Aprillis Portugali

Hei!

Läheme kaasaga aprilli keskel Portugali. Saabume Farosse ja kümme päeva hiljem lahkume Portost.

Kas oskate soovitada odavaid ööbimiskohti, vahvaid vaatamisväärsusi ja miks mitte ka vahvaid inimesi, keda ja mida peaks kindlasti reisil nägema. Kui reaalne oleks bussiga vms käia ka Gibraltaril?

Oleme seljakotiga tudengid, seega see seab omad piirangud, kuid midagi annab ikka teha. Autorente võite ka soovitada, äkki see on hea mõte Gibraltarile minna autoga?

Tänud!

Kui Gibraltarisse mitte niisama uhada, vaid tee peal ringi ka vaadata, teeb see kokku juba oma 4 päeva. Mis tähendab, et ka ülejäänud reis on kokkuvõttes üks suur sõitmine. Keskenduge parem seekord rahulikult Portugalile!

Gibraltarisse pole mõtet Farost sõita. Kui olete seljakotiga tudengid, siis tasub ära käia Portugali ülikoolilinnas Evoras, mis on üks kaunemaid Portugali linnu kuigi turistidele vähetuntud. Evora lähedal on ka huvitav Borba veinipiirkond, samuti Eestis vähetuntud. Kui tagasitulek on Portost, siis tasub pühenduda Portole ja selle ümbrusele. Portost on rongiga sõidetav kultuuripealinn Guimarães ja ka Braga, mille lähedal, 8 km linnast väljas, asub Bom Jesu do Monte. Bom Jesu do Monte jaoks on Bragast linna-bussiliin, mis küllalt tihedalt sõidab.

Odavad ööbimiskohad...mina kasutasin 2011 suvel couchsurfingut. inimesed pakuvad seal tasuta ööbimist oma kodus. Kasutasin seda Poolas, Viinis ja Horvaatias. Väga tore oli.

Portugal on suhteliselt odav. Mina sõitsin ema ja pojaga rendiautoga Lissabonist Coimbrasse ja tagasi. Hotellid otsisin netist. Aprilli alguses olime mitmes kohas ainukesed ööbijad. Küsiti näiteks, mida hommikuks süüa soovime ja siis mindi toitu ostma. Ööbimised olid võrreldes Euroopaga väga odavad. Põnevaid kohti oli teel hulgi. Terve rannik on superlahe. Siis on teel usklikud kohad, ma ei tea, kas need teile huvi pakuvad (Alcobaca, Batalha, Fatima). Kusagil nende vahel oli mingi väga kõrge mägi, mille otsas linnus, suur kuju ja omapärane surnuaed. Soovitan vaadata Pena paleed, Euroopa lääneotsa, Peniches olid kohutavalt suured lained, Obidosis võimsa müüriga vanalinn, Nazarés käisime ujumas. Coimbras meeldis mu pojale muuseum, kus olid vähendatud Portugali kuulsad kohad. Käisime ka Setubalis ja Sesimbras, viimases oli lahe muul, kust lained üle pea lendasid ja kassid kalu jahtisid ning jahiõiguste eest võitlesid. Gibraltarisse pole kindlasti mõtet uhada. Kauneid vaateid ja rannakaljusid on teie teel niigi palju. Ilusat reisi teile!

Ööbimised on odavad oktoober-mai, suveperioodil pead odavaima 3tärnise hotellitoa eest isegi 100eurot välja käima. Talveperioodil võib leida ööbimist muidugi vat et 10 euro eest.

Bensiini hind on jube kirveks läinud- täna hommikul maksis liitel 95-te Galpis juba 1.70

Tänud teile vastuste eest!

Kas tegutseb ka mingi koduleht-foorum Eestlastele, kes Portugalis pesitsevad? Oleks vahva reisil ka kaasmaalastega trehvata :)

Kas vesi on sellel ajal juba ujutav (12.-26.aprill)?

Aprilli alguses (~10.04) oli külm. Meie käisime vees, kohalikud päevitasid. Paar päeva hiljem oli nii külm, et meie ka enam sisse ei läinud, nii et sõltub aastast vist... ja teie taluvuspiirist ;)

Sama ujutav kui Eestis. Selle vahega, et Eestis läheb merevesi augustiks pea 25 kraadiseks, siis Portugalis jääb ookeanivesi 20 kraadi juurde. Muidugi on alternatiiviks elamute ja hotellide juures igasugu välibasseinid, kus vesi 25-30 kraadi. Ookean on ja jääb alati külmaks

