Auro rentimine Saksamaal ilma krediitkaardita? SOS

Tere

Palun aidake. On ettevõtte reis ning homme õhtul pean saabuma Bremenis, sealt auto võtma ja edasi sõitma.
Tuli välja, et igalpool on vaja Krediitkaarti mida endal ega firmal pole. On lihtsalt see Deebet kaart, krediitkaardi võimalusega..vms.
Kas on mõni autorent kelle juures saan sellise kaardiga muretult enne teha ära broneeringu, ning kohapeal probleemideta selle kaardi ette näidata?

Palun ABI
Tänan

Mõni väiksem rendifirma võib leppida sularahas makstud tagatisega. Loogiliselt võttes on see ikka (kümnetes?)tuhandetes eurodes. Samas Saksamaa puhul pole see nii kindel. Suuremate firmade puhul tähendab krediitkaardi puudumine automaatselt ka usalduse puudumist. Kui pank pole andnud krediitkaarti, siis pole erilist mõtet ka autot välja anda. See, et sa polegi tegelikult kunagi selle kaardi vasu huvi tundnud ja pank annaks selle küsimisel sulle rõõmuga, rendifirmat ei huvita.

Tere

Tänan. raha olemas, saavad ka broneerida kaardi pealt aga ta ei ole lihtsalt "krediitkaart" selles mõistes. Põhjustest olen juba kuulnud ja lugenud, miks ei taha aga küsimus oligi, et kes võtab vastu. Olen kuulnud Budget äkki?

See foorumi arvamus sind eriti ei aita. Broneeri internetis ära, kui seal su kaart toimib, st. saad broneerida lõpuni, pole ka kohapeal ilmselt probleemi. Kui ei saa, suhtle otse rendifirmaga.
Ja proovi erinevaid.-- Europcar, Hertz, Sixt, Budget jne.

Ise ei ole seda katsetanud, aga esimese asjana leidsin selle: https://debitcardcarhire.com/germany-car-hire-with-a-debit-card/

Vt. kas mingeid review-sid või muid kommentaare leiad kuskilt. Bremenis lubavad nad olemas olla.

Tere

See on VÄGA VALE soovitus, et broneeri internetis ära, kui seal toimib siis ka kohapeal toimib.
Need kaks asja ei pruugi olla omavahel seotud.
Tihti saad sa rendi eest maksta deebitiga aga deposiidi pead ikka jätma kreedidiga.

Kui rentniku TC-s on kirjas, et peab olema krediitkaart siis nii see ka on, mis sellest, et su krediidi funktsiooniga deebit kodukal töötab.

Olen deebet plus kaardiga Avisel autot rentinud. Oluline, vabade vahendite olemasolu. Toimib samamoodi ju, broneerivad tagatise ja auto tagastamisel vabastavad broneeringust. Igaljuhul Avisel toimis.

Infoks ja selgituseks eelnevatele -- kaupluste makseterminalid (sealhulgas internetipoed) tuvastavad kaardi tüübi kaardi numbri alusel. 6 esimest kaardi numbrit määravad ära nii kaardi tüübi kui väljaandja. Sellesama info alusel saavad mõned netipoed keelat näiteks välismaiste kaartide kasutamise.
Seega kui autorendifirma eeldab krediitkaarti ja sa saad oma kaardiga internetis rendifirma lehel tellimuse teha, siis su kaart on rendifirma (ja ülejäänud kaupmeeste) jaoks väga suure tõenäosusega krediitkaart. See, kuidas su kodupank seda kaarti turunduslikult nimetab, pole oluline

btw, see tähendab seda, et suure tõenäosusega su "krediitkaardi omadustega deebetkaart" on tegelikult krediitkaart, mille krediidilimiit on lihtsalt 0 -- erinevalt "tavalisest" krediitkaardist ei anna pank sulle kunagi tehingute teostamiseks ja broneeringute tagamiseks laenu vaid võimaldab kasutada kaarti vaid kaardiga seotud kontol oleva reaalse raha ulatuses. See tähendab siis seda, et näiteks 50€ broneerimine nõuab kaardil 50€ vaba raha olemasolu ja seda raha sa ei saa miskil viisil broneeringu kehtivuse ajal kasutada. Ning 10€ ost läheb su kontolt kohe ostu toimumise hetkel maha.
Ükski kaupmees ei näe kunagi su kontojääki ega krediidilimiiti -- makseterminal lihtsalt saadab läbi kaardiorganisatsiooni soovi kindlas summas kas tehing teostada või vahendeid broneerida ja pank vastab kas nõustumise või keeldumisega.

Tänu Swedi konarlikule infole ei saanud krediitkaarti enne reisi kätte. Vabandati küll aga rahalist abi sellest polnud. Sain Avisest auto broneerida ja maksta siin Eestis. Aga kohapeal nõuti krediitkaarti ja ilma selleta ei mingit autot. Nii oli ka tingimustes kirjas. Läks käiku naise kaart ja mina lisajuhina lisatasu eest. See oli plaan B ja olin 99,9999% kindel, et nii juhtubki.
Kaardilt broneeritakse erinevad summad vastavalt sellele kui kõva kindlustuse võtad.