Autoga Itaaliasse

Palun jagage nõu :) ühe ürituse raames on juulis vaja Austriasse sõita ja sealt edasi juba puhkuse korras mõtlesime edasi sõita Itaaliasse. Soov oleks mööda rannikut rahulikult chillida ja mõnes väikelinnas peatuda ja rannas peesitada. Kultuurireis pole eesmärk, kuigi ei teeks ka paha mõni kaunis looduslik või ajalooline väärtus möödaminnes üle vaadata. Oskate soovitada konkreetset linna, kuhu tasub mõneks päevaks pidama jääda, ilusa ranna ja mõne viisaka soodsa öömajaga?

Kui Austrias toimuva ürituse järel on aega piisavalt (1 korralik sõidupäev rannikule, a la 3-4 ööd rannapiirkonnas, 4 sõidupäeva tagasi Eestisse), siis rannikul paiknevad linnad on kahtlemata hea mõte. Ise soovitaks aga kaaluda ka varianti tuuritada hoopis Como, Maggiore ja Lugano järve ümbruses. Ööbimispaik valige seal, kus meeldib - nende järvede kallastel hotellidest puudus ei ole. Reisikava saate spikerdada mõne kultuurireise korraldava firma leheküljelt. Kombineerides sobiva öömaja näiteks jalgrattasõiduga (kui vähegi võimalik, soovitan jalgrattad kaasa võtta) ümbruskonna väiketeedel, peaks kaif olema täielik. Tõsi, alates juulist hakkab ka itaallastel puhkusehooaeg peale...

Lähimad liivarannad Austriale oleks Veneetsia ümbruses Jesolo ja Cavallino väikelinnad .Muidugi tuleb arvestada et enamus rannajoonest on kämpinkute valduses. Kui kämpingusse ei taha jääda võid lihtsalt tähtsa näoga läbi värava jalutada ja mereni jõuda.Julge puhkaja rind on päikest täis.Ise olin eelmine aasta Camp Europa, väga korralik koht.

Verso, Jesolos ei ole väga kämpingute valduses rannajoon. Eelmine aasta oli vähemalt küll nii, et ennem on hotelli rand ja siis sealt läbi minnes on vaba rand :D

Jah vaatasin ise samuti seda Veneezia ümbrust, aga nüüd olen tutvusringkonnast saanud hoopis vastukaja ja tungivaid soovitusi, et mingu me parem Horvaatiasse Rovinj´i ja Pula jne kanti. Pidi sisuliselt olema nagu Itaalia, aga soodsam.

Mina eelistan alati Horvaatiat Itaaliale näiteks. Mõlemis riigis mitmel korral käidud. Horvaatia rannad on palju privaatsemad ja puhtamad. Kivirannad küll enamasti (mitte alati, näiteks Krk'i saare otsas kaunis liivarand), aga natuke harjumist ja see hakkab rohkemgi meeldima, kui sogane liivarand Itaalias. Olen ise sõitnud terve Horvaatia ranniku läbi (Dubrovnikust kuni Itaalias Veneetsiani) ja soovitan soojalt. Väike põige sai veel tehtud sisemaale koskesid vaatama.

Itaalia on hinnatasemelt ikka tunduvalt kallim. Kohalike inimeste suhtumine meeldis mulle ka näiteks Horvaatias millegipärast rohkem, kui Itaalias. Aga see on muidugi minu isiklik arvamus :)

Kindlasti on Horvaatia palju ilusam , kuid mitte eriti odavam , pigem ei püga sind keegi nii nagu Itaalias. Ilusat puhkust.

Ise ööbisin sarnase tuuri raames (seoses Salzkammergut Trophy'ga) 2008 juulis 3 ööd Crikvenica linnas Rijeka lähedal. Linn sai loterii meetodil valitud selle järgi, et kojusõit läbi Ungari (järgmine öö oli juba Egeris) oleks võimalikult lihtne ning et pärast võistlust Austrias saaks päevaga mere äärde. Mingi uuringu järgi olevat ka sealse ranna vesi ultrapuhas (bakterite jms mõttes). Lihtne tuba üksi olles maksis 15EUR per öö, kaugus rannast u. 500 meetrit. Konkreetselt Bad Goisernist (Salzburgi lähedal) Crikvenicasse koos peatustega läks u. 7-8 tundi, sellest 1-2 tundi kulus ummikutele enne Tauerni tunnelit. Võimalik, et see oli tänu sellele, et sõitsin pühapäeval.