Austria, rongiga liiklemine

Suur mure.

 Armas ema tahab elus korra käia ära Austria alpides ja Viinis. On kahe käega poolt, et sõidame rongiga, lähme matkale jne.

Oli siis mõte lennata Salzburgi, veeta seal 1 öö  ja sealt liikuda rongiga alpide poole. 

Vaatasin, et saaks Salzburgist Zell am Seesse, aga sealt matkamise mägi asub 9km kaugusel (Kaprun). Kuidas seal vahel liigelda saaks? Bussid? 

Edasi lähekski rongiga Viini ja sealt lendaks ka koju tagasi. 

Teise variandina oleks Itaalia piir, Hermagor, Nassfeld, aga jällegi rongisõit otse ei lähe, vaid tuleb Villachis ümber istuda Hermagori suunda ja sealt Tröpolachi siis saaks ainult taksoga. Põhimõtteliselt poleks ka see probleem ja seal piirkonnas olen ka varem käinud.

  Veel oleks variant lennata Viini ja sealt kohe rongile ja siis ringiga tagasi sealt kusagilt. 

Aga äkki kellelgi veel ideid, kuhu võiks liikuda just Austria alpide kandis, kuhu saaks rongiga Viinist või Salzburgist? Tegemist seljakotireisiga ja autot ei taha rentida.

Miks mitte näiteks St Anton am Arlberg või Mayrhofen? Rongijaam on radadest ning tõstukitest jalutuskäigu kaugusel.

1
0

@lauriandres Kindlasti vaatan need kohad üle. Plaanis oleks paariks ööks ka mägedeõhku nautima jääda

0
0

Austrias on mägedes täiesti toimiv bussiliiklus. Eeldatavasti on see seotud rongiliiklusega sama hästi kui Šveitsis.

Vaatasin näiteks Kitzsteinhorni lehte. Seal oli infos kirjas, mis buss tõstuki juurde läheb. Edasi ka link kohalikule teekonna planeerijale, kust saab sõiduplaane vaadata jne. Sarnased teekonna planeerijad on tõenäoliselt olemas ka teistel liidumaadel. Vaatad kaardilt, kus on sobivale rajale vms lähim bussipeatus ja siis otsid, mis kell ja millega sinna pääseb.

Busside kasutamine on Alpides üsna levinud ja paljud matkajad kasutavad ühistransporti.

2
0

ma väga tänan

1
0

Vaatasin seda Hermagori ka huvi pärast. Tröpolachi käib buss kord tunnis. Vaatasin Postbusi. Põhimõtteliselt käib normaalne bussiliiklus kõigisse kohtadesse, kus elab inimesi.

Kui kasutad mingit üleüldist teekonna otsingusüsteemi, siis see tõesti ei pruugi paljusid asju näidata. Rome2Rio jms ei tööta tegelikult paljudes riikides täiuslikult kajastades ainult mingitele tingimustele vastavaid sõiduplaane, mida nende süsteem suudab lugeda vms.

Austrias võid vabalt alustada ka kohalikust turismiinfost. Nende lehtedel on piisavalt infot ka transpordi kohta. Ma Austria süsteemidega pole päris kursis. Šveitsis kasutan näiteks hoopis raudtee otsingut ja see näitab peaaegu kõiki ühistranspordi liike kuni mingi suvalise mägikülani välja (kasutades vajadusel ka busse, laevu ja erinevaid tõstukeid). Enamasti võib ka pileti osta ja see kehtib siis kõigil teelejäävatel rongidel, bussidel, laevadel jne kuni sihtpunkti jõuad.

0
0

Infoks, et suvehooaja tõstukid avatakse paljudes kohtades alles juuni lõpus ning ka siis võib >1800m olla lumi põlvini ehk matkarajad/hüttid kinni. Nt Viinist St.Antonisse sõidab rongiga ca 6h ning suvel on tihti raudtee remondis ning asendusbussid pikendavad seda teed veel. Ajakulu mõttes Innsbruckist väga kaugemale ei vaataks.

0
0

@automik, meie aeg on augusti esimene nädal ja Nassfeld oli eelmisel korral lumevaba

0
0

Ma lendaks pigem Salzburgi ja sealt võtaks suuna Mayrhofen am Zillertali.  Ühe ümberistumisega Jenbachis saaks otse mägede vahele. Matkarajad igal pool ümberringi.  Mayrhofenist saaks ka edasi bussiga Hintertuxile, kus esimese kahe gondlijaama vahel on matkarajad. Viimane on  suvel lume all ja seal saab suusatada, aga matkajad saavad 3250 m kõrguselt vaadet nautida sama gondlipiletiga. Lisaks on seal üleval võimalik ka jääkoobastesse minna.  Tagasi sõidaks siis rongiga Viini juba ( aga on pikk sõit paraku).

1
0

vaatasin, et tegelikult Bad Gastein paistab ka päris mägises piirkonnas ja sealt saab sihteliselt lihtsalt, ainult 1 ümberistumine Villachis, Viini. 

Ma väga tänan kaasamõtlemast, panen plaani paika

0
0

Kui oled nutitelefoni omanik, tõmba ÖBB äpp ja sul on kogu Austria riigi ühistransport taskus. Saad ka piletid osta . Ise käisin sedasi eelmine aasta seiklemas.

1
0

Piletid saab osta ka          https://tickets.oebb.at/en/ticket    või raudteejaamades piletiautomaatidest. Piletid saab osta lõpuni välja, ükskõik kas sõidad rongidega või bussidega. Internetis näitab kõik ümberistumiste ajad ja platvormid ära.

0
0

Soovitan väga võtta suund Salzburgist nt Bad Gasteini, seal kõik tõstukid küla keskel. Samuti väga toredad matkarajad, nt Kötschachtali orus Bad Gastein - Himmelwandhütte.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased