ATP Koolitus lõpetab tegevuse

Seoses finantsmajanduse olukorra järsu halvenemisega ja majanduslangusest tingitud koolitustel osalejate arvu katastroofilise vähenemisega 2008. aasta lõpus ja 2009. aasta alguses, peatab ATP Koolitus OÜ juhatus alates 28.02.2009.a oma otsusega ettevõtte tegevuse. ATP Koolituse seminarid ei toimu alates 27.02.2009. ATP Koolituse esindaja võtab Teiega ühendust orienteeruvalt 3 nädala jooksul. Büroo on suletud alates 27.02.2009. Ettevõte tegi suuri jõupingutusi majanduslangusest tingitud probleemide lahendamiseks, mis aga kahjuks ei andnud tulemust.

Vabandame tekkinud ebamugavuste pärast! ATP Koolitus juhatus

2 tundi enne seda meili helistasin ja küsisin, kas kõik on plaanipärane ja sain veel soovitusi ja kinnituse, et toimub. Reis oli koolitusreis Põhja-Taisse.

Kas jälle poliitiline laim? :) Mina ja minu abikaasa ja meie laps sõidame 8.märtsil individuaalreisijana Taisse. Lennu ja hotellid on teinud ATP Koolitus. Küll rühamreis neil ei lähe, kuna osalejate arv on väike! Seda öeldi meile. Ettevõte teenindab kõiki edasi! Meie ettevõtte töötajad on nendega koos praegu Egiptuses. Jaanuaris oli üks osaleja ATP Koolitsuega Tais. Kõik oli ja on olnud hästi! Ei tea miks selline jutt!?

Toon konkreetsed faktid ATP Koolituse kohta: Meie firma töötajatel oli tellitud ja makstud seminarireis Egiptusesse 27.02. Nädal enne teatati, et vähese osavõtu tõttu lükatakse kaks reisi kokku aprilli kuusse. Meile aeg ei sobinud ja lubati pakkuda alternatiivi. Ootame seda siiani, firma juht hämab, meilidele vastatakse lakooniliselt, hoidutakse suhtlemast jne. Asi muutub iga päevaga kahtlasemaks...

Mis siin ikka imestada. Eks olid ju paljud nende korraldatud seminarid legaalne võimalus firma rahade eest puhata. Nüüd on kraanid kinni ja selline äri enam ei toida. Ja minu mäletamist mööda oli nendes pakkumistes hind inimese kohta päris soolane.

Kahjuks ei ole see laim. Sellele reisile pidi minema mu ema oma abikaasaga. Imestasin, et viisa jaoks ei ole küsitud mingeid andmeid. Kui küsima hakkasin, siis alguses ei vastatud, aga korduvate kõnede ja meilide peale sain siis lõpuks vastuse, et Tai viisavaba. Enne kui jõudsin uurima hakata, kas see tõsi, tuli see meil, mille siia kopeerisin. Nad pidid samuti minema 8-22.märts Põhja-Tai. Üle küsides sain kinnitava meili, et see reis ei toimu.

See küll õige pole, et neil varem kõik korras olnud, olen palju negatiivset kuulnud. Timurlane võiks ka oma hotellibroneeringu jms üle kontrollida, eriti kas viimase eest ka makstud on.
http://firmaparing.krediidiinfo.ee/jakjs.php?eregnr=10465197

Mind paneb ka imestama, et see firma vee peal püsis nii kaua, sest tegelt ei koolitanud nad kedagi ega midagi, ainult pealkiri oli selline ja firmad lolli peaga maksid reiside eest. Hinnad olid ikka väga kõrged. Nad tahtsid ratsa rikkaks saada, suurt midagi tegemata.

No mina ei usu, et firmad lolli peaga maksid. See oli pigem selline JOKK-business, mille raames sai reisil käia ja pärast see veel kuludesse kanda e kokkuvõttes suht teadlik riigi petmine. Ei usu mina, et Eesti firmad nii rikkad on, et saavad oma inimesi Taisse mingile suhtlemiskoolitusele saata. Kui firma tahab inimest mingi reisiga premeerida, siis selleks on legaalsemaid võimalusi ja enamasti kaasneb sellega erisoodustusmaks, millest siis ATP taoliste pakkumiste puhul hoidutakse. Eks taolisi firmasid peale ATP ole veel, endalegi tuleb päris tihti igasugu taolisi pakkumisi.

Eks ta ole. ma pidin ka minema perege Taisse tuleval pühapäeval. Aga nüüd siis jääb see ära. Sitt lugu muidugi, sest planeeritud juba pikalt ette ja teada saime alles möödunud reedel. Ja ega raha seal nii ehk naa tagasi ei saa, mis turismifirmalt ikka võtta. Tuleb aga hakata uuesti planeerima :)

Kas oled ATP poolt lubatud reisidokumendid kätte saanud? Meile lubati ka pakkuda individuaalreis Egiptusesse. Kui pakkusin neile eelistatud hotellid makstud summa piires, hakati hämama ja paluti teha raha tagastamise taotlus. Peale seda on vaikus. Huvitab, kas keegi üldse on saanud mingit kompensatsiooni ärajäänud reiside eest või ATP lubab ainult, et kliente maha rahustada.

Tere!

Ka mina pidin sõitma Taisse 8 märtsil. 20 veebruaril saadeti veel täpne reisiplaan ja 27 veebruaril sama kiri mis kõigile. Ise arvan, et on 50% lootust raha tagasi saada, kõige hullem,et mingit infi ei ole.

Pidin aprilli lõpus sõitma ATP'ga Maderiale koolitusele. Rahad kõik makstud ja kinnitus reisi toimumise kohta olemas. Ühtäkki ilmus Äripäevas sama foorumi alguses olnud tekst firma tegevuse lõpetamisest. Võtsime kiiremas korras omanikuga ühendust ja ta lubas ebalevalt alternatiivset reisi. Nüüdseks on kolm nädalat läbi saanud, misjärel klientidega pidi ühendust võetama ja omanik, Inno Joonas, on telefoninumbri ära vahetanud. Ühesõnaga - vaikus! Selline teguviis on täiesti ennekuulmatu. Kui kellelgi on veel tema või ATP osas kaebusi, siis palun andke endast märku. Kindlasti ei kavatse ma sellega leppida, et raha on läinud ja teenust pole. Klient ei ole selles süüdi, et hr Joonas ei osanud oma firmat majandada.

Neil juba uus firma, nime ei tule praegu meelde. ABC-Traveli kodulehel reklaamitakse nende reise, aga kas need juba uue firma omad või vanast üles jäänud, seda ei tea.

ATP uus nimi peaks olema EXITraining.

EXITraining on tõesti oma pakkumisi saatma hakanud. Tuleb vist Äripäeva uue firma tekkimisest teadustada. See kipub liiga tüüpiline olema, et vana firma lüpstakse tühjaks, võlad ja kohustused jäetakse maksumaksja ehk meie kõigi kukile. Tehakse kohe uus firma ja trall hakkab jälle otsast peale. Kui ikka majandada ei oska, peaks tükiks ajaks ärikeeld olema. Kõige hullemad on veel need "geeniused", kelle ainuke äriplaan ongi selline maksudega tünga tegemine. Kui Eesti peaks mingi ime tõttu oma arengus edasi liikuma, siis me leiame paljud needsamad "ärimehed" mõnest firmast healjuhul keskastme juhi kohalt. Sest mõistus ei luba rohkemat.

Kuidas soovitate edasi toimida? Survestada omanikku või oodata kannatlikult, kuni pankrotihaldur klientideni jõuab? Situatsioon on seda kummastavam, et täpselt kuu aega enne, kui ATP oma tegevuse lõpetamisest teatas, väljastati klientidele lahkelt arveid ja võeti katteta lubadustega raha vastu. Sellist nahhaalsust ei ole ma enne veel kohanud.