Viimased kommentaarid

Khmm. Äpi kaudu ju täitsa broneeritav järgmine aasta kevad/suvi. Ryanairil tuleb niipalju lennukeid peale, et peavad liine juurde tootma

Hei shanhais kokku käidud 4 korda ja linn jätab väga hea mulje. Seekord olime soojal ajal +20 kraadi ja sai teha sellise mõnusa jalutuskäigu. Mis puudutab kohvrite hoidu , siis seal on hotellid nii odavad 20 euri öö. Seega bookisime hotelli ja hoidsime kotte seal. Hotell pigem metroo lähedal ja kesklinnas , siis ei raiska aega liiklemisele, sest linn on tohutu. Samuti andis hottellituba võimaluse värskendada ja puhata lendude vahelisel ajal. Kuna meid kollitas tagasitulles kõhuviirus, siis see linnakülastus jäi ära. Jäi külastamata fake market( minnes ei tahtnud minna et vedada asju mida plaanisime osta) oma käikudel oleme külastanud bundi(õhtul äge valgusmäng) pudeliavajat, Prantsuse kvartalit, seda mingit aeda mis seal on. Ja seekord proovisime erinevaid sööke, mis andsid tõsiselt positiivse kogemuse. Kindlasti tasub proovida pelmeene. Et lihtne oleks liigelda ostsime mahalev(1ots)+metroopäevapilet. Seda saab osta letist mis asub metroojaamast edasi magalevi jaamas. Kindlasti tasub sõita selle maailma kiirema trammiga. 

P.S hiinas ei tööta googli teenused seega on selline otsimine keeruline. Navina võib kasutada mingit offline kaardirakendust. Kohalikud ei saa inglise tähdest aru või kui saavad siis näitavad vastuseid oma telefonilt mis on hiinakeeles. Seega offline kaardi puhul saavad nad kaarti sinu telefonis nihutada ja otsida. Kui abi vaja küsida, siis kasutasid kohalikud rakendust, mis tõlkis jutu hiina keelde ja vastupidi u nagu google translate. Kohalikel on see telefonis olemas

Sai lennatud helsinki-shanghai-phuket ja tagasi. Soome läksime laevaga. Lennuajad soomes on mugavad elik ei pea väga passima kohale läksime laevaga. Lennul wifit ei osanud vaadata kuna magasin enamuse ajast. Filmivalik on jah kesine aga olemas oli avenger endgame(action) alladin(will smith laulab) ja queeni eluloofilm jne. Seega middagi igaühe jaoks vast leidub. Teenindajad on toredad Hel-pvg otsal rääkisid soravat inglise keelt aga pvg-phuket otsal pigem mitte ja suheldud sai märkide keeles(siiski väga abivalmid). Check inis küsisin perele vahekohad ja need ka saime. Minuarust pagasit keegi väga ei jälginud, sest paljud hiinlased tulid 2 kohvriga ja laealused riiulid said lennukis üsna kiirelt täis. Söök täiesti tavalike lennukisöök (pakuti ka õlut ja veini). Need kellel samal piletil on lend Tallinnasse, saavad oma pagasi saata otse Shanghaist Tallinnasse.

Jah alati tasub küsida, kuid kuna aeg on  liiga lühike ja rendileandja pole kindel, kas leiab uue rentniku sama ajaga ja sama hinnaga, seega suure tõenäosusega jääb saamata jäänud raha koolirahaks. Kuigi NYs ei tohiks vist soovijatel puudust olla. Kuid reeglina Strict polici ongi just kasutajatel, kes soovivad, vältida viimase hetke tühistamisi.  Tavalislet nad ütlevad, et ei saa raha saata, kuid tegelikult on olemas täiesti nupuke send money :). 

Vaatasid ikka advanced seat reservation alt?

@JaanikaKaa Kas e-pileti numbriga Juneyao enda lehel näed olma lendusid muidu? Kui seal on lennud näha, siis peaks ka kõik ju OK olema

Mis puudutab Juneyao lendusid, siis nende lehel need booking referencid ei pruugi töötada. Proovima peab E-pileti numbrigakasutada võib ingliskeelset lehtehttps://global.juneyaoair.com/või hiina lehte esimene aken E -pileti nr jaoksteine aken nime jaoks, suurte tähtedega PEREK-NIMI/EESNIMIhttp://www.juneyaoair.com/pages/WebAdvanceChooseSeat/advanceChooseSeat.aspx

millal lend toimub kui saladus pole? ise olen ka paar korda lennufirmaga kontakteerunud ja alati saanud kiire vastuse seda siis mail ja FB kaudu. Kuna lennud on siiski ühe pileti peal siis peavad nad leidma sulle asenduslennu. 

