Aprillis Kreetale

Läheme 6-se seltskonnaga aprillis Kreetale. Kas keegi oskab soovitada, mis piirkonda sellel ajal minna? Kus on sellel ajal soojem ja ilusam :) Ehk teab keegi soovitada ka head kohta ööbimiseks - rendimaja või -villa?

Kasutan juhust ja küsin, et millega lähete? Teemapüstitusest tundub, et lähete omal käel, millise lennufirmaga lähete? Otsin ise just aprilli lõppu lendu Kreetale, ja isegi kui hind on ok, siis lennuaeg (õigemini ümberistumise aeg) on meeletult pikk. Seega ise pean ilmselt mõne Eestist väljuva paketireisiga minema.

Tõepoolest omal käel :) Lähme Norwegian Air'iga Helsingist otselennuga. Piirkonda võiks ka nüüd ikka keegi teadja soovitada :D

Külasta fb s kogukonda "Üllatav Kreeta", sealt saab abi ja nõu. Tänu Albinale on soov alati Kreetale tagasi minna.

Kui pikaks ajaks lähete? Ja kas lendate Chaniasse või Irakleoni? Mulle isiklikult sümpatiseerib lääne rannik tunduvalt rohkem kui ida. Temperatuuril väga vahet pole, pigem sõltub tuulesuunast ja seda saab vaadata alles jooksvalt või nädalake ette. Kohalikud vaatavad ilma siit: http://poseidon.hcmr.gr/weather_forecast.php?area_id=gr Kui vähegi aega siis soovitan auto võtta mööda saart ringi sõita. Vaata teist Kreeta teemat, seal pandi päris palju häid soovitusi, mida ka ise oleksin soovitanud. Ei hakka siia ümber kirjutama. Eelmisel aastal sai aprilli keskpaigast ujumas käima hakatud ja oli väga ok. Vee temperatuur sõltub ka palju tuulest ja siis sellega seonduvalt ka rannast.

Sellel ajal peaks seal olema päris külm ja koguaeg tugev tuul. Isegi juunis oli päris külm tugeva tuule tõttu.

See on nüüd küll ilmselge liialdus, et külm ja koguaeg tugev tuul. Eelmisel aastal sai esimest korda ujutud 13. aprillil, vesi oli umbes 20 kraadi ja õues 24-26 kraadi sooja. Jah mõni päev võib tuulisem olla ja ei saa välistada, et ka mitu päeva järjest on kõva tuul aga kindlasti mitte koguaeg, pigem see ikka erand. Alati saab valida ranna, kus on mõnus ja tuulevaikne ;) Aga ilmateadet tasub jälgida ja selle põhjal ka sihtkohti ;)

Oskab keegi täpsemalt lahti seletada millal apelsinid Kreekas küpsevad? Punane vein värske küpse apelsiniga tasub omaette ettevõtmist.

Ma ei tea ,aga Aprillis korjasin ma juba küpsenud apelsine Rodhosel:) , ehk eeldavasti saavad nad varem juba valmis

Kreetal apelsinide põhihooaeg algab detsembris. Aprillis on aeg kui puud õitsevad ja samal ajal on veel apelsinid küljes ka. Viljad on sel ajal ülimahlased ja magusad ja hinnad olematud. Turul saab 10 kg koti 1,5 euri eest ;) Teine sats apelsine valmib suvel, see on teine sort ja neid on vähem. Põhimõtteliselt on tegelikult aasta läbi värsked apelsinid puu otsast võtta. Vahepeal neid lihtsalt rohkem, sügisel kõige vähem. Kevadel on minu arust kõige paremad ja mahlasemad ;)

MIs lennufirma üldse pakub kevadel Kreetale soodsalt lende? Norwegiani lende ei näe..

Kasutan ka juhust, et küsida... Et otsin hetkel hea hinnaga tagasilendu väljumisega Heraklionist septembris. Parem hind, mida siiamaani leidnud olen, on 105€. Ise tahaks saada pileteid u. 70€ eest. Ühesõnaga, aega on veel piisavalt palju, aga on ikka kahtlusi, kas on lootust, et ka soodsamad piletid tulevad, või ei ole?

Alternatiivina saad lennata Chaniast otse Vilniusse ja sealt juba bussiga.

Kui õigesti aru sain, lendab HER jaamast vaid aegean ja Easyjet. Kahtlen, et hinnad veel muutuvad.

Tallinnast saab HER tsarterlennuga Flexflight.Mugav,aga kallim.ise tellisin oktoobri esimeseks nädalaks.

Herakleonist pole viimastel aastatel lennanud aga Chaniast olen igal aastal alla 100 euriseid pileteid saanud. 80-90 on selline reaalne, võib muidugi ka 60 peale jopata aga see pigem erand ja väga valitud kuupäevad. Tasub lihtalt pakkumistel silm peal hoida ;) Eelmisel aastal oli aprilli lõpus hästi palju soodsaid pakkumisi näiteks.