Autoga Bulgaariasse!

Tere, plaanis minna juuli keskpaigas autoga Bulgaariasse Musta mere äärde.
On keegi käinud ka lähiajal, vaatan et pole siin eriti väga palju juttu olnud.
Seega millega tuleks arvestada? Mida peab kindlasti nägema?
Hinnad võrreldes meie riigiga?
On keegi käinud autoga?
Kulud? Tasulised teed?
Üldiselt kõike mida peab kõrvataha panema.
Kui keegi viitsib siin rääkida või mulle meilile kirjutada?

Tulime paar nädalat tagasi Rumeeniast . Sõitsime Musta mereni Constanta ja Mamaia . Meil oli Rumeenia ringreis 9kohalise väikebussiga . Ma soovitan Slovakkia , Ungari ja Rumeenia piiri ületades osta vinjettid s.o. kohaliku riigi teedemaks . Muidu võib tulla probleeme kui kontrollitakse , trahvid on500 EUR kanti . Meid ei kontrollitud ,aga tuttavad on maksnud ka trahvi . Ostes peaks jälgima ,et vinjetti aeg kataks ka tagasi sõidu . Bucarest - Constanta kiirteel oli ka maksta vaja kiirtee maksu samuti Poolas , aga need on väiksed 1-3 EUR . Bulgaarias on samuti arvatavasi vinjettid . Vinjettid maksid 10-25 EURi .Need riigid on meist odavamad , kohati isegi 1/3 . Kui midagi konkreetselt huvitab võib ikka küsida !

Millist teed läksite Rumeeniasse? Ostsin elektrooniliselt Rumeenia vinjetti ja see maksis 3 euri. Bulgaaria oma peaks saama osta piiril ja maksab 8 euri.

Rumeeniasse sõitsime ida Poolast Bialystok , Lublin, Rzeszow, . Presov ja sealt Rumeeniasse Satu Mareni . Edasi sõitsime päris vastu Ukraina piiri Spanta ja Barsana . Tagasi tee valisime Oradea , Debrecen , Kosice , Presov .Zakapone , Krakow ,Varssav. Tagasi tee oli kuni Varssavini korralik , kiire . Jõudsime käia ka kõrg Tatrates. Varssavist edasi Bialystoki suunas oli väga suur tee ehitus ja palju ummikuid . Ida Poolast sõita meeldis nagu rohkem , suuri tee remonte ei olnud . Me kuulsime ka hiljem ,et ostes elektrooniliselt saab tunduvalt odavamalt . Rumeenias anti valida kas nädalaks või kuuks vinjett . Olime 9päeva ja ostsimegi kuuks 25 EUR .

Pange siis mingi lingi moodi asi ka, kus kohast neid vinjette osta netist?

Kas lähete lastega? Endal ka plaan minna sama teed pidi Bulgaariasse 11 juuli paiku?

Siiski ilmselt põrutab nüüd hoopiski Horvaatiasse.
Aga lähen jah lastega. 15 Leetud ja sealt juba 17 juuli horvaatia poole.

Kohe Bulgaaria piiri taha peaks jääma põnev Türgi linn Edirne. Kas autoga Türki minek on väga hull mõte? Autoga Istanbuli ja sealt siis Kuldsetele Liivadele ? Kas kellegi on kogemusi ?

Sooviks ka linki, kust neid vinjette saab soetada. Plaan endale teha Rumeenia ringreis vahepeatusega Sunny Beachil. Start tuleval laupäeval.

Kuhu kanti Rumeenias sõidate , tulime juuni keskel sealt ringreisilt ? On mõni tee mida soovitaks vältida , väga kehvas seisus !

Juuli teisel nädalal sisenesin Bulgaariasse Serbiast Niš - Dimitrovgrad poolt ja seal läks mu reisil kõige rohkem aega (ca pool tundi) piiri ületamiseks. Serbia ei vaadanud meie id-kaarte, ega ei kontrollinud üldse, kuid selle eest Bulgaaria küll. Seal on esmalt piirivalve ja seejärel toll. Tolli EL eriti ei huvita. Peale neist läbisaamist on kohe näha parkimisplatsi servas putkat sildiga "vinjett", eurodes taheti saada 10 ühikut.