Ööbimiskohtadest - Portugalis on palju pensão nimelisi asju (meie mõistes peaks need olema hostelid või b&b-d). Tihti ei ole neil isegi internetis kodulehti ja neid ei leia broneerimissüsteemidest. Need on tavaliselt üsna odavad, kuni 25 eurot tuba. Väidetavalt saab kaubelda ka öeldes, et lähed mõnda teise pensãosse hindu vaatama. Loomulikult ei saa sellise raha eest mingit luksust, tihti on mööbel väga kulunud ja vesi ei olnud alati soe, aga ööbimispagana täiesti rahuldavad kohad. Lissabonis ööbisime umbes 10 päeva ühes vanas pensãos, ristisime selle isekeskis dracula lossiks. See koht oli nagu filmist, administraatoriks oli sokuhabemega ja ümmarguste prillidega vanem mees. Kõik asjad ja esemed tundusid olevat Fernando Pessoa ajast. Administraatori laual oli üks ülivana aparaat mille funktsioonist ma aru ei saanud, tõenäoliselt saaks selle eest antiigioksjonil suuri rahasid. Enne kojulendu ööbisime Portoga praktiliselt kokku kasvanud linnas Matosinhoses 35 euroses toas. See oli lausa lukshotell vannitoa ja konditsioneeriga. Söök on hea ja odav. Muidugi saab käia Lissabonis Pessoa jälgedes.

Kas keegi oskab muljetada Portugalis hääletamise kohta? Kas seal on see nö normaalne tegevus ja inimesi võetakse autode peale heameelega või pigem on see nende jaoks veider?

Lissabonist välja sõites paari naissoost hääletajat nägin, ei teagi, kas olid hääletajad või mitte, kinni ei pidanud. Mujal hääletajaid ei mäleta, et oleks näinud.

Nii, tõstan teemat taaskord uue küsimusega. Nimelt eelmisel aastal käisime Sardiinias ja saatsime telgid-madratsid postiga ette. Väikeste jamadega saime paki kätte (kuna saatsime paki postkontori aadressile, ei tahetud seda meile välja anda), kuid tagasisaatmine võttis lausa pool päeva, kuna ilma aadressita nad pakki ära ei saada.

Siinkohal küsimus, kas Portugalis on asjad selgemad? On kogemusi? Poste Restante on vist selle teenuse nimi?

Teine variant oleks osta madratsid ja telk kohapealt. Kas keegi oskab hindadest kõneleda? Äkki on odavam.

Aitäh!

Hääletamine ei ole normaalne, näpuga vehivad seal teeääres lõbutüdrukud

Meie sõidame Aprilli keskel Eestist autoga Portugali. Veedame põhiliselt aega kohas nimega Pera, see on all lõunas Algarves. Pisike armas linn. Kas keegi oskab näpunäiteid autoga sinna sõitmise koha pealt anda? Hetkel on plaanid sellised, et tahaks minnes käia ära.

  1. Prantsusmaal Disneylandis
  2. Berliini loomaaed

Tagasi tulles, siis ehk veeta mõnes armsas Prantsuse, Itaalia linnas paar päeva. Tagasi tahaks tulla siis alt poolt- mööda hisp, prant. rannikut.

Soovitage veel kus tasuks peatada ja olla. Meie reis kestab 2nädalat

Mulle meeldisid teie planeeritava teekonna lähedalt Gibraltar (hoiduge ahvide eest), Ronda, Calpe rahnu otsa ronimine, Valencia teadusmuuseum koos lastega; Güelli park ja Sagrada Familia Barcelonas, Dali muuseum Figuereses, Pont du Gard (see jääb rannikust vähe eemale), Avignoni vanalinn pooliku silla ja pappide paleega, väikesed Vahemereäärsed supluskohad, Cannes, Monaco, Alpides mõni mägiküla, siis pöörasin oma autoreisil Pariisi poole tagasi. Esimesed muljed on ka paljudelt reisidelt kokku, liiga palju muljeid korraga väsitab vist liialt. Ilusat reisi!

Peras olete eelnevalt käinud ikka? Ses mõttes "väike linn" on selle küla kohta vähe palju öeldud. Portugali pensionäride küla. Mida ei saa muidugi öelda umbes 5 km kaugusel sealt ookeani jääva Armacao de Pera kohta. Ööbimine võib seal samas muidugi soodne olla. Seal lähedal ka paar head kämpingut, mis jäävad tegelt Armacao de Perasse Pera poolt sisse sõites.

Jah - oleme seal varem käinud. Varasemalt olimegi Armacao de Peras - meil oli seal korter nüüd aga elab vanaema Peras ja omab seal pisikest maja. Seal on koha peal hea rahulik olla ja külastada armacaod jne.

Tere!

Tekkis selline olukord: saatsime Poste Restante pakiga telgi Farosse, kuid Viljandi postkontori töötaja pani mingi numbri valesti ja pakk seisab nüüd kuskil Portugali keskjaamas kinni.

Seoses sellega uuriks, kas Faros on mingeid poode, kus odavalt telke osta? Google mulle praegu infot ei andnud. Äkki on kellelgi kogemusi.

Aitäh!

Faros on Forum Algarve nimeline ostukeskus. Sealt leiad kindlasti. SportZone näiteks poe nimeks. Ma ei tea, kas Decathlon nimeline pood on kusagil retail parkis olemas.

Decathlon:

Rua Eng. Nuno Abecassis, nº2 8005-548 Faro

Portimão Retail Park Chão das Donas Vale da Arrancada 8500-473 Portimão