Aprilli lõpp/mai algus Paphosel

Tere!

Oskab keegi öelda, kuidas on Paphoses olevate basseinide veetemperatuurid aprilli lõpus/mai alguses? On keegi äkki olnud sel ajal seal?

Lisaks - millistes airbnb-des/hotellides olete viibunud ning kuidas muljed? :)

1
2

Päikest on sellel ajal rohkelt, mere vesi 20c kandis - ilmselt basseini vesi suhteliselt sama. Soovitan võtta ööbimiskoha Kato Paphosesse :)

0
2

Mis lennufirmaga või kuidas sa sinna minna plaanid? Kui ma õigesti mäletan, siis Ryanair lõpetas Paphose otselennud Tallinnast ära. Viimane lend ongi vist 23.03. Muidugi võibolla on veel lennufirmasid, mis sinna lähevad ning ümberistumisega saab ka alati. Aga mõtlesin, et uurin :)

1
0

me lähme Riiast Ryanairiga. Meil esialgu oli üldse teine sihtkoht, aga selle Ryanair tühistas ning siis valisime asenduspiletid hoopis Küprosele :)

1
1

Selge... Tundub, et Ryanair viibki kogu oma elu Riiga ümber.

Ise olen Paphosel korduvalt käinud. Aprill, Mai saime nii ära põletatud päikesekäes, et kole kole. Ehk UV on hästi kõrge ning päike näpistab esimestel tundidel. Basseinivesi eriti soe pole olnud. Kütet sees pole ning päike otseselt veel nii tohutult ei küta (Päevad pole väga pikad ning õhtul tahab väikest pusa peale). Ise käisime juba merevees - oli tarbitav - selline Vääna ranna tüüpi suvel :)

Paphosel ongi mõistlik ööbimine vaadata mere vahetusse lähedusse. Seal on promenaadid, söögikohad, meelelahutus jne. Ei pea olema otse tuiksoonel aga promenaad jookseb üpris pikalt mööda mererannikut.

Meie olime sellises hotellis: https://www.theamphoraresort.com/

Bookingus ka kenasti leitav. Asukoha poolest igati hea, toad viisakad, mere kõrval ning ka oma bassein ja basseini baar olemas. Kogu melust jalutuskäigu kaugusel mööda kena promenaadi. Kui ma ei eksi, siis neil oli vist ka lennujaama transfeer kenasti olemas. Aga valikuid on seal palju.

1
1

Ryanair mitte ei pannud kinni, vaid ei pikendanud. Paphosele otsin ka ise pileteid ja juba ammu veendusin, et suvel Tallinnast ei lähe. Piletid hetkel ostmata. Riiast tunduvad vaid kehvad kellaajad. Tagasi tuleb Paphoselt kas kell 5 öösel kui õieti mäletan. AB piletid oleksid perele 400 eurot kallimad. Tartu või Pärnu inimesele pole Tallinna liini sulgemine eriline kaotus, niikuinii peab sõitma.

Oskab keegi öelda, kas kell 5 öösel on võimalik rendiautot ära anda. Kui juhtub arusaamatus ja kontor on kinni. Viimati peab auto võtmete ja lahtiste ustega jätma lennujaama parklasse. Oskab keegi seda kommenteerida? Kuidas , kas öösel takso on saadaval kui eelneval päeval auto lennujaama viia. Mõnes Eesti linnas magavad öösel kõik taksojuhid ja kõnni jala.

Ka Riiast minnes on halb kellaaeg. 7 hommikul.

Basseiniveest- reeglina on vesi basseinides karastavalt jahe , ka suve lõpus. Seal on sama kliima mis Türgis. Merevesi oma kogemuse järgi maikuus nauditav.

Ja neli piletit eraldi ostes näib odavam kui neli reisijat kokku panna. Kuidas teie toimiksite. Niikuinii pannakse eraldi istuma kui istmevaliku eest ei maksa.

0
1

Meie pere rentis viimane kord apartmendi: https://artemiscynthia.com/

Võib julgelt soovitada kuigi jah, ei ole küll kohe rannas aga jalutuskäigu kaugusel.

Meil oli oluline turvaline auto parkla ja ligipääsetavus majja/tuppa ka ratastooliga lisaks täisvarustuses köögile.

