Viimased kommentaarid

Aga selline valik - Oslo või Kopenhaagen?

AirBaltic viib otse kohale, Oslo piletid on soodsad. Küll sealt lennujaamast ka linna saame, aga kumb oleks põnevam? Lähen koos täiskasvanud lapsega, vaataks muuseume, arhitektuuri, kohvikuid. Osta ei taha midagi. Eelmisel sügisel käisime niimoodi Berliinis. 3 ööd, kas majutusel oleks mingi hinnavahe neis linnades? Minna plaaniks aug. lõpp-sept.algus.

Aitäh kõigile!

Praegu oli mul plaan, et Malagast vaataks Rondasse ja Caminito del Rey -sse, siis sõidaks Cadizi(2 ööd?) ja Sevilla kaudu Granadasse.  

Sinna jääks veidi pikemalt, sõidaks otse lennujaama, äralend Malagast õhtul. Ööbimine Granada lähedal või päris linnas? Ja sealt Sierra Nevada poole... Andalucia.com mul ka vaatamisel.

Võtsime eelmisel suvel Cluj-Napoca lennujaamast nädalaks. Bookisin läbi Rentalcar.com, tegime täiskindlustuse. Oli tutikas Opel Corsa - vist u nädal vana. Ei old probleeme. Aga tänavapakkujad mulle ei sobikski, parem on kindlustunne ja rahulik meel.

Linnapuhkusele lisaks olime meie ka 4 ööd Tossa de Maris, sõitsime bussiga Barcelonast. Oli armas linnake, oktoobris muidugi juba vaiksem. Meri, vanalinn, matkarajad küngastel privaatse lahesopini. Hotell peatänava ääres, supermarketi vastas URH Vila de Tossa, meeldiv, leitud bookingust .Barcas hotell Sagrada Familia kiriku lähedal, kuhu internetist olin piletid ära ostnud (suvel ilmselt kohustuslik9.Aga kiriku ruum oli mumeelest üle kõigi ootuste imeline, lisaks ühe torni külastus. Gooti kvartal, Güelli park.

Ilus rongisõit on Milanost Tirano või Sondrio suunal, Como ääras Varenna linnake promenaadiga, rikaste ja ilusate elu-olu. Päris põhja pool Chiavenna, keskaegne kitsaste tänavatega vanalinn. Sealt juba Shveits lähedal, Sankt Moritz. 

Käisime juuli keskel, Constanta asemel sõitsime läbi Varssavi Cluj -Napocasse. Lennuajad okei, 1,2 h Varssavisse, 1,1 h pärast edasi, jälle 1,2 h.Eesmärk oli Transilvaania. Transfragarasan jäi poolele - udu/pilved/vihm, nähtavus kadus 100m peale või alla selle. Keerasime Lake Balea juurest tagasi. Olime siis Sibiu lähedal, Riul Sadului kandis pansionis, väga äge koht, kedagi läheduses pold, lambakarjad vastasmäel. Siis Sarmisegetuza regioonis, viimaks Apuseni mägedes. Kõik majutused ette broneeritud, otsisime suht kaua, aga olid head kohad. Kiirteed head, kuid ootamatud külede/linnadevahelised teed võivad olla halvas korras, kiirus nagunii väike, läbi asulate. Mere äärde ei olnud plaanis minna, pigem Maramures, Bukoviina on looduse ja olustiku poolest põnevad.

Aitäh! Ma siis võtan asja ette. Mõtlesin, et sõidaks nt. Lissaboni ja tagasi Portost (või vastupidi).

Pean silmas Portugali, maikuus 2019.Saan aru, et Lufthansa lendab,  nii Portosse kui Lissaboni. Soov optimaalse ajakuluga, hind ka optimaalne:)Et kas kiirustada või pigem oodata, võimalik, et talvel on plaanid ka konkreetsemad...?