Aserbaidžaani viisa

Kas kellelgi on kogemusi viimastel kuudel Aserbaidzaani viisa ostmisega Bakuu lennujaamast. Mis maksab ning kas peale passi on veel midagi vaja?

Riia lennuk saabub öösel kella 3 paiku. Viisakontor töötab sellel ajal. Peale passi on vaja 2 pilti ja tuleb kohapeal 2 eks. ankeet täita. EU kodanikud peavad maksma 60 euri, transiitviisasid nad ei tee. Kui aega on ja pole vaja üle 3 päeva Aseris olla , võiks proovida Riia Aseri konsulaadist saada transiitviisad 20$ eest.

Aitäh Terale, saime piirilt ilma igasuguste probleemideta 30-päevase viisa. Et viisade väljastamine toimub elavas järjekorras, ootasime paar tundi ja peale meid jäi veel pikk rivi kannatlikult oma järjekorda ootama - kõik tehakse käsitsi. Kel ajaliselt ja rahaliselt võimalik (30-päevane viisa läbi Eesti reisibüroode vormistatult maksab u 3000 eek ja võtab aega u kolm nädalat), võiks kaaluda viisa eelnevat hankimist. Enamus lende maandub öösel ja viisasabas tuleb seista uneaja arvelt.

Mis see viisa siis mais maksis lennujaamast ostes? Nüüd vist kuuldavasti enam lennujaamast üle 7-päevast viisat ei antagi. On see tõsi, teab keegi, kes hiljuti käinud? Tahaks minna turismi eesmärgil septembris kaheks nädalaks ja suure kambaga (üle 10 inimese), aga ametlikku küllakutsujat meil pole ja läbi ühegi turismifirma pole me asju ajanud. Embachist on küsitud - nemad ajavad viisasid vaid oma reiside jaoks (neil ongi vaid 7-päevased), teistele viisat ega küllakutset ka mingi tasu eest tegema ei hakka. Ega ei tea, mis see Aseri kult. keskus praegu küllakutse+viisa eest saada tahab? Telefonitsi nad eriti infot ei jaga.

Kavatsen minna Bakuusse 3–4 päevaks. Täpsemalt mul on planeeritud Bakuus olla 3 päeva ja 4 ööd. Tekkis mul küsimus, kas selle lühike aja jaoks on vaja visat taotleda? Kas visa taotlemise protsess on keeruline ning kas selleks on vaja ise Riia minna (Azerbaidžaani saatkonna) või piisab kui saadan kõik dokumente postiga? Lugesin, et visa taotlemiseks on vaja ka kutse olema (invitation). Kas see on tõesti kohustuslik isegi turismi eesmärgiga reisile minekuks? Ma kirjutasin Lätis oleva Azerbaidžaani saatkonnale oma küsimusi, aga vastust ei saanud … Selle pärast küsingi, kas kellelgi on Bakuusse reisikogemus?

Kogemus ütleb, et kui lisaks Visale on olemas ka Mastercard, siis probleeme ei teki. Seega võiksid taotleda.

Reisimees näe siin viskas siin eespool pisut villast aga jah, kui lennukiga minek siis viisa saad lennujaamast, kui EL kodanik oled. Maksis eelmisel suvel 50 Eur või siis samas vääringus dollarites.

Plaan minna Bakuusse AirBalticu lennuga 27.06.10 Kas kellelgi on kogemusi 2010a seisuga Aserbaidzaani viisa ostmisega Bakuu lennujaamast? Tänud ette.

Sellel aastal pole Aserbaidžaani viisa kogemust, kuid eelmise aasta aprillis käisid asjad niimoodi: Aserbaidžaani viisa saab lennujaamast. Maksab eestlasele 80 dollarit või 60 eurot. Selline hind on kõikidele Schengeni riikidele (ükskõik missugune, kas transiit- või reisiviisa jms, viisa kehtib 30 päeva). Kui oled Türgi kodanik maksab viisa 10$, kui oled USA kodanik maksab 131$ ja kui oled UK-st läheb see maksma 100$. Teatud vennasvabariigid nagu Valgevene, Moldova, Gruusia, Venemaa jms saavad riiki viisata siseneda.

Viisa taotlemise protsess: kõige pealt tuleb läbida passikontroll ja saada passi tempel, et oled riiki sisenenud. Väravatest läbi minna ei tohi/ei saa, pead tagasi minema putka juurde kus on suurte tähtedega kirjutatud: VIZAS. Seal täidad ankeedi, kuhu märgid oma passiandmed, ameti, reisi eesmärgi, aadressi, kus Aserbaidžaanis elutsed jms. Kaasas peab olema kaks 3*4 passipilti, dollareid või eurosid. Ja pass otseloomulikult. Piiriametnik lööb templi ja kirjutab sulle passi miskit. Siis pead jälle passikontrollist läbi minema, näitama sealsele ametnikule äsjasaadud viisa ning kui kõik on korras ja vastab normidele, saadki minna otsima oma pagasit.