0
0

Kas sõidate ka Tartule ja Pärnule? Võinäkki Paphosesse?

1
1

Mulle meeldis Elysia Park, bassud mõnusasti kompleksi vahel ja korterid okeid. Rannast on see muidugi eemal, jalutuskäigu kaugusel. Samuti olen korduvalt olnud eespool lingitud Amphoras.. see on hea koha peal!

0
0

Paphose asemel vöiks kaaluda ka peatumist näiteks mitte kaugel asuvas Limassolis. Tundus huvitavam ja liivarannad.

Ja Ryaniga proovida lende umberistumisega kusagil Euroopas

0
0

meie Ryanairi lend Riiast on küll igati heade aegadega

Riia- Paphos 11:10-15:05

Paphos-Riia 12:40-16:55

aga selge see ja, et Pärnust minnes pole väga vahet kas lend Riiast või Tallinnast :)

0
0

Huvitav. Ehk aitab kui valida nädalapäeva.

0
0

See aasta 2023 on väga soe talv Küprosel ja ma käisin Jaanuari alguses rannas ujumas ....

Noo nagu kehva suve Eesti rannavesi. Ega ma ei olnudki ainuke . mõned hullud olid veel. Õues oli 20 ja rohkem sooja.

Kohalikud muidugi olid talvejopedes.

1
0

Piletid käes.

Huvitav kui ma ei maksa istekohavaliku eest siis kas ryanair saab sundida nt lapsi pardale minema esiuksest ja vanemaid tagauksest. Ryanairil sōltub ju istekohast kas ka välja lähed lennukis eest vōi tagant. Lapsed 9 ja 11 aastat vanad.

Senise kogemuse järgi olen saanud lennu ajal istekohti vahetada.

Omaette teema on ryanairi kontoga sisselogimine. Arvutis on kõik normaalne, kuid seda ma reisile kaasa ei võta.

Ryanairi äpis on äpp saksakeelne ja keelt vahetada ei saa. Ilmselt seetõttu, et telefoni asukohamaaks on telefoni seadetes märgitud Saksamaa. Olen seda teinud , sest nii nt saadab youtube vähem venekeelsed jura jne, telefon ei pea mind idaeurooplaseks.

Ei ole olemas rumalaid küsimusi- on rumalaid kes ei küsi.

Telefonis saab siseneda kontole vaid siis ilma äpita , ryanairi veebilehel, kui valida asukohaks saksamaa ja saksa keel. Kui eelnevalt valida eesti , siis sisse logimine ei õnnestu. Ütleb, et parool on vale. Peale sisselogimist saksakeelsel ryanairi lehel lubab valida asukohaks Eesti ja kasutada ka inglise keelt. Kuid alles siis kui sisselogimine on õnnestunud , näidates et olen logimise hetkel saksakeelsel lehel.

Minul on muidugi ükskõik, mõlemad keeled on võrdselt rahuldavalt heal tasemel.

Ja äpp lepib parooliga, kaheastmelise autentimiseta. Ryanairi telefoni kodulehel sisse logides või arvutis saadab SMS mis tuleb iga kord uuesti sisse tippida. Ryanairi koduleht telefonis ja äpi kuvavaated on veidi erinevad. Siit küsimus, mida enamik inimesi eelistab- äppi või kasutab brauserikülastust. Või kasutate läbisegi.

1
1

Huvitav, mul küll Ryanair ka 11-aastase lapse puhul käsib valida istekoha lapsega koos, lapsele tasuta, saatvale täiskasvanule ca 6 euri suund. Ja äpp töötab mobiilis hästi, saadab teateid kui midagi muutub jne. Saab otse mobiilist QR koodi näidata, online check-in paari klikiga teha. Mul asukohamaa muidugi Eesti ja Youtubist mingit vene spämmi ei saa, ainult sarnaseid soovitusi mida olen ise varem vaadanud, see on sul küll mingi imelik teema.

0
0

Ryanairi kodulehel on see asi kirjas nii:

It is mandatory for children under 12 (excl. infants) to be seated next to an adult they are travelling with. In order to minimize customer costs, Ryanair allows a free allocated seat to a maximum of four children per one adult that purchases a seat.

It will not be mandatory for any other adults or teenagers in the booking to reserve a seat; however they may choose to do so.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased