Auto rent Itaalias
Tere.

Käisime kevadel Itaalias. Nüüd 7 kuud hiljem tuli mingi trahvi kviitung. Kõik Itaalia keelne ja midagi aru ei saa. Kviitung tuli kommuunilt , mitte rendifirmalt. Mis kogemused teil trahvidega on , kas peaks selle tasuma?

Lase mõnel tuttaval itaallasel see üle vaadata, kui tuttavat itaallast pole, siis võid ka Google Translate'ga selle ümber tõlkida (saad küll robustse, aga mingisuguse aimduse kogu asjast).

Trahvidega on ikka nii, et need on reeglina määratud karistusena mõne rikkumise eest. 
Kui rikkumise sooritasid, siis on viisakas ka karistus ära kanda (trahv ära maksta). 

Siin natuke lugemist (on küll paar aastat vana, aga juriidiliselt pole asjad eriti edasi arenenud /välja arvatud Soomega seoses /) 

Kõik trahvid alati ära maksnud. Praegu lööb bloki ette , et see nii hilja saadetakse...

Kusjuures endalgi Itaalia trahvidega sarnane kogemus, ca 6 kuud peale puhkust tulid postkasti nädalase vahega 2 trahvi.

Ilmselt olin tähelepanematusest sõitnud ZTL tsooni (piiratud liikluse tsoon vist). 
Kuidagi kaua läks jah, et trahvid minuni jõudsid, aga siiski tasusin need. 

Vot,  mul sama asi vist ZTL loen välja:)

Itaalia trahvid on mul tuttava kogemuse järgi isegi 2 aastat hiljem kohale jõudnud. Seal mingi kummaline seadus, et trahvide esitamise aeg hakkab tiksuma sellest hetkest, kui sinu andmed suudeti kätte saada. Trahvide edastamisega pidid seal tegelema miskid erafirmad, kes siis rendifirmalt kõigepealt küsivad andmed (mille eest rendifirma võtab tavaliselt veel eraldi tasu) ja siis edastavad saadud aadressile teated.

Kui me Itaalias sõitsime, siis jälgisime paaniliselt neid ZTL märke, ühe korra tagurdasime ka tagasi (õnneks polnud taga autosid) ja korra oli mingi seletamatu keelumärk keset maanteed, et võtisme dr. google appi ja saime teada, et sinise kütusega autod ei tohi siseneda.

Mh. Vabandan, aga ma pole ühtegi Itaalia ega Prantsuse trahvi maksnud. Sakslased helistasid ja maksin ära. Itaaliast ja Prantsusmaalt on tulnud teated lihtkirjana, mis iseenesest ei ole siduvad. Loogiline oleks, et trahvinõue edastatakse autorendile. Kuna neil on olemas rentniku krediitkaardi andmed, siis on neil võimalus see sealt vajadusel maha võtta. Seda ei ole juhtunud. Minu arvamus on, et ei pea maksma enne kui seda reaalselt nõutakse. Trahviteade ei ole nõue.

Mille poolest siis sakslaste telefonikõne itaallaste lihtkirjast erines? Nii nõudeõiguslikust poolest huvi tundes... 

Mulle tuli Itaaliast 1,5 aastat hiljem trahv.

Maksin ära, kuna lugesin, et hiljem võib lihtsalt rendifirmaga probleeme tekkida, või piiri peal, kui tahad samasse kohta tagasi minna.

Mul on samuti ca 4-5 kuud hiljem Itaaliast trahv kohale jõudnud.

Esimesena teavitas mind sellest autorendifirma (küsides omakorda mingi raha selle eest!!), ja seejärel läks nõks aega mööda ning trahv oligi postis.

Võtsin igaksjuhuks trahvil oleva kontaktiga ühendust et veenduda selle õiguses,  ja seejärel tasusin arve.

Nojah, Pin1. Ei tea miks maksin. Tuli selline mõte. Sinu nn "nõudeõiguslikust poolest" ei oma lihtkiri mingit tähtsust. Väidan endiselt, et kui on soov trahv kätte saada, siis pöördutakse rendifirma poole.

Selge see...

Aga ise olen endiselt seda meelt, et kui trahvi said, on see viisakas ära maksta. Olenemata sellest, mis vormis see sulle edastatakse või kes seda sisse nõuab. 

Võib-olla taandub see kõik lõpuks enda lastetoa ja tõekspidamisteni, aga kui millegi vastu eksisid (said trahvi), siis on viisakas ka tagajärgedega (trahvi ära maksmisega) tegeleda.

Viisakusega ei ole siin ju palju pistmist. Kas on nõue või ei ole? Nõue esitatakse reeglina teisel moel. Teade annab teada, et oled midagi rikkunud. Saad teada, et nii juhtus. Ja kõik. 

Saksas pidas politsei kinni 2017. Pidas kinni lihtsalt sellepärast, et oli eesti number. Nii nad ütlesid. Kaasas olid tolli/politsei üliõpilased. Mul oli pagassis 5 kilone võrk sibulat. Eelmisel õhtul Ingolstat'is tegime grilli ja lahtist sibulat ei olnud selles poes kus ma käisin. Näidati õppuritele, et näe - eestlased käivad juba Saksamaal sibula järel. Ütles, et mul on lisaks 3 kiiruskaamera rikkumist. Lisas, et kui tuleb politseiametist tähitud kirjaga nõue, oleks tark ära maksta. Kui tuleb kohaliku omavalitsuse teade rikkumisest, siis tee nagu ise arvad. Kumbagi ei tulnud.

Kui sulle kummastki kohast teadet ei tulnud ja saksamaalt lihtsalt helistati, siis kuidas sa oma saksa trahvi tasusid? Tädi/onu teiselpool toru luges sulle su rikkumise ette, ütles konto numbri ja summa? Ja sina kohe tasusid selle? 

Ja Itaaliast paberil tulnud teade/nõue ei olnud piisav tasumiseks? 

Kuidagi segane see värk...

Kallis Pin1. Vat ei mäleta. Proovi siis viisakas olla ja kiirust mitte ületada. Ja ei ole vaja liiklustrahvidega inimesi hirmutada. Kui on siis on. Kui ei ole , siis ...!  Minu poolt kõik.. Ei hakka ma maailmaparandajtega sebima.