Miks sa Bolti ei proovi? See pakub 35 euri. Uber ja yango sõidavad ka sellel maal

Ma sain ka muudatuse teavituse, aga ei suutnud aru saada mida muudeti . kõik tundus olevat sama. mis puudutab nimevahetust, siis aasiasse lennata vahetatud nimega on natuke riskantne. Kuigi ega nad ei tee vahet, mis nimi on eesnimi või mis perekonnanimi. Olen lugenud netis, et inimesed on reisi ära teinud ja alles pärast avastanud , et nimi vahetuses. Kuna tickets.ee vastus on teada, siis võid proovida otse lennufiramga suhelda ja uurida kas see on nende jaoks probleem või ehk vahetavad tasuta nime ära. Minul kunagi oli sama jama ning tickets .ee ei aidanud, kuid Turkish airlines ajas ise asja korda, aga lendasin euroopa marsuudil. Sahanghaisse saamisel võib ka probleeme tulla, kuid see sõltub immigratsiooniametnikust, kas ta paneb seda tähele või mitte.Kui midagi üle ei jää, siis on odavam uus pilet või väike/suur risk ja proovida lennata.

Mis puudutab Shanghaisse minekut , siis 2014 oli vist asi lihtsam, ma ei täitnud elnevalt midagi. Kohale jõudes seisin sabas ja kui ametnikuni jõudisn, siis andsin oma sinise EU passi ning piletid (esimest polnud vist  näinud nii töötaja kui ka kohale kutsutud ülemus) kuhu siis pärastkäega löömis lõid templi ja lasid maale. Edasi lendasin filipiinidele ja olin ka päev otsa maal.

Eks piletihinnad muutuvad vastavalt täituvusele. Alguses sai ka jõulud uus aasta 350EUR-i eest. 

Mul kõik lennud nii minnes kui tulles 1 e-piletil (1 number). pikk ots on jah L aga lühike mul Y. 

 henry777 mis lehte ja mis algusega numbrit kasutasid et said istmeid valida? ma olen proovinud läbi lennufirma lehe ja seal on istmed kõik hallid? lend samuti oktoobris 

Sai ostetud ka paar piletit ja eks usaldusväärsus paistab kui lennatud. Epilet igatahes on olemas. Paistab et ka Lennufirma on olemas ning soomest lendav lennuks on suht uus Dreamliner.  Eelnevalt lennanud China Easterniga ja see oli tavaline economy lend ei midagi kehva ega ka ei midagi  head(said täiesti aru lausejuppidest nagu 1 beer please , 1 vine please jne). Internetis  otsides paistab Juneyaoga tegu suht uue lennufirmaga ja esimne EU ots ongi vist Vantaa lennuväljalt.  Hetkel kui lennufirma lehel oma bookingut vaatan(seda oli keeruline leida kasutada sai ainult epiletid mitte booking confrimation numbrit), siis veel istekohti ei saa valida. Miski ei viita sellele, et nad selle eest raha küsiksid, samas minule polnud see ka määrav(kuigi jah toredam oleks istuda koos). oma bookingust leidsin kliendikaardi rea ka, kuid ma pole kindel, kas mu miles and more seal just töötab. Mis puudutab kodulehti, siis pea kõigil Hiina lennufirmadel on see häda, et need on suunatud koduturule ja ingliskeelsed lehed on jäetud vaeslapse rolli.

Kui lennata sansibarile läi Nairobi (Keenia) vahemaandumine 2h kas peab olema ka Keenia viisa või mitte?

Omal ajal (ca 4-5 aastat tagasi)see El Nido aparaat teiste panga kaarte kui enda panga oma ei tunnistanud ja raha sealt välja võtta ei saanud. Ka siis paistis aparaat uus. Seega hilisemad külastajad teavad ehk täpsemalt

Kui vahepeal Maltale teisi Türgi Õhu lende ei lähe siis jah. Igal juhul tasub hotellilauda minna, sest inimesi kes hotelli tahavad on omajagu ja see kas nad seda lenniutihedust kontrollivad ei ole ju kindel. Hotellilaud asub enne väravaid paremat kätt starbucki kõrval(koridpri lõpus)

Vaadates tepmeratuure, siis kohalik ei uju ja ei päevita. Eestlasele keskimine suveilm ja vesi ujumiseks kõlbulik.

Riias tankimisest veel niipalju,et kuna tegu ei ole nö klassikalise tanklaga, siis juhul kui läbisõit jääb tipptunni peale ja tööpäeva lõppu , siis ei tasu see tankimine ära, sest härradel ei pruugi gaasi olla või lihtsalt ei viitsi sellega tööpäeva lõpus tegeleda ning tekib asjatu kütuse ja ajakulu. Varuosade pood, mis gaasi müüb, asub otse väravate vahelt sisse sõites suurte klaasustega kontoris.

Samuti peaks kalkuleerima, kas tasub teha põige Šiauliaisse või Vilniusesse, sest jälle tekib ajakulu ja pikeneb teekond, sest juurde tuleb ca 80-100 km põige(Šiauliai põige on väiksem, kuid inimesed on foorumites kurtnud, et ootasid härrat, kes tuleb tankima 45 min -1 h).

Äpp töötab ilusti ja leidis otsitavad tanklad üles, see kopeerib asukoha kasutatavasse navigatsiooniäppi. Valida võiks tanklad, kus saab tankida vabalt st et tegu poleks tanklaga, mis on mingi tehase õuel või mõeldud pigem ainult ühissõidukitele, peaks olema kaardimakse võimalus jne. Kuid kuna tanklaid euroopas omajagu, siis probleeme ei tohiks nende leidmisega olla.

Läti mehed väga ei viitsi kütusega tegeleda ja Riia tanklaga väga ei tasu arvestada. Seega peaks arvestama tankimisel pärnu ja siis Varssav. Varssavi tanklas saab tasuda ainult sulas Lähedal on tankla kus on atm. Mujal euroopas saab tankida lihtsalt ja tanklaid on laialt. Tasub osta metanauto äpp, et teekonda ja tankimist planeerida. Tubliks abiks on sait http://www.metanoauto.com.

Nagu eelpool mainitud, saab kindlustuse headusest alles siis aru, kui vaja läheb. Kuid arvestama peab, et kui otsustada 3 osapoole kindlustuse kasuks(AXA), siis rendifirma broneerib krediitkaardilt kindla summa (olenevalt rendifirmast võib summa ola ka nt 1300€ ja üles), tavaliselt vist 600-800€. Samuti hirmutavad odavamad rendifirmad oma justus ka sellega, et pärast loetakse kõiki kriime ja kõik juuksekarvad aetakse nö lõhki. Seega kindlasti tuleb lugeda kõike peenes kirjas olevaid lepingupunkte ja kõik vigastused kirja panna. Kui nüüd juhtub midagi, siis võtab rentija sinu kaardilt omavastutuse osa ja sina küsid selle AXAlt tagasi. Eelnevalt kindlasti loe AXA tingimusi mida nemad soovivad õnnetusjuhtumi puhul.

Juhul kui otsustada rendifirma müüdavale kindlustusele, siis kaardilt raha ei broneerita ja ka auto üleandmine on lihtsam. Kuid ikkgai peab ka siin kindlasti lugema kõiki punkte ja eelnevad vigastused kirja panema. Õnnetusjuhtumi puhul peaks nüüd rendifirma ise kindlustusega tegemema.

Olen ise sama valiku eest Itaalias. Kuna Itaalia firmad on eriti kärmed klienti koorima, siis seekord otsustan vist rendifirma kindlustuse kasuks (pea 120€ enam). Kuid ei taha puhkusel mõelda kas keegi on mu autot kuskil mõlkinud vms. Hispaanias nt tegin 3 osapoole kindlustuse. Õnneks pole kindlustust kunagi vaja läinud ja loodan et ka seekord. Ahjaa samuti soovitatakse pigem võtta tuntud firma kui kohalik väikeettevõte nagu Avis või hertz, kuid need tavaliselt kallimad.

Aga edu reisiks ja ilusat puhkust.

Kui lendude vahe on 9,50 minultit (Sitsiili- Talliinn), kas siis tasuks hotellisaamisega riskida?

Käinud ehk muljetavad, kuidas autorent toimis? Kelle kaudu renditi, mis firmast renditi ja kas hiljem oli ka probleeme?