Autoga Gruusiasse

Kas keegi on viimasel ajal sõitnud autoga Gruusiasse. Plaanime minna mööda maismaad, mitte Ukrainast praamiga. Milliseid riike oleks tark läbida arvestades, et kaasas on üksjagu palju tollitavat kaupa ka? Tänu info eest! Karl Leopold

Kas soovid siseneda Venemaa poolt?

Ei mingil juhul. Mõtlen Türgi poolt minna.

Ise lähen Ukrainast. Auto jätan Krimmi ja sealt laevaga edasi ja kohapeal rendin riista. On paremaid ettepanekuid?

Kui sellised mõtted , võta minuga kohe ühendust, tel. 56949201

Kuna auto kliimapump kooles ära ja remont venib, siis täpselt ei teagi kuna liikuma saan, aga minek on kindel.

Sa ei saanud must aru. Ma tahtsin veidi jahutada sinu Guusiasse mineku kirge. See soov on mul endiselt.

Mis siis takistuseks Krimmis on, et autota Gruusiasse sõita keeruline?

Tutkaonu - miks sa ainult Urxi kirgesid jahutada soovid - räägi välja, endalgi plaan sinna lennata... :)

Olen Tbilisis oppimas. Natukene olen saanud ka Gruusias ringi vaadata, aga kuna senine reisikaaslane lendas Eestisse tagasi ja paris yksi matkama minna ei taha, siis voib siiakanti sattuja minuga yhendust votta.

Just nüüd ja praegu on Gruusias terve grupp Eesti rattamatkajaid. Nad on kusagil mägedes - täpsemalt kahjuks ei tea. Kui tahad, võin nende kontakti sebida, saad kas järele tormata või siis nendega kõrtsi minna, kui nad tagasi Tbilisi jõuavad :)

Krimmist ma ei leidnud laeva, mis Gruusia läheks. Kievist lennuk oleks olnud võimalus, aga nii pole huvitav. Pilet oli lennukiga alla 100 euri.

Olen hetkel autoga Gruusias, nii, et pole voimatut miskit, ka byrokraatiat pole ylearu, taiesti tehtav, ainult maa on pikk soita...

Viska paar rida. Kustkaudu läksid ja mis olud.

Tegemist oli pikema ringreisiga, aga mis puudutab Gruusiat, siis sisenesin Armeeniast. Nipet-näpet bürokraatia, aga ei miskit erilist, auto nr kirjutati kah nö. igaks juhuks passi, et väljumisel oleks näha, et autoga tulid ja selle ka kenasti kaasa võtaksid.Teed olid igatahes (vähemalt need mida mina kasutasin) tunduvalt paremas korras kui Armeenias. Liikluspolitseid oli palju näha ja vilkurid töötasid neil ka kogu aeg, aga polnud kordagi näha, et nad kedagi kinni oleks pidanud, vaatamata pidevale kiiruseületamistele või pideva joone eiramisele otse nende silme all). Väljusin riigist Türki ja see protsess oli eriti lihtne, ei olnud vaja isegi autost välja tulla. Tagasi Eesti poole sai sõidetud Trabzonist praamiga Sotsi, aga see oli kaunis kallis lõbu, 480 usd lugu,auto+juht.Iseenesest on Türgi teed täitsa rahuldavad ja kui aega jagub, siis on sedakaudu samuti reaalne Gruusiasse sõita.Veel on variant, kui tahtmine autoga sõita aga mitte läbi Türgi-Euroopa, sõita Sotsi, sealt saab raketaga Batumi ja vist ka Poti, ühendus on kiire ja sage ja tunduvalt odavam kui see Türgi praam. Kuulda oli, et Vene-Gruusia piir avati Armeenia survel samuti hiljaaegu, aga eestlastele on sellest vähe rõõmu-läbi lastakse ainult SRÜ kodanikke..

Kas see Sotši-Batumi on ikka võimalik? Vene-Gruusia suhted seda nagu ei eeldaks.

Vähemalt jaanuaris 2010 selline liin toimis, samuti käis (kui ma ei eksi, siis korra nädalas) praam Batumist Novorossiiskisse, aga see ei sobinud minu ajakavaga.

Kui pisut surfata, siis selgub, et Mustal Merel toimub päris tihe laevaliiklus ja lausa netis on võimalik pileteid buukida. Suvise tsiklitripi tarbeks asja uurides leidsin sellise aadressi:

http://www.ukrferry.com/eng/book/book_main.asp

Gruusiasse

Tere

Otsisin infot ka olemasolevatest postitustest aga ei leidnud päris seda mida vaja. Plaan siis kevadel teha tuur Gruusiasse ja esialgne mõte oli autoga. Kes käinud võiks rääkida või on see täiesti jama ja tasuks kohe mõelda hoopis lennuk + rendiauto skeemi.

Igasugune info ja soovitused teretulnud.

Tõnis tonis.kask@devor.ee

Kindlasti võib Gruusiasse ka autoga minna, küsimus on pigem selles, milline on reisi eesmärk. Kui soovid lisaks Gruusiale terve Ida-Euroopa läbi sõita, seltskond suur ja aeg pole primaarne, siis võid auto valida. Kui aga tahad veeta rohkem aega kohapeal, seltskond väiksem ning eelistad mugavamalt ja isegi odavamalt kohale jõuda, siis pigem vali lennuk + rendiauto.

Piisab kui teha paar kiiret arvutust:

  • auto - läbi Türgi Gruusiasse edasi-tagasi 8000 km, kui keskmine kulu 7/100 ja kütuse hind 20 EEK (Poola odavam, Türgi kallim), saab kütusekuluks ca 11 000 krooni + auto amortisatsioon + teemaksud + võimalik politsei obrok;
  • lennuk - aprilliks 2011 edasitagsi pilet Tallinnast ca 3500 krooni (LOT via Varssavi), autorent päevas keskmiselt 600-800 krooni (http://www.rentcarstbilisi.com/Apil%202010%20Map%20Picture.html), tänavalt võttes saab sama raha eest taksist-reisijuhi onu Goga kauba pealegi. Seega 2 inimest + nädal autot kohapeal samuti ca 11 000 krooni.