ATM ja filipiinid

Tere!

Olen jaanuari lôpp-veebruari algus filipiinidele minemas. Lugesin läbi ka pika eelmise posti rahavahetuse kohta filipiinidel, aga sealsed postitused paari aasta vanused. Kas maestro debeediga saan igast masinast raha kätte? Elukaaslasel mastercardi debeet - on tollega kavalam? Vôi peaks hoopis krediitkaardiga raha välja vôtma. Marsruut on manila-coron(busuanga)-el nido-puerto princessa-cebu/bohol/panglao-boracay-manila.

Millistes kohtades atm'idega väga kehvasti on - kuhu rohkem raha kaasa varuda? El nido ilmselt kehvake atm'ide osas.

Tänud!

Meie just saabusime Filipiinidelt. Koige motekam on votta raha välja lennujaamades / suurtes kaubanduskeskustes, kus kindlalt on palju raha automaadis olemas. Boracayl teadsime, et on palju automaate ja seega me ka välja ei votnud eelnevalt. Kohapeal aga selgus, et koik automaadid olid tyhjaks voetud. Konkreetselt nendes ei olnud raha. Kaks päeva otsisime automaati, kust raha välja saada ja teised turistid otsisid ka ja kysisid meilt pidevalt kas oleme votnud ja kust saaks.. Olime aastavahetusel seal ja oli väga väga palju turiste, niiet korgperioodil soovitan pigem juba varuda raha.

Me vahetasime kaasa kuskil 20000 peesot ja ylejäägi votsime kohapealt automaatidest.

Siin foorumis räägiti, et El nidos pole automaati (vb lugesin liiga vanu postitusi :D), seega valmistusime juba Puerto Princesas ette, et votame sealt, enne tulekut raha välja ära. El nidost aga ikkagi leidsime automaadi, see nägi päris uus ja uhke välja, nii et alles tekkinud. Minul on SEBi mastercard debit, ja mina sellega igaljuhul kuskil raha välja votta ei saanud, Soome Nordea (Visa debit) toimis meil koigil igalpool. Aga El nidos on ainult yks automaat ja kui sellega midagi juhtuma peaks siis on vist ikkagi motekas, et midagi on endal ka kaasas.

Väga tore, et vastasite. Plaan samuti kuskil 20k eestis vahetada. Kaardiks maestro. El nido atm on mitte rohkem kui paar aastat vana ja pidevalt tühi. Elukaaslasel samuti maestro kahjuks. Vaatasin, et ka western unioniga saab saata raha ja pandikast/postkontorist välja. Koos teenustasuga tuli sarnane eesti rahavahetusele, aga 100k peesot ei taha kaasa vedada, sest reisi kestus pea kuu aega.

See Maestrocard on üks igavene ..... mõned aastad tagasi ei saanud hotelli makstud ega Atm-ist raha kätte. Õnneks oli kaasas veel Swedi Visa krediit.
Vahetasin tagasi tulles kohe Maestro, Masterkaardi (Swedbank) vastu ja pole kuskil olnud probleemi maksmise v. raha väljavõtmisega.
Vaheta pangas kaart ümber.

visa toimib jah nii Puerto Princesas kui ka Boracayl, olin jõulud ja uusaasta seal. Me võtsime 45 k peesosid kaasa ka 20 päeva peale,jäi kolmandik ülegi, seal on ikka suht odav elu. Shopata pole suurt midagi, nii et põhiraha läheb meelelahutuse ja söögi peale (mis on ka üliodav).

Omal ajal (ca 4-5 aastat tagasi)see El Nido aparaat teiste panga kaarte kui enda panga oma ei tunnistanud ja raha sealt välja võtta ei saanud. Ka siis paistis aparaat uus. Seega hilisemad külastajad teavad ehk täpsemalt

Eile tulin El Nidost, kokku vist isegi kaks automaati ja ühel oli märge, et võtab masterit ka vastu.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi