trip-krainetrip-ukraine-dark
AÜE ja Omaan - läbipõdemise tõend

Tere! 

Vabandan, aga ei lugenud selgelt allolevat kuskilt välja. 

Kui isik on vaktsineeritud, aga hiljuti koroona läbi põdenud ja annab endiselt positiivse PCRi. Kas omades läbipõdemise tõendit saab Dubaisse (Airbaltic läbi Riia)? 

Lisaks, kui rentida auto ja minna Abi Dhabisse ning Omaani, siis sellest ei pruugi kasu olla - sest seal vist on vaja teha siseriiklik PCR ja kui see on (endiselt) positiivne, siis võivad suuremad probleemid tekkida? 

Ps - alla 12 aastastel lastel vist Dubaisse sisenemisel pole midagi vaja, aga mujal?

Tervisi!

Dubaisse sisenemiseks vajalik neg. test. Vaktsineerimine ja läbipõdemine ei huvita kedagi v.a. Expo, kuhu pääsed kas vakts.passi v neg. PCR testiga.

Dubaist Abu Dhabisse minekuks piisab vaktsineerimisest. AÜE-sse sisenemiseks on siiski vaja negatiivset testi. Sama Omaani sisemisega ja lisaks ka Omaanist AÜE-sse tagasi tulemiseks.

Seega võimaliku positiivse testiga ma minema ei hakkaks.

Dubaist Abu Dhabisse minekuks just üks reisija kirjutas, et vaja teha mingi siseriiklik test.

Kas Omaani minekuks piisaks sellest Eestis tehtud testist (kui ajaliselt kohe läheks) või ka peab kohapeal tegema siseriikliku?

Kuidas lastega (alla 12a) lood Abu Dhabi ja Omaani osas - vaja teste?

Kui ajad klapivad, siis saab Omaani sama testiga. Vahet pole, kus tehtud. Tähtis on aeg.

Ja tõesti, Abu Dhabi roheliseks loaks peab olema nüüd kohalik negatiivne test. https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel Vahel tehakse kõigile tasuta test Dubai lennujaama saabudes. See läheb samuti süsteemi ja kui selle sealt äppide kaudu kätte saad, siis see töötab samuti. Kogu see äpindus töötab põhiliselt vaid kohalike numbritega. Alternatiiviks Abu Dhabis EL-i vaktsineerimise tõend ja siis see kohalik negatiivne PCR-test.

Alla 12. a. pole midagi vaja. Omaanis on piir isegi 18.

Hiljuti tegin endale asja selgeks, sest oli plaan minna jaanuar-veebruar EXPOle ja pärast Omaani. Omikron lõi plaani sassi ning nüüd on sihiks minna hoopis novembris ja siis loomulikult jääb ka EXPO nägemata. 

Aga oskan kommenteerida Omaani nõudmisi:

  1. Alla 18 aastaste puhul ei nõuta ei vaktsineerimist ega testi.

  2. Omaan nõuab kindlasti ka piisava COVID-kindlustuse olemasolu.

  3. PCR-testi võib teha Eestis, kui see ajaliselt klapib (st ei ole Omaani piirile jõudes vanem kui 72 tundi).

  4. Kogu paberimajandus (sh PCR QR koodid) tuleb eelnevalt üles laadida lehele https://covid19.emushrif.om/)..)

Positiivne PCR-test pärast põdemist on keerulisem juhtum. Omaani reeglitepaketist (https://www.omanairports.co.om/news/en/update-on-travel-restrictions-related-to-covid-19/)) selle kohta infot ei leia, aga lennufirmad väidavad, et "Passengers who have recovered from COVID-19 but tested positive on arrival are exempted from health isolation providing they are able to submit proof that they have completed the prescribed isolation period in the country where they were infected before traveling to the Sultanate." See konkreetne info on pärit KLM-i lehel.

Tahaks loota, et see nii on, kuid mina küsiks selle ikkagi konsulaadist üle. Et kas see info kehtib ja milline peaks olema esitatav tõend.

Suured tänud Vatse ja Rännumees! Panen siit nüüd kogu info kokku ja olen valmis positiivse ning ka negatiivse stsenaariumi korral :) Muidugi võivad nõuded veel muutuda (reis 2ndl pärast), aga hea, kui baas on selge.

Rännumees, kas tead, kuidas on Omaanist tagasi Dubaisse sisenemine? Tegu oleks rendiautoga päevatripiga st kas tagasi sobib endiselt see sama Eestis tehtud test ja kui kaua see peab kehtima? 

“PCR-testi võib teha Eestis, kui see ajaliselt klapib (st ei ole Omaani piirile jõudes vanem kui 72 tundi)”

Tänades!

Nii, tagasi.

Dubaisse oli vaja negatiivset PCRi (nagu eelkommenteerijad välja tõid). Tegime kiire PCRi samal päeval, vastus tuli 25 minutiga. Närvikõdi viimase minutini ent samas tahtsime võita võimalikult palju tunde. Lennujaamades (läbi Riia) läks kõik nagu vanasti - kiirelt ja lihtsalt. PCR tõendi andsid lihtsalt koos passiga ja korras. Eestis küsiti, kas Al Hosn äpp on olemas ja rohkem polnud sellega midagi. Kohapeal kuskil keegi midagi ei küsinud. Maski kanti, aga enamustel oli see lõua otsas jne. Abu Dhabi jätsime ära, kuna ei tahtnud kohapeal PCRiga riskida. Muus osas tegime kõikvõimalikku turistikat ja nautisime erinevaid randu ning lihtsalt päikest. Dubai ei ole meie tassike teed (va vana osa), aga sellest hoolimata oli seda kõike lahe näha ja selle reisi eesmärk oligi pigem kiirelt ja lihtsalt päikese kätte jõuda. Tagasiteel Eestisse käis ka kõik kähku - Dubai-Riia check in-is kontrolliti, kas Läti covid passi keskkond on täidetud.

Omaan aga oli selle reisi kõrghetk! Täpselt nagu Rännumees kirjutas, siis nii oligi testidega. Paraku aga tuleb välja, et autot nad Dubaist-Omaani väga rentida ei taha ja trippe ka ei tehta. Seega otsustasimegi, et kui ei leia, siis uurime kohapeal maad. Lennujaamas leidsimegi ühe firma (Thrifty Car Rental). Lõime kohe käed ja samal õhtul sõitsime taksoga autole järgi. 1,5h paberimäärimist (meile sattus õpilane) ja auto käes. Rahvusvaheline luba oli olemas. Omaani piiril tuli läbida 4 checkpointi - igas kohas kontrolliti eri asju (passid, viisad, auto, autodokumendid, PCR). Igas punktis läks ca 1-5 minutit. Viimasest st viisapunktis pidime majja sisse minema ja seal läks tund aega (oleks saanud ka netis ette teha ja meid oli ka 5 st olime 3 lapsega). Tagasi tulles sama kadalipp, aga kõik võttis vähem aega. Omaan on imeline! Sõitsime sinna läbi Hatta piiripunkti ja siis keerasime Sohari peale ja sõitsime Muscati läbi nn linnavahelise tee erinevates kohtades peatusi tehes. Ps - huvitav on näha oma silmaga seda, kuidas Dubais keegi Omaanist rääkida ei taha.

Kokkuvõttes - olen alati olnud arvamusel, et ühe toimiva reisi eelduseks on korralik kodutöö ning avatud ja positiivne mõtteviis.

Leena, väga tore, saan aru, et PCR tuli negatiivne. 

Ma kirjutan siia oma õe eelmise nädala kogemuse juhuks, kui kedagi peaks veel huvitama, kas saab Dubaisse kui PRC näitab veel positiivset, aga covid põetud.

Kokkuvõttes, mu õel oli Dubai reis ostetud, kuid kuu enne reisi sai tema reisikaaslane koroona. Seetõttu arvestasid nad võimalusega, et PCR test võib olla reisile mineku päeval endiselt positiivne. Õde hakkas siis uurima, kas läbipõdemise alusel on võimalik Dubaisse saada. Ta kirjutas Dubai Terviseametile (Dubai Health Authority) ja sai sealt vastuseks, et riiki saab sisenda ka siis, kui on olemas „Isolation Sertificate“. See pidi olema meie mõistes mingi selline paber, kus on kirjas, millal nakatusid ja kus on kinnitus, et kohustuslik isolatsioon on lõppenud. Nad elavad Soomes ja said sealt vastava paberi. Igaks juhuks saatis õde veel kuhugi päringu ja sai sama vastuse, et kui see sertifikaat olemas, siis kõik ok. Finnair neid lennule siiski ei lasknud. Õde seal küll selgitas, et Dubai ametlik vastus on selline ja kõik peaks korras olemas. Finnairi teenindaja kutsus ka mingi kõrgemal ametikohal oleva inimese kohale ja nad olid seal tükk aega arutanud, mida teha. Kuid nende seisukoht oli, et sertifikaadiga ilmselt ikkagi riiki ei lasta ja kuna Finnair peab siis selle eest vastutama, siis lennule ei saa.

Ma ei tea, kas talle anti siis ametlike kanaleid pidi ebaõiget infot, või on tegemist olukorraga, kus teoreetiliselt saab, aga praktiliselt ei saa. Aga äkki kellelgi sellest infost kasu.

Jama lugu :(

Meil jah õnnestus koroonast pääseda, aga kuna vahetult enne reisi hakkas see nii vohama, siis tahtsimegi valmistuda juhuks, kui peaks enne reisi läbi põdema.

Aga nt meie PCR paberit vaadati Omaani piiripunktis pikalt pead sügades - samas rahustas see, et teise käega lõi juba passidesse templeid :)

to Leena24 

Dubais ei taheta omaanlastest ega Omaanist rääkida ilmselt seetõttu, et tegemist on enamasti sunni moslemitega, kes peavad ennast "kõikse" õigemateks ja omaanlased on ibadiidid. Lisaks on vast ka kerge kompleks, kuna need alad kunagi Omaanile kuulunud ja nüüd käib võistlus "kõige-kõige" peale. Oli kunagi Omaani Grand Mosques suurim vaip, nüüd on suurim vaip Abu Dhabis, jne....