia juba Gibraltaril ka ära. Ainult et ma kardan, et äkki Granada ja Sierra Nevada poole minekuks on natuke vähe aega... Võib-olla tasukski keskenduda sel reisil sellele vasakpoolsele osale. Muidugi Granada isiklikult on minu ja reisil olles kuulsin, et ka väga paljude teiste, lemmiklinn Hispaanias.

0
0

Hispaanias on väga hea transpordikorraldus. Siit lehekülhjelt saab kogu info caminito del rey kohta.  http://www.andalucia.com/province/malaga/el-chorro/caminito-del-rey-getting-there.  Oleme Hispaanias ringi tiirutanud  kohaliku transpordiga. Piletid saab internetist ette osta.  Andalucia.com lehel on kogu info.

0
0

Aitäh kõigile!

Praegu oli mul plaan, et Malagast vaataks Rondasse ja Caminito del Rey -sse, siis sõidaks Cadizi(2 ööd?) ja Sevilla kaudu Granadasse.  

Sinna jääks veidi pikemalt, sõidaks otse lennujaama, äralend Malagast õhtul. Ööbimine Granada lähedal või päris linnas? Ja sealt Sierra Nevada poole... Andalucia.com mul ka vaatamisel.

0
0

Nii bussid kui rongid liiguvad suurepäraselt, samuti on võimalik pileteid ette osta. Kui ühistranspordi ajad ei sobi, siis linnade vahel toimib hästi autode jagamine blablacar, väga hea kogemus sellega. Ise kasutasime seda Rondast Sevillasse liikudes